تبلیغات

در محضر بزرگان/ مرجعي که نماز طلب باران او پذيرفته شد

در محضر بزرگان/ مرجعي که نماز طلب باران او پذيرفته شد

تبيان/ محمدتقي خوانساري فرزند سيد اسدالله و با چند واسطه از نوادگان موسي بن جعفر است. او فقيه و مرجع تقليد شيعي قرن چهاردهم هجري و از مراجعي بودند که سالها در عرصه هاي علم و دين کارهاي فراواني را انجام دادند و در اين بين مجاهدت هاي بي شماري را هم انجام دادند که مدتي از زندگيشان هم در زندان ها گذرانده بودند.

اين عالم بزرگوار، از مراجع بزرگ حوزه علميّه قم بود که سال 1371 قمري در قم از دنيا رفت و قبر شريفش در قسمت شمال جنوبي مرقد خضرت معصومه (عليها السلام) در مسجد بالا سر قم قرار گرفته است. اين مرد بزرگ در ابعاد مختلف علمي و اخلاقي، تنديسي از تقوا و اخلاص ‍ و نورانيّت بود.

دو نکته اخلاقي از پاکمردي وارسته

اين دو نکته اخلاقي را يکي از اساتيد بر جسته حوزه علميه قم از ايشان نقل کرده که در اينجا مي آورديم:
1. ما چند نفر بوديم، مي خواستيم خدمت حضرت آيت الله العظمي خوانساري برسيم ، نزديک منزل ايشان که رسيديم ، ديديم ايشان از جائي دارند به طرف خود مي آيند، به در منزل رسيدند سائلي به سر رسيد و به ايشان عرض کرد که من پيراهن ندارم ، آقا وارد اطاق شد، ما هم پشت سر ايشان وارد اطاق شديم ، ديديم قباي خود را از تن بيرون آوردند و بعد پيراهن را از تن بيرون آوردند و به آن سائل دادند، و سپس قباي خود را پوشيد و همانطور بدون پيراهن نشست و به سؤالات ما پاسخ مي داد.

2. در جريان نماز باران خواندن آيت اللّه العظمي خوانساري ،و باريدن باران به برکت نماز او، از قراري که در آن هنگام شنيده شد، آيت اللّه العظمي سيّد محمد حجّت و آيت اللّه العظمي صدر، به ايشان پيام دادند که ما هم حاضريم در نماز باران شرکت کنيم . ايشان در پاسخ آن پيام فرمودند: شما شرکت نکنيد من نماز باران را مي خواندم ، اگر خداوند دعاي ما را مستجاب کرد و باران آمد مردم آن را به حساب همه روحانيّت مي گذارند و موجب عزّت و عظمت روحانيّت مي شود، و اگر نيامد، مردم اين را به حساب من مي گذارند، امّا موقعيّت شما محفوظ مي ماند،بگذاريد اگر لطمه اي به وجهه کسي وارد شد، آن من باشم و وجهه و موقعيّت شما (براي اسلام) محفوظ باشد.

اين باران چنان گسترده و بي امان بود که تا آن وقت چنين بارشي را کسي سراغ نداشت. بي سيم هاي پادگان خاکفرج به کار افتاد و خبر اين حادثه شگفت به جهان مخابره شد و در مدتي کوتاه پس از تأييد آن از طرف مقام هاي رسمي لندن و آمريکا، از طريق راديو انعکاس جهاني يافت.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: تبيان

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.