تبلیغات

«مسابقه مرور تئاتر ايران» به جشنواره فجر افزوده شد

«مسابقه مرور تئاتر ايران» به جشنواره فجر افزوده شد

مهر/ علاوه بر بخش «مسابقه بين‌الملل» و «مسابقه جوانان»، «مسابقه مرور تئاتر ايران» نيز به سي و پنجمين جشنواره بين المللي تئاتر فجر افزود شد.
سعيد اسدي دبير اين دوره از جشنواره با اعلام اين خبر گفت: جشنواره بين‌المللي تئاتر فجر به‌ عنوان بزرگترين رويداد تئاتري ايران امکان مهمي براي رونق بخشي به توليد هنرمندانه آثار نمايشي و تجلي اشتياق گروه‌هاي تئاتري در سراسر کشور براي تبادل تجربه و هنر با يکديگر و ايجاد ارتباطي متفاوت با مخاطبان گرامي اين هنر پر تاثير است. در کنار نمايندگاني از ساير ملل، تئاتر ايران فرصت مناسبي را مي يابد تا بخشي از توليدات کثير خود را در مروري ساليانه به عرصه سنجش و ارزيابي برساند و نشاط اين گردهم‌آيي در فجر انقلاب اسلامي را در رقابتي سالم و فرهنگ مدار متجلي کند.
وي ادامه داد: اکنون در آستانه برگزاري مرحله نهايي جشنواره از آغاز تا دوازدهم بهمن نسل‌هاي گوناگون از هنرمندان تئاتر ايران، از جوان با آتيه تا پيشکسوتان مجرب، در بخش‌هاي متنوع آثار خود را به صحنه خواهد برد. بنابر ويژگي‌هاي ياد شده در فراخوان دوره سي و پنجم جشنواره امکان رقابت ميان آثار صحنه‌اي حاضر در جشنواره در دو بخش «مسابقه بين الملل» و «مسابقه جوانان» فراهم شده است و بخشي از نمايش هاي راه يافته بنابر شرايط ذکر شده در مقررات اين بخش مي توانند در اين مسابقات دوگانه قرار گيرند.
اسدي يادآورشد: دبيرخانه جشنواره بين‌المللي تئاتر فجر با ملاحظه توان حرفه‌اي و ويژگي آثار در نزديکي به محورهاي موضوعي فراخوان و گستره ملي نمايش‌هاي راه يافته به جشنواره براي ايجاد رغبت و شور و نشاط بيشتر در ايام برگزاري، بر حسب شمار متنوع آثار در مرور تئاتر ايران بخش ديگري را با عنوان «مسابقه مرور تئاتر ايران» به رقابت نمايش‌هاي صحنه‌اي دوره سي و پنجم مي افزايد تا اکثر آثار پذيرفته شده در جشنواره فرصت حضور در بخش رقابتي جشنواره را داشته باشند.
بنابراين در اين دوره علاوه بر مسابقات بين المللي و جوانان، مسابقه مرور تئاتر ايران نيز برگزار و نمايش هايي در اين بخش مورد داوري قرار خواهند گرفت.
آثار همچنان بنابر ويژگي ها و شرايط مذکور در فراخوان در دو بخش رقابتي بين الملل و جوانان قرار خواهند گرفت و آثار ديگر که عمدتا در بخش مرور پذيرفته شده اند در مسابقه مرور تئاتر ايران جاي خواهند داشت.
نمايش هاي حاضر در اين سه بخش رقابتي متعاقبا اعلام خواهد شد.


با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: مهر

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.