تبلیغات

فولکس در آستانه حل پرونده 4 ميلياردي

فولکس در آستانه حل پرونده 4 ميلياردي

صبحانه آنلاين/ همزمان با انتشار خبر دستگيري يکي از مديران شرکت خودروسازي فولکس واگن در آمريکا به اتهام فريبکاري در موضوع آلايندگي، برخي گزارش ها از نزديک شدن اين شرکت با وزارت دادگستري براي حل و فصل پرونده با هزينه اي حدود چهار ميليارد دلار براي فولکس واگن حکايت دارد.
خبرگزاري رويترز به نقل از منابع آگاه در اين پرونده گزارش داد وزارت دادگستري و شرکت فولکس واگن به توافقي چند ميليارد دلاري براي حل و فصل و مختومه کردن تحقيقات کيفري و مدني دولت آمريکا عليه اين شرکت نزديک شدند.

اين منابع آگاه به شرط افشا نشدن نامشان گفته اند که توافق در اين زمينه ممکن است در هفته جاري (تا يکشنبه آينده) اعلام شود.
ارزش سهام اين شرکت روز دوشنبه در پي اعلام انتشار اين گزارش ها در بورس فرانکفورت حدود 3.8 درصد افزايش يافت که اين مساله از رضايت سرمايه گذارها از حل و فصل پرونده 'ديزل گيت' (رسوايي آلايندگي ديزل) حکايت دارد.

فولکس واگن مشتاق بوده که اين پرونده در آمريکا پيش از آغاز به کار دولت جديد 'دونالد ترامپ' رئيس جمهوري منتخب در روز 20 ژانويه (اول بهمن) مختومه شود.
در ماه دسامبر ، مقام هاي فولکس واگن ابراز نگراني کردند که ترامپ با موضع حمايتگرايي از صنايع داخلي آمريکا ممکن است نسبت به دولت اوباما سخت گيري بيشتري در پرونده فولکس واگن نشان دهد.

منابع آگاه به رويترز گفتند که مطابق با توافق حاصل شده براي حل و فصل پرونده اين شرکت همچنين با نظارت يک نهاد مستقل رو به رو مي شود و انتظار مي رود با اصلاحات مهم ديگري نيز موافقت کند.
بر اساس اين گزارش، اين توافق هنوز نهايي نشده و ممکن است تا هفته آينده به سرانجام نرسد و حتي احتمال شکست مذاکرات نيز وجود دارد.

'هربرت دايس' از مديران ارشد فولکس واگن روز يکشنبه گفته بود که اميدار به مختومه شدن تحقيقات کيفري از اين شرکت 'در آينده نزديک' است اما از ذکر زمان خاصي خوداري کرد.
در همين ارتباط ، نيويورک تايمز روز دوشنبه گزارش داد که پليس فدرال آمريکا (اف بي آي) 'اوليور اشميت' يکي از مديران فولکس واگن را به اتهام ساخت و پاخت در ارتباط با رسوايي آلايندگي بازداشت کرده است. اشميت روز شنبه در فلوريدا بازداشت شد و قرار است روز دوشنبه در دادگاهي در ديترويت حاضر شود.

فولکس واگن در سپتامبر 2015 اذعان کرد که در 11 ميليون دستگاه خودرو ديزلي در سرتاسر جهان نرم افزارهايي براي تقلب در آزمايش هاي معاينه فني نصب کرده است. سازمان هاي مقرراتي آمريکا اين تقلب را افشا کردند که اين پرونده در آمريکا به 'ديزل گيت' معروف شده و اين امر مي تواند تا سقف 17.5 ميليارد دلار براي اين شرکت در آمريکا هزينه داشته باشد.

به گزارش ايرنا، پيش از اين نيز دادگاهي در کره جنوبي رئيس کره اي فولکس واگن را به دليل فريب مشتريان و ارائه اجناس و قطعات تقلبي به يک سال و نيم حبس محکوم کرد. از وي با عنوان «يون» نام برده شده و دادگاه در حکم خود آورده که شرکت آلماني به دليل تخلفاتي که انجام داده به شهرت خود در کره جوبي و جهان لطمه زده است.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: صبحانه آنلاين

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.