تبلیغات

دکتر سلام/ آيا منعي براي ازدواج بيماران صرعي وجود دارد؟

دکتر سلام/ آيا منعي براي ازدواج بيماران صرعي وجود دارد؟

باشگاه خبرنگاران/ معاون آموزشي انجمن صرع ايران عنوان کرد: اما و اگرهايي براي بيماران صرعي در خصوص تشکيل زندگي مشترک وجود دارد که بايد به آن توجه شود.
فاطمه صديق مروستي معاون آموزشي انجمن صرع ايران بيان کرد: متاسفانه مبتلايان به صرع به خاطر فقدان آگاهي کافي نسبت به بيماري‌شان يا سهل انگاري در درمان براي انجام فعاليت هاي اجتماعي با مشکلات بسياري مواجه هستند.
وي اظهار داشت: به طور معمول افرادي که دچار تشنج هستند، همواره از اين مي‌ترسند که اگر خواستگار يا همسرشان از بيماري آن ها اطلاع پيدا کند، سد محکمي براي ازدواج يا ادامه زندگي آن ها به وجود مي آيد.
اين معاون آموزشي انجمن صرع ايران با بيان اينکه مبتلايان به صرع با مصرف منظم و کامل داروهاي خود مي توانند از زندگي عادي همانند ساير افراد بهره مند شوند، عنوان کرد: افرادي که از تشنج رنج مي برند نيز به راحتي مي توانند ادامه تحصيل دهند و از آنجايي که تلاش و پشتکار بيشتري براي يادگيري دروس يا انجام کار و فعاليت شغلي‌شان خرج مي کنند، به کرات ديده مي‌شود که گوي سبقت را از سايرين ربوده و رتبه اول را به خود اختصاص مي دهند.

صديق مروستي يادآور شد: مبتلايان به صرع مي توانند به راحتي با کنترل علايم بيماريشان ازدواج کنند، باردار شوند و به فرزندشان شير دهند.

وي افزود: حتي کودکاني که در سنين کودکي دچار تشنج مي شوند، با پيگيري روند درماني خود مي توانند با مشکلات کمتري براي يادگيري روبرو شوند.

معاون آموزشي انجمن صرع ايران توصيه کرد: مبتلايان به تشنج نيز بايد در انتخاب شغل هاي خاص و حساس مانند تکنسين برق، آشپز حرفه اي و راننده کاميون و ماشين آلات سنگين احتياط کنند و تا درمان آن ها کامل صورت نگرفته از انجام اين فعاليت ها خودداري کنند.
صديق مروستي همچنين تاکيد کرد: کودکان مبتلا به صرع نيز هنگام ورزش بايد نکات ايمني را رعايت کنند؛ به طور مثال استفاده از کلاه ايمني موقع دوچرخه سواري ضروري است.
با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: باشگاه خبرنگاران

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.