تبلیغات

آغاز مراسم تشييع پيکر آيت‌الله هاشمي رفسنجاني از دقايقي ديگر

آغاز مراسم تشييع پيکر آيت‌الله هاشمي رفسنجاني از دقايقي ديگر

تسنيم/ مراسم تشييع پيکر آيت‌الله هاشمي رفسنجاني از دقايقي ديگر در دانشگاه تهران آغاز مي‌شود.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني که غروب روز يکشنبه در پي عارضه قلبي در بيمارستان بستري شده بود دار فاني را وداع گفت.
آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در سال 1313 روستاي بهرمان از توابع استان کرمان متولد شد. وي در ابتداي دهه چهل شمسي براي ادامه تحصيل به حوزه علميه قم رفت و با مبارزان ضد حکومت پهلوي همراه شد. يار ديرين امام و انقلاب به‌دليل مبارزات خود ضد حکومت ستمشاهي چندين بار دستگير و زنداني شد اما از آرمان‌هاي خود بازنگشت و رهبر کبير انقلاب را تنها نگذاشت. با پيروزي انقلاب اسلامي ايران آيت الله هاشمي رفسنجاني ابتدا سرپرست وزارت کشور و سپس چند دوره رييس مجلس شوراي اسلامي شد. آيت الله هاشمي رفسنجاني در دوران دفاع مقدس در دوره‌اي طولاني جانشيني فرماندهي کل قوا را به‌عهده داشت.
وي در سال 1368 با رأي مردم به‌عنوان رييس جمهوري اسلامي ايران انتخاب شد و در سال 1372 نيز براي دور دوم به‌عنوان رئيس جمهور انتخاب شد و تا سال 1376 رئيس قوه مجريه بود. آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در سال 1376 با حکم رهبر انقلاب اسلامي رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام شد که اين مسئوليت را تا پايان عمر به‌عهده داشت. آيت الله هاشمي رفسنجاني در همه ادوار مجلس خبرگان به‌عنوان نماينده مجلس و عضو هيئت رئيسه حضور داشت. وي همچنين از سال 1386 تا 1390 رياست مجلس خبرگان رهبري را به‌عهده داشت.

* آغاز مراسم تشييع پيکر آيت‌الله هاشمي رفسنجاني از دقايقي ديگر در دانشگاه تهران
مراسم تشييع پيکر آيت‌الله هاشمي رفسنجاني رئيس فقيد مجمع تشخيص مصلحت نظام از دقايقي ديگر در دانشگاه تهران آغاز مي‌شود. قرار است که امام خامنه‌اي با حضور در دانشگاه تهران، بر پيکر وي نماز اقامه کنند.
طبق برنامه قرار است که پيکر يار ديرين امام و رهبري، در آرمگاه امام راحل به خاک سپرده شود.

** اولين تصوير از حضور مردم در مقابل دانشگاه تهران
اولين تصوير از اجتماع مردم در مقابل دانشگاه تهران براي حضور در مراسم تشييع پيکر آيت‌الله هاشمي رفسنجاني منتشر شد. اين تصوير نشان مي‌دهد که تعداد قابل توجهي از مردم در حالي که زمان زيادي به آغاز رسمي مراسم باقي مانده، مقابل دانشگاه تهران حضور يافته‌اند.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: تسنيم

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.