تبلیغات

سیر تکاملی طراحی آمنی بالانس سونی در اکسپریا زد 5 - موبایل

سونی در گوشی های پرچمدار خود روند خاص و منحصر بفردی را در طراحی پیش گرفته است. زبان طراحی آمنی بالانس که با هر پرچمدار جدید از سری زد توانسته قدمی در مسیر بلوغ بردارد. اما این روند چگونه پیش رفته و باعث شده تا در اکسپریا زد ۵ شاهد به بلوغ رسیدن این زبان طراحی باشیم.

بنا به گزارش آکاایران : سونی در طول سال های گذشته با پرورش زبان طراحی خاصی با نام آمنی بالانس، شکل خاصی به گوشی های خود داده و توانسته طی این سال ها زبان طراحی خود را نیز به بلوغ برساند. اما این روند چگونه طی شده و در سری اکسپریا زد ۵ به تکامل رسیده است؟

ساده اما چشم نواز

اکسپریا زد ۵ طوری طراحی شده تا ساده و در عین حال زیبا باشد. سادگی که علاوه بر راحتی کار با گوشی باعث می شود تا سری جدید پرچمداران سونی طراحی اصیلی نیز داشته باشند.

,آمنی بالانس, اکسپریا زد 5, سونی,ترفندهای موبایل، دنیای موبایل، تبلت،ترفند موبایل

ترکیبی از فریمی فلزی در کنار شیشه ی مات در اکسپریا زد ۵ و نیز شیشه ای شفاف در اکسپریا زد ۵ پریمیوم که حالتی آینه ای نیز دارد باعث شده تا طراحی سری جدید پرچمداران سونی در عین سادگی بسیار چشم نواز نیز باشند. گوشی که در آن می توان به بلوغ رسیدن را در کنار یک طراحی آشنا به وضوح حس کرد.

در واقع سونی در نظر داشته تا کاربران در مواجهه با اکسپریا زد ۵ همان اصالت سونی را حس کرده، با این حال خاص بودن طراحی نیز باعث جذب آنها شود.

پیشروی به سوی حداقلی کردن طراحی

سونی معتقد است مهم ترین بخش طراحی جایی است که به چشم دیده نمی شود. سونی طی این سال ها سعی کرده تا طراحی خود را ساده و ساده تر اما زیبا و زیباتر کند.

,آمنی بالانس, اکسپریا زد 5, سونی,ترفندهای موبایل، دنیای موبایل، تبلت،ترفند موبایل

طراحی که تجمل و موارد غیرضروری بسیاری از آن حذف شده تا توجه کاربر بیشتر و بیشتر روی محتوا جلب شود. ایجی شینتانی، مدیر ارشد بخش هنر و طراحی سونی می گوید:

محصولات ما باید به صورت طبیعی و خودکار بخشی از زندگی کاربران شوند، به این دلیل ما به هنگام تصمیم گیری با دقت تمام به خواسته های کاربران گوش فرا می دهیم. کاربران به دنبال طراحی حداقلی اما بهتر هستند. رنگ بندی های خاص و متنوع ,آمنی بالانس, اکسپریا زد 5, سونی,ترفندهای موبایل، دنیای موبایل، تبلت،ترفند موبایل

رنگ بندی یکی از بخش های طراحی است که کمتر مورد توجه قرار می گیرد اما سونی سعی داشته تا با توجه به این نکته بیش از پیش گوشی های خود را زیباتر جلوه دهد. گوشی هوشمند، بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ی ما است و باید با توجه به طراحی آن را بیشتر و بیشتر با نحوه ی زندگی افراد و البته مد روز هماهنگ ساخت.

حس کردن فناوری با لمس گوشی ,آمنی بالانس, اکسپریا زد 5, سونی,ترفندهای موبایل، دنیای موبایل، تبلت،ترفند موبایل

تقریبا می توان گفت که بیشترین وسیله ای که در طول روز آن را لمس می کنیم گوشی هوشمند است. طی این سال ها گوشی های سری اکسپریا زد، باریک تر و سبک تر شده اند تا حس بهتری در هنگام در دست گرفتن آن به کاربر منتقل کنند.

ساده و ایمن ,آمنی بالانس, اکسپریا زد 5, سونی,ترفندهای موبایل، دنیای موبایل، تبلت،ترفند موبایل

سونی در آخرین نسل از پرچمداران خود، دکمه ی پاور را با حسگر اثر انگشت یکپارچه کرده و در فریم کناری گوشی قرار داده است تا تنها با یک حرکت بتوان به سرعت با این حسگر قفل گوشی را باز کرد.

این کار علاوه بر اینکه باعث شده تا نیاز به دکمه ی اضافی نباشد، موجب حفظ سادگی طراحی نیز شده است.

مدیر ارشد طراحی سونی می گوید:

یکی از اهداف ما این است که کاربر را از قطع بی دلیل ارتباط بین سخت افزار و نرم افزار خلاص کنیم. اندرویدی با طعم اکسپریا ,آمنی بالانس, اکسپریا زد 5, سونی,ترفندهای موبایل، دنیای موبایل، تبلت،ترفند موبایل

سونی بنا را بر این نهاده که علاوه بر زیبایی ظاهری، گوشی هوشمند باید زیبایی نرم افزاری نیز داشته باشد. انعطاف بالای اندروید این امکان را در اختیار سونی قرار داده است تا با ایجاد تغییرات در این سیستم عامل، طراحی سخت افزار و نرم افزار گوشی های خود را هماهنگ کند.

سادگی طراحی سخت افزاری در نرم افزار و رابط کاربری گوشی های اکسپریا نیز دیده می شود تا علاوه بر زیبایی باعث افزایش سرعت کار با این گوشی ها شود.

سونی با سرلوحه قرار دادن مواردی که ذکر شد، توانسته با گذر زمان طراحی آمنی بالانس خود را به بلوغ رسانده و گوشی های هوشمند خود را زیباتر کند.

نظر شما در این خصوص چیست؟ آیا طراحی آمنی بالانس در سری اکسپریا زد ۵ به بلوغ رسیده است؟

میعاد بافراست

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار