تبلیغات

آیا نماز صبح مصری ها باطل است؟

ساعت24-یک مبلغ سلفی مصر، فاش کرد که مردم این کشور، نماز صبح را 20 دقیقه پیش از وقت شرعی اذان صبح می خوانند و نمازشان باطل است.

 "عبدالرحمان لطفی" با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: یک دانشمند به من اطلاع داد که مصری ها نماز صبح را، 20 دقیقه پیش از زمان شرعی اذان صبح می خوانند.

به نوشتۀ وبگاه "الیوم السابع" لطفی افزود: "ای جوانان اسلام و پیروان گروه ها و احزاب اسلامی، آیا متوجه این موضوع بوده اید، یا شما هم 20 دقیقه زودتر نماز صبح را می خوانید، اگر این طور است، بدانید که نماز صبحتان باطل است، زیرا یکی از شروط صحت نماز صبح، آگاهی از فرا رسیدنِ زمان نماز است.

وی سپس برگزاری همایشی با حضور علما و روحانیون و ستاره شناسان را خواستار شد تا در آن، اختلاف در این خصوص حل و فصل شود، چرا که اگر این مشکل حل نشود، نماز صبح مردم باطل خواهد بود.

در این میان، دکتر محمد الشحات الجندی، عضو شورای پژوهش های اسلامی، از ادعای مبلغ سلفی مبنی بر اقامه نماز 20 دقیقه پیش از زمان شرعی انتقاد کرد.

دکتر عبدالله النجار عضو مجمع پژوهش های اسلامی نیز اظهارات عبدالرحمان لطفی را که از هواداران اخوان المسلمین است، "هذیان" دانست.

العالم

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار