تبلیغات

بازپس گیری ۹۳۴ هکتار اراضی جنگلی واگذار شده به مجریان ساخت آزاد راه تهران - شمال

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس بهزاد انگورج امروز در نشست خبری که در رابطه با پروژه مدیریت چند منظوره جنگل‌های هیرکانی برگزار شد، گفت: پروژه مدیریت چند منظوره جنگل‌های هیرکانی الگوی نوین مدیریت جنگل را در وسعتی بالغ بر 120 هزار هکتار در قالب 4 حوزه پایلوت در سه استان گیلان، مازندران و گلستان به آزمون خواهد گذاشت که از این مقدار 30 هزار هکتار به اجرای طرح‌های جنگلداری اجتماع محور اختصاص یافته است.

وی افزود: سند این پروژه در اردیبهشت 92 به امضاء مشترک نمایندگان دولت جمهوری اسلامی ایران و سازمان ملل متحد رسیده است و از این تاریخ فعالیت این پروژه آغاز شده است.

معاون سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، اظهار داشت: اهداف اصلی این پروژه عبارتند از حفظ تنوع زیستی، یکپارچگی اکوسیستم و پایداری خدمات اکوسیستمی در سیمای جنگل‌های هیرکانی و تغییر مدیریت وابسته به چوب به مدیریت چند منظوره جنگل است.

انگورج همچنین نتایج مورد انتظار این پروژه را 3 مورد عنوان کرد و افزود: توانمندسازی چارچوب مقرراتی و سیاستگذاری برای مدیریت چند منظوره جنگل، ارتقاء ظرفیت سازمانی و پرسنلی برای اجرای رویکرد جدید مدیریت چند منظوره جنگل و مدیریت جامع و چند منظور جنگل با رویکرد جنگلداری اجتماع محور از نتایج مورد انتظار پروژه مدیریت چند منظوره جنگل‌های هیرکانی است.

وی در مورد اراضی جنگلی واگذار شده به مجریان ساخت آزاد راه تهران شمال، افزود: حدود 934 هکتار از عرصه‌های جنگلی به مجریان این طرح واگذار شد تا از محل درآمدهای حاصل از آن هزینه‌های ساخت این پروژه تأمین شود.

انگورج با بیان اینکه این پروژه در حال رسیدگی است، افزود: بنابراین مقرر شده تا همه عرصه‌های جنگلی واگذار شده باز پس گرفته شود.

ادامه دارد..

http://fna.ir/28UO9

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار