تبلیغات

مخرب ترين مکالمه ها بين همسران

مخرب ترين مکالمه ها بين همسران

جام نيوز/ با اين نحوه گفتگو، نه تنها تغييري در طرف مقابل ايجاد نمي شود، بلکه گاهي اوقات اوضاع حتّي بدتر از اين شده، زوجين از يکديگر دورتر و دورتر مي شوند و گاهي نيز سرِ همين مسائل بچگانه ، کار به جدايي مي انجامد.
به مکالمات روز خودتان و همسرتان دقت کنيد ،حرف هايي که مي زنيد را در مقابل تان بگذاريد و بي طرف به آن نگاه کنيد.
_ تو فقط مي نشيني و هيچ کاري نمي کني. هيچ کمکي به اطرافيانت نمي کني. تو هيچ چيز را متوجه نمي شوي ، درست مثل پدرت!
_ هميشه بچه ها را مي ترسوني. تو مثل يک غول وحشي مي ماني .
_ وقتي اينطوري با من صحبت مي کني نمي توانم اينجا بايستم. تو براي من تهديد به حساب مي آيي. فکر مي کني عقل کلي ؟ چطور به خانه برمي گردي وقتي حتّي نمي تواني اونقدر پول در بياوري که خانه اي آبرومند داشته باشيم !
اينها ، مکالماتي آشنا هستند که در اکثر درگيري هاي زناشويي شنيده مي شود. متاسفانه در اين مکالمات ، اثري از انصاف ديده نمي شود. زوجين به شخصيت و خانواده هاي يکديگر توهين مي کنند، از عبارات منفي استفاده مي کنند و در عين حال انتظار دارند که تغييري در رفتار طرف مقابل ايجاد شود. اين خيالي باطل است.
با اين نحوه گفتگو، نه تنها تغييري در طرف مقابل ايجاد نمي شود، بلکه گاهي اوقات اوضاع حتّي بدتر از اين شده، زوجين از يکديگر دورتر و دورتر مي شوند و گاهي نيز سرِ همين مسائل بچگانه ، کار به جدايي مي انجامد.

شما بايد راه هاي صحيح بحث کردن با همسرتان را ياد بگيريد. زوجين بايد ياد بگيرند که راجع به مسائل و مشکلاتي که دارند، به شيوه اي درست با هم گفتگو کنند.

در اين رابطه اغلب چند مشکل وجود دارد :

بي انصافي :
مشکل اول اينکه زوجين نمي دانند که در هنگام بحث با يکديگر، چطور بايد انصاف را رعايت کنند.

تصورات اشتباه از يکديگر :
گاهي برخي تصورات غلط، به درگيري هاي زناشويي دامن مي زند. زنان و مردان هميشه بر اساس همين تصورات خود ، در درگيري هاي زناشويي شرکت مي کنند.

خوب گوش ندادن :
موضوع ديگري که شديداً به شما کمک مي کند تا مسائلتان را به خوبي حل کنيد، يادگيري گوش دادن است. بايد بدانيد که شنيدن ، با گوش دادن فرق دارد. وقتي در حال صحبت با کسي هستيم، مغز ما در هر ثانيه با ميليونها نوع اطلاعات بمباران مي شود و بعد از چند ثانيه، ذهن ما ، از آنچه که طرف مقابل مي گويد منحرف مي شود و منظور او را به درستي درک نمي کنيم. اين موضوع به نوبه خود باعث مي شود که سوء تفاهم هاي بسياري به وجود آيد و حالت رواني ما و نحوه واکنش مان را تحت تأثير قرار مي دهد.

زوجين، روزانه سر مسائلي نظير مديريت پول، تربيت فرزندان، کمک در خانه، تصميمات يک جانبه، درگيري با خانواده همسر، احساس طرد شدگي، بي توجهي، تلفن نکردن، دمدمي مزاج بودن، نبود عاطفه يا آميزش جنسي، و مورد قدرداني قرار نگرفتن ، با يکديگر بحث مي کنند. اينها تازه تعداد کمي از موضوعاتي هستند که مورد جدال قرار مي گيرند.

عدم درک منظور طرف مقابل، باعث مي شود که حالت دفاعي به خود بگيريم و به دنبال توجيه مشکل برآييم. با اين شيوه هيچ وقت نمي توانيد به يک راه حل درست دست پيدا کنيد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: جام نيوز

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.