تبلیغات

عربستان در اعزام ورزشکاران زن به المپیک رکوردشکنی کرد

عربستان با اعزام چهار ورزشکار زن به المپیک ریو رکورد تعداد ورزشکاران زن در تاریخ خود را شکست.

عربستان در المپیک لندن برای اولین بار دو ورزشکار زن را به این رقابت‌ها اعزام کرد تا ورزشکاران زن عربستانی نیز فرصت حضور در رویداد المپیک را به دست آورده باشند.

این بار بعد از گذشته چهار سال مسئولان ورزش عربستان تعداد ورزشکاران زن خود را برای رقابت‌های المپیک دو برابر کردند تا در این دوره چهار ورزشکار زن عربستانی فرصت حضور در المپیک ریو را به دست آورده باشند.

دو ورزشکار عربستانی در رشته دوومیدانی، یک ورزشکار در جودو و یک ورزشکار در شمشیربازی در رقابت‌های المپیک به میدان خواهند رفت. افزایش تعداد ورزشکاران زن عربستانی در  المپیک به دلیل درخواست‌هایی برای توجه بیشتر به زنان در این کشور شامل داشتن حق رای و نامزد انتخابات شدن در شهرداری و مراکز شهری بوده است.‌

عربستان در المپیک ریو با 11 ورزشکار حضور خواهد داشت که پنج تن از آنان با وایلد کارت در این رقابت‌ها حضور دارند که همه چهار ورزشکار زن آنها شامل این افراد هستند که از سوی کمیته بین‌المللی المپیک برای حضور در بازی‌های المپیک 2016 ریو حاضر شده‌اند.

گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع:isna.ir

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار