تبلیغات

اپل جايگاه نخست شرکت هاي حامي محيط زيست در حوزه تکنولوژي را کسب کرد

اپل جايگاه نخست شرکت هاي حامي محيط زيست در حوزه تکنولوژي را کسب کرد

ديجياتو/ بر اساس گزارش سازمان محيط زيستي Greenpeace، اپل براي سومين سال متوالي در صدر ليست سبزترن و سالم ترن شرکت هاي بزرگ توسعه دهنده تکنولوٰژي قرار گرفت.

کمپاني کاليفرنيايي در سال ۲۰۱۲ اعلام کرد که تمامي انرژي مصرفي خود را به زودي از طريق انرژي هاي تجديد پذير تامين خواهد کرد. گفتني است مقر تازه کوپرتينويي ها که در حال حاضر مراحل ساخت خود را پشت سر مي گذارد، با استفاده از ۶۵۰۰۰ متر مربع پنل خورشيدي، تمامي انرژي مورد نيازش را تامين خواهد کرد.

Greenpeace از سال ۲۰۰۹ ميلادي نحوه تامين انرژي شرکت هاي توسعه دهنده تکنولوژي را زير نظر گرفته و گزارش تازه آن به درصد رشد استفاده از انرژي تجديد پذير ميان شرکت هاي اين حوزه اختصاص يافته است.

بر اساس گزارش منتشر شده، بخش تکنولوژي در حدود ۷٪ از کل انرژي مصرفي جهان را به خود اختصاص داده است. علاوه بر اين، احتمال مي رود که تا سال ۲۰۲۰ ترافيک اينترنت با سه برابر رشد همراه شود که همين عامل مي تواند بر رقم ذکر شده بيافزايد.

از اين رو حمايت بيشتر از سوي شرکت هاي حوزه تکنولوژي براي ثبات بيشتر و استفاده از انرژي هاي پاک و تجديد پذير از اهميت بالاتري برخوردار شده است.

شاخص انرژي پاک گوگل پايين تر از رقم 56 درصد گزارش شد

به گفته Greenpeace، گوگل و اپل هر دو در کنار يکديگر سعي دارند پيشرو در اين امر مهم باشند و مي خواهند با جايگزيني منابع مختلف، استفاده از انرژي هاي تجديدپذير را افزايش دهند.

با توجه به معيارهاي مختلف مورد استفاده توسط اين موسسه تحقيقاتي، اپل توانسته از نظر فاکتورهايي نظير شفاف سازي در مورد انرژي مصرفي، تعهد به استفاده از انرژي هاي تجديد پذير، بهره وري و کاهش مصرف انرژي و خريداري تجهيزات مورد نياز براي کاربرد انرژي هاي تجديدپذير امتياز A را دريافت کند و تنها امتياز B آن به حمايت هايي مربوط مي گردد که از طرح هاي مشابه انجام داده اما ميانگين اين امتياز ها A بود.

گفتني است شاخص انرژي پاک اپل نيز که براساس برآوردهاي صورت گرفته از ميزان انرژي مورد نياز کارخانجات آن محاسبه مي گردد رقم قابل توجه 83 درصد بود. جالب است بدانيد گوگل نيز در تمامي بخش هاي ياد شده امتياز A را دريافت کرد و تنها امتياز B آن به بخش شفاف سازي فعاليت هايش مربوط مي شد هرچند که شاخص انرژي پاک آن کمتر از 56 درصد برآورد گرديد.

اما در صدر اين ليست شرکت نوادايي Switch قرار گرفته که در زمينه ساخت ديتاسنتر فعاليت دارد و توانسته در گروه شرکت هاي شبکه تحويل محتوا امتياز A را در تمامي بخش ها کسب کند و به شاخص انرژي پاک 100 درصدي دست پيدا کند.

مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»منبع: ديجياتو

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.