تبلیغات

گوناگون/ ماشيني که به خاطر پياده کردن يک عالم معروف تصادف کرد!

گوناگون/ ماشيني که به خاطر پياده کردن يک عالم معروف تصادف کرد!

حوزه/ در اعصار مختلف همواره افرادي بوده‌اند که نسبت به روحانيت نگاه بدبينانه داشته‌اند و به دنبال بدنام کردن و تنزل جايگاه روحانيت و به تبع آن، اسلام بوده‌اند، اما غافل از آن‌ که عزت و ذلت به فرموده حق‌تعالي از آن اوست.
آيه:
خداوند متعال در قرآن مي‌فرمايد:
وَلَا يَحْزُنکَ قَوْلُهُمْ إِنَّ ٱلْعِزَّةَ لِلَّهِ جَمِيعًا يونس/65
سخن آن‌ها تو را غمگين نسازد! تمام عزّت از آن خداست
آينه:
حکايت؛ مرحوم حاج شيخ عباس قمي در مسير مسافرت ماشين پنجره شد و راننده که تابع فرهنگ رضاشاهي بود، علت پنچري ماشين را وجود حاج شيخ دانست و با کمال جسارت محدث قمي را پياده کرد، مرحوم حاج شيخ بر اساس سعي و کوششي که داشت، بدون کوچک‌ترين نگراني عباي خود را بر روي زمين در کنار جاده پهن کرد و بقچه‌اي که همراه داشت را باز نموده و دفتر و قلم خود را بيرون آورد و مشغول نوشتن شد.
در همين حال يک ماشين سواري که از همان مسير مي‌رفت، ديد شخصي در ميان بيابان مشغول نوشتن است، از باب ادب توقف کرده و با يک دنيا احترام آقا را سوار نمود. وقتي که مقداري راه آمدند، ديدند ماشين قبلي تصادف کرده و راننده آن اين تصادف را نتيجه پياده کردن و جسارت به شيخ عباس مي‌دانست و به همين سبب ابراز پشيماني کرد و از ايشان عذرخواهي کرد.1
1. با اقتباس و ويراست از کتاب گنجينه جواهر

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: حوزه

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.