تبلیغات

زمستان را به خانه بياوريد

زمستان را به خانه بياوريد

پارسه گرد/ زمستان تقريبا از راه رسيده است، هوا روز به روز سردتر مي‌‌شود و ردّ پاي برف را مي‌‌توان بر قله کوه‌هاي اطراف ديد. در شهر تهران متأسفانه آلودگي هوا هم بخش جدا نشدني‌ زمستان است. با اين اوصاف بهتر است به فکر گذراندن وقت بيشتري در خانه‌هاي گرم و نرم خود باشيم. با صرف چاي، فيلمي ببينيم يا کتابي‌ بخوانيم و در کنار خانواده يا دوستان اوقات زمستاني خوشي‌ را بگذرانيم.
از قديم هم رسم بوده که دکور خانه‌هاي ايراني‌ با رسيدن فصل زمستان تغيير مي‌‌يافته است، نقل مکان کردن به اتاق زمستاني که بيشتر آفتاب مي‌‌گرفت يا بر پا کردن کرسي از اين قبيل محسوب مي‌‌شود. زمان مناسبي است که تغييراتي در چيدمان خانه ايجاد کنيم تا هم آن را با سرد شدن هوا تطابق بدهيم و هم راحتي‌ و جذابيت زمستاني آن ما را بيشتر مشتاق وقت گذراندن در آن کند. در اين جا به چند راهکار طراحي اشاره مي‌‌کنيم که مي‌‌تواند در اين روز‌هاي زمستاني شما را در خانه خوشحال تر نگاه دارد.
استفاده از رنگ‌هاي آبي روشن، سفيد مخملي، نقره‌اي جوّ زمستان را تداعي مي‌‌کنند. قرمز و قهوه اي هم از رنگ‌هايي‌ است که به زمستان شادي و طراوت مي‌‌بخشد.
روي صندليهاي ناهار خوري يا آشپز خانه که معمولاً از جنس غير پارچه‌اي ساخته مي‌‌شوند و سرد هستند را مي‌‌توان با نمد يا بافت‌هاي گرم پوشاند. يا ازارچه اي گرم براي روي مبل ها استفاده کرد.
روي مبل‌ها و تخت ها، کوسن‌هاي رنگي‌ از جنس بافت يا پارچه‌هاي پشمي يا مخملي بگذاريد و يک پتو گرم پشمي يا بافت هم به دکورتان اضافه کنيد.
شب يلدا از مناسبت‌هاي به جاي زمستاني است، از آن جا که قرار است بيشتر در خانه بمانيد دوستانتان هم بيشتر در خانه به ديدارتان خواهند آمد. چيدمان خانه خود را براي اين دورهمي‌هاي گرم آماده کنيد که بهترين دلگرمي‌ زمستاني همين است.
از قديم گفته اند اگر مي‌‌خواهيد گرم شويد اول پاهايتان را گرم کنيد، کف اتاق‌هاي خود را با زير اندازي گرم بپوشانيد.
شومينه هر جا که قرار بگيرد زيبا و بهترين دکور زمستاني است، اما مي توان جذابيت‌هاي ديگر زمستاني هم به اين حمام اضافه کرد و آن زير انداز‌هاي کوچک و کرکي است که روي سراميک‌هاي سرد کف را مي پوشاند
خنکي ملافه‌هاي تخت بسيار براي تابستان مناسب است، اما فرو رفتن زير لحافي سرد وقت خواب خيلي‌ مناسب شب‌هاي زمستاني نيست، تخت خود را با رو تختي گرم و کرک دار و چند رو بالشتي از همان جنس بپوشانيد که آن را گرم نگاه دارد و شما را به سمتش بکشاند.
برف سمبل زمستان است و شکل بسيار زيبايي‌ دارد، از آن در دکور زمستاني خود استفاده کنيد، به عنوان مثال در اين اتاق خواب برف به شکا آويز استفاده شده است. درست است که در خانه‌هاي ما سرماي زمستان پشت پنجره‌ها مي‌‌ماند، اما بد نيست که زيبايي‌ آن در محيط خانه ياد آوري شود.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: پارسه گرد

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.