تبلیغات

رونمايي از ابزارهاي ملي ارزيابي سلامت در حوادث و بلايا

رونمايي از ابزارهاي ملي ارزيابي سلامت در حوادث و بلايا

باشگاه خبرنگاران/ با توجه به تنوع مخاطرات ايران نظام سلامت با ابزارهاي ملي ارزيابي سلامت در حوادث و بلايا گام‌هاي متعددي را براي سلامت مردم در مخاطرات برداشته است.
حميدرضا خانکه رئيس مرکز تحقيقات سلامت در حوادث و بلاياي دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي افزود: نرم‌افزار پايش خطر سلامت در حوادث و بلايا تهيه شده از اولين مجموعه تخصصي مکتوب در ايران و منطقه خاورميانه با نام ابزارهاي ملي سلامت و حوادث و بلايا توسط دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي تأليف و منتشر شده و از سوي وزير بهداشت به عنوان يکي از ضرورت‌هاي نظام سلامت رونمايي شده است.

وي در خصوص انتشار اين کتاب تخصصي در حوزه ارزيابي خطر سلامت در حوادث و بلايا اظهار داشت: استفاده از ابزارهاي کاملا بومي بر پايه تهيه نرم افزار پايش خطر سلامت در حوادث و بلايا با توجه به تنوع مخاطرات ايران موضوع مهمي بود که خوشبختانه امروز به آن پرداختيم.
وي اضافه کرد: قبل از انتشار اين کتاب ابزارهايي جهت ارزيابي مخاطرات نداشتيم و با وقوع سيل و زلزله همه منابع کشور را بدون آگاهي از مخاطرات روانه مي‌کرديم و به نوعي منابع هدر مي‌رفت.
وي از بررسي 9 ابزار به عنوان مجموعه ابزارهاي ارزيابي خطر سلامت در حوادث و بلايا خبر داد و افزود: استخراج مخاطرات حوزه سلامت در حوادث و بلايا به شکل بومي و در نقاط مختلف کشور، ابزار ظرفيت سنجي نظام سلامت در حوادث و بلايا، ابزار ارزيابي سريع مخاطرات، ابزار ارزيابي آمادگي بيمارستاني و ساير ابزارها ما را متوجه اين موضوع مي‌کند که در مواجهه با سيل و زلزله با ارزيابي دقيق وارد عمل شويم.
وي تصريح کرد:‌ با استفاده از اين ابزارها طي 72 ساعت به ارزيابي آمادگي بيمارستان‌ها، منابع انساني، تجهيزات مورد نياز و ساير موارد دست پيدا مي‌کنيم و مي‌توانيم با ارزيابي دقيق از بيمارستان و با شناسايي نقاط ضعف و قوت آن گامي در سلامت مردم و ارتقاي بهداشت و درمان برداريم.
وي در پايان يادآور شد: خوشبختانه در سايه آموزش‌هاي متعدد حوزه سلامت در حوادث و بلايا آمادگي بيمارستان‌هاي کشورمان رو به رشد است و با ابزار بررسي آمادگي بيمارستان‌ها و مراکز بهداشتي- درماني در پاسخ به شرايط اضطراري رواني مي‌توانيم پاسخگوي نياز بسياري از هم‌وطنان کشورمان باشيم.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: باشگاه خبرنگاران

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.