تبلیغات

سوالها بی جواب ماند... اما شهرام امیری اعدام شد

بر اساس این گزارش شهرام امیری چهارشنبه 13 مرداد اعدام شده است.

ادعای رسانه‌های ضد انقلاب:«شهرام امیری» اعدام شد

بی بی سی گزارش داد که مرضیه امیری، مادر شهرام امیری گفته که یک روز قبل از اعدام با پسرش دیدار داشته و پسرش به او خبر داده که به‌زودی قرار است اعدام شود. بر اساس این گزارش، آقای امیری چهارشنبه، ۱۳ مرداد "در مکانی نامعلوم" اعدام شده است. هنوز مقام‌های قضایی ایران خبری در این باره اعلام نکرده‌اند. خانم امیری می‌گوید که پسرش ۱۰ سال حکم زندان داشته اما ناگهان ماه پیش اعلام کردند که او قرار است اعدام شود.

 ایران ادعا می‌کرد شهرام امیری، کارشناس هسته‌ای این کشور سال ۱۳۸۸ در سفر به حج ناپدید شده است.

شهرام امیری پژوهشگر و متخصص رادیو ایزوتوپ‌های پزشکی در دانشگاه صنعتی مالک اشتر (وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح) بود که در سفر حج عمره به عربستان در خرداد ۱۳۸۸ ناپدید شد و حدود ۱۳ ماه بعد بعد از آنکه چندین ویدیو با سخنان متناقض از او منتشر گردید سرانجام در ۲۲ تیر ۱۳۸۹ به دفتر حافظ منافع ایران در آمریکا مراجعت کرده و دو روز بعد به ایران بازگشت. وی در بازگشت به ایران مورد استقبال مقامات ایرانی از جمله حسن قشقاوی قرار گرفت. اما بعدها خانواده‌اش اعلام کردند که امیری از زمان بازگشت به ایران به مکانی نامعلوم برده شده است و پس از آنکه ۲۰ ماه را در بازداشت گذراند، در خرداد ۱۳۹۱ به ۱۰ سال زندان و ۵ سال تبعید به شهرستان خاش محکوم شد. سرانجام او در تاریخ ۱۳ مرداد سال ۱۳۹۵ اعدام شد.

shahramamiri-25.jpg

سی ان ان/ ایمیل‌های افشا شده هیلاری کلینتون نشان می‌دهد "شهرام امیری" با اختیار خود و در ازای حمایت آمریکا اطلاعاتی از پرونده هسته‌ای ایران را فروخته است.

منبع: بهارنیوز

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار