تبلیغات

اعترافات وحشتناک قاتل نوجوان 16 ساله در زنجان + تصاویر

حجت الاسلام و المسلمین حسن مظفری در رابطه با قتل یك نوجوان بی گناه 16 ساله به هویت «م.ل» از ابهامات و شایعات پیرامون این حادثه تلخ پرده برداشت.

اعترافات وحشتناک قاتل نوجوان 16 ساله در زنجان

اعترافات قاتل نوجوان 16 ساله

حجت الاسلام و المسلمین حسن مظفری، دادستان عمومی و انقلاب زنجان در رابطه با قتل یك نوجوان بی گناه 16 ساله به هویت «م.ل» از ابهامات و شایعات پیرامون این حادثه تلخ پرده برداشت.

وی در تشریح چگونگی وقوع این قتل هولناك اظهار داشت: روز دوشنبه مورخه 21/4/95 پدر خانواده مقتول بعلت تأخیر فرزندشان نگران شده و موضوع را ساعت 23:50 همان روز با مركز پلیس زنجان مطرح می نماید. در همین راستا پلیس آگاهی زنجان به محض دریافت گزارش و اخذ دستورات قضایی لازم سریعاً عملیات تجسسی خود را با همكاری و پیگیری پدر مقتول آغاز می كند و در ساعت 02:35 بامداد مورخه 24/4/95 جسد سوخته نوجوان 16 ساله را در مسیر منتهی به باغ های پایین دست لاین جنوبی عوارضی آزادراه زنجان – تبریز كشف و شناسایی می نماید.

حسن مظفری دادستان زنجان در رابطه با چگونگی دستگیر شدن متهمین این قتل هولناك افزود: دستگاه قضایی استان با انجام اقدامات اطلاعاتی و بكارگیری شگردهای ویژه تحقیقاتی و عملیاتی و با پیگیری و همكاری مجدانه و مستمر پلیس آگاهی و دایره جنایی نیروی انتظامی استان ، سرنخ های پرونده را كشف و دو متهم اصلی پرونده به هویت های «ح.ت» و «م.ف» شناسایی و توسط عوامل انتظامی دستگیر می گردد.

وی خاطرنشان كرد: در تحقیقات اولیه ، متهمین به انحاء مختلف سعی در كتمان واقعیت تلخ قتل نوجوان 16 ساله را داشتند ولی با حضور دادستانی و بازپرس پرونده در تمامی مراحل رسیدگی و انجام بازجویی های ویژه و تحقیقات پلیسی خاص ابعاد پنهان وقوع اسفناك قتل نوجوان 16 ساله مشخص و متهمین به نحوه انجام قتل اعتراف نمودند.

در همین خصوص شایان ذكر است دادستان زنجان به محض دستگیری متهمین اصلی پرونده به جهت حساسیت موضوع و دلخراش بودن نحوه قتل این نوجوان زنجانی و در راستای تسریع در كشف حقیقت و روشن شدن ابعاد وقوع قتل شخصاً در اداره آگاهی فرماندهی انتظامی زنجان حضور یافته و به همراه بازپرس پرونده از نزدیك دستورات قضایی لازم را صادر و از متهمین تحقیقات لازم را بعمل آوردند.

مظفری دادستان مركز استان زنجان در خصوص چگونگی وقوع قتل این نوجوان 16 ساله افزود: یكی از متهمین پرونده نوجوان 19 ساله به هویت «م.ف» می باشد كه با مقتول به واسطه تحصیل و تبادل كتابهای درسی در ارتباط بوده است. در همین رابطه روز دوشنبه مورخه 21/4/95 متهم «م.ف» به بهانه تحویل كتابهای درسی ، مقتول را سوار ماشین می نماید و به همراه متهم دیگر به هویت «ح.ت» مرحوم را به بهانه های واهی و رسیدن به اهداف شوم خود به خارج از شهر هدایت می كنند. در همین راستا قاتلین در اطراف یكی از خانه باغ های متعلق به خانواده متهم «م.ف» ، با همكاری یكدیگر مرحوم را به طور فجیع به قتل می رسانند.

لازم به توضیح است در جریان كشف حقایق مرتبط با این قتل هولناك ، مظفری دادستان مركز استان زنجان به جهت اهمیت موضوع شخصاً و به همراه بازپرس پرونده و عوامل انتظامی در بازسازی صحنه قتل كه در همان روز كشف انجام و حداقل به مدت 6 ساعت به طول انجامید ، حضور یافته و با شم و دانش قضایی و قدرت استنباط ، حقایق پنهان وقوع قتل را روشن و اعترافات متهمین مستندسازی گردید. در همین خصوص طی تحقیقات و بازجویی بعمل آمده از قاتلین یكی از متهمین به هویت «ح.ت» انگیزه انجام قتل را لذت بردن از این فعل ارتكابی عنوان نموده است كه تحقیقات پیرامونی در این خصوص در حال انجام می باشد.

اعترافات وحشتناک قاتل نوجوان 16 ساله در زنجان

قتل هولناک نوجوان 16 ساله در زنجان

مظفـری دادستان زنجان با رویكرد آسیب شناسی وقوع این حادثه تلخ اظهار داشت: یكی از مهارت های مهمی كه خانواده ها و مراكز آموزشی می بایست بر آن تمركز داشته باشند ، آموزش مهارت «نه گفتن» است.

وی ادامه داد: متأسفانه در جریان وقوع این قتل هولناك نوجوان 16 ساله تا آخرین لحظات مرگ خود از نیات و اهداف شوم متهمین مطلع نبوده و موضوع را باور نداشته است و به درخواست غیرمتعارف دوست نه چندان صمیمی خود (متهم 19 ساله «م.ف») مبنی بر خارج شدن از شهر نه نگفته است و رخداد این حادثه تلخ به نوعی نشأت گرفته از اعتماد مقتول به دوست خود بوده است و متأسفانه مرحوم تا آخرین لحظات متوجه انگیزه و قصد سوء  متهمین نبوده است و هیچگونه مقاومتی از خود نشان نداده است.

شایان ذكر است مرحوم به هویت «م.ل» نوجوانی سالم و بااخلاق از یك خانواده مذهبی و خیر است و مرحوم به واسطه ذهنیت سالم خود حتی یك لحظه به موضوع مشكوك نشده و اهداف شوم قاتلین به ذهن وی خطور ننموده است. بسترسازی این قتل به گونه ای بوده است كه علیرغم تماس مادر مقتول یك ربع قبل از شروع جنایت توسط قاتلین ، مرحوم به جهت عدم آگاهی از نیت شیطانی متهمین موضوع خارج شدن از شهر را با خانواده مطرح نكرده است.

دادستانی زنجان در همین رابطه اعلام داشت: حوادث تلخ این چنینی تلنگری است برای خانواده ها و مراكز آموزشی كه در تربیت فرزندان خود و افراد مختلف مهارت های مهم زندگی را در ابعاد مختلف آموزش دهند و نسبت به تعامل و ارتباطات دوستانه و خارج از خانواده ی فرزندان خود و نیز نحوه مدیریت آن توجه بیشتری داشته باشند.

دادستان زنجان در رابطه با اهمیت آموزش مسائل دینی و مذهبی و نظارت بر فرایند تربیت افراد خاطرنشان كرد: طی تحقیقات اولیه ی بعمل آمده مشخص گردید متهمین پرونده در رابطه با رعایت مسائل اعتقادی و اخلاقی و تقید به مسائل دینی ضعف داشته اند. در همین رابطه پر واضح است یكی از مهمترین عوامل كاهش رفتارهای ناهنجار در جامعه ، آموزش مباحث دینی و پایبندی افراد به اصول اخلاقی است و یقیناً آموزش مبانی اعتقادی و رعایت اصول اخلاقی و دینی یكی از بهترین مؤلفه های بازدارندگی از وقوع جرم و جلوگیری از انحراف ، بزهكاری و تباهی است.

 اعترافات وحشتناک قاتل نوجوان 16 ساله در زنجان

 قتل هولناک نوجوان 16 ساله

مظفری دادستان زنجان در خصوص روند رسیدگی به پرونده قتل نوجوان 16 ساله زنجانی نیز افزود: دستگاه قضایی استان نیز همچون مردم شریف زنجان از وقوع قتل دلخراش این نوجوان 16 ساله متأثر گردیده و همچون گذشته با جدیت و قاطعیت تمام پیگیر موضوع می باشد. لازم به توضیح است جهت تسریع بیشتر در رسیدگی اولیه به پرونده در دادسرای زنجان دستورات قضایی لازم از سوی بازپرس پرونده صادر شده است. همچنین لازم به ذكر است فعلاً نتیجه نهایی پزشكی قانونی و روانپزشكی به دادسرا واصل نشده است و به محض مشخص شدن نظریه پزشكی قانونی موضوع اطلاع رسانی خواهد شد.

مظفری در پایان تأكید نمود: بازپرس پرونده با اشرافیت كامل به موضوع با جدیت در حال رسیدگی به پرونده قتل می باشد و یقیناً پس از تكمیل جوانب پرونده با عاملین این حادثه دلخراش به شدت و بدون اغماض و برابر قانون برخورد قضایی خواهد شد.

میزان

اخبار مرتبط:

اعترافات تکان‌دهنده امیرحسین 16 ساله قاتل ستایش کوچولو در دادگاه

اعترافات قاتل جوانی که در پارک چاقو را زیر چشم پسری فرو کرد

سرنخ قتل نوجوان 13 ساله به اردوگاه وحشت رسيد

قتل نوجوان 12 ساله به دست پدر عصبانی

پایان مرگبار تعرض به نوجوان 16 ساله

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار