تبلیغات

مزايا و معايب کاشت ابرو

مزايا و معايب کاشت ابرو

آفتاب/ اگر موهاي ابرو دستکاري نشوند، دچار ريزش نخواهندشد اما از آنجا که خانم‌ها مدام ريشه موهاي ابرو را با موچين تحريک مي‌کنند، در درازمدت ريشه مو آسيب مي‌بيند و ديگر در آن قسمت‌ها مو رشد نخواهدکرد وگرنه رنگ کردن ابرو يا زايمان و شيردهي باعث ريزش ابروها نخواهدشد البته برخي بيماري‌ها باعث ريزش موهاي ابروها مي‌شوند. از جمله اين بيماري‌ها مي‌توان به کم‌کاري شديد تيروييد اشاره کرد. افزايش هورمون‌هاي مردانه در خانم‌ها هم مي‌تواند دليل کم‌پشتي ابرو باشد که توصيه مي‌کنيم خانم‌ها اين کم‌پشتي را با استفاده از لوازم آرايشي مخصوص ابرو بپوشانند و بي‌جهت دستکاري‌هاي مختلف نکنند. تصميم عجولانه براي تاتو کردن ابروهاي کم‌پشت، به‌‌خصوص اگر مدل‌هاي خاص که مناسب چهره‌ نيست و به زودي فرد را دلزده مي‌کند، انتخاب کنيد، شما را دچار دردسر خواهد کرد زيرا رنگ تاتو قابل پاک کردن نيست و با چند جلسه ليزر و هزينه باز هم پوست ناحيه ابرو به حالت قبل برنخواهدگشت.
حتي پيوند مو هم به خانم‌هايي که ابروهايشان کم‌پشت شده، توصيه نمي‌شود؛ مگر اينکه با متخصص پوست مشاوره کنند و انتظاري که از کاشت دارند، بيان کنند. گاهي با بررسي زواياي ابرو امکان برآوردن انتظار بيمار وجود دارد چون موهايي که براي ابرو مي‌کاريم، قطعا حالت طبيعي ندارد. به همين دليل تکنيک پزشک براي کاشت مو در زواياي خاص و تنظيم آن طوري که طبيعي‌تر به نظر برسد، واقعا اهميت دارد. پزشک پيوند مو يا کاشت ابرو و مژه را فقط به کساني توصيه مي‌کند که مطمئن است رضايتشان جلب مي‌شود مثلا کساني که در اثر سوختگي، حادثه يا بيماري‌هاي خاص موي ابروها و مژه‌هايشان را از دست داده‌اند. در پايان اينکه هيچ ماده گياهي يا قطره و داروي تقويتي‌اي نمي‌تواند کمک‌ کند ريشه مويي که از بين رفته، دوباره ترميم شود. اگر کسي مي‌گويد از اين مواد نتيجه گرفته، حتما به بيماري خاصي مثل درماتيت سبوره مبتلا و دچار شکنندگي ساقه موها بوده و به نظرش رسيده با اين محلول خاص بهبود پيدا کرده است در حالي که اين بيماري‌ها، بدون درمان هم با گذشت زمان بهتر مي‌شوند.
دکتر محمدعلي نيلفروش‌زاده
متخصص پوست و رييس مرکز تحقيقات پوست و سلول هاي بنياديبا کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: آفتاب

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.