تبلیغات

وفای به عهد اوپک در کاهش تولید نفت

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کویت اعلام کرده است که كشورهاي عضو اوپکی به عهد خود برای کاهش تولید پایبند خواهند بود به طوری که هم اکنون ۶۰ الی ۷۰ درصد کاهشی که تعهد داده بودند، محقق شده است. 

وزیر نفت کویت، المرزوک  روز دوشنبه اعلام کرده است، کشورهای عربستان سعودی، امارات، روسیه، کویت، قطر و عراق اعلام کرده اند که نسبت به سال گذشته تولید نفت خود را کاهش داده اند. به گفته وزیر نفت كويت فرآیند کاهش تولید را دنبال كرده و به نظر می رسد که كاهش ها طبق برنامه تا۶ ماه آینده به نتیجه برسد. 

المرزوک گفته است امیدوار است کشورهای دیگر نیز برای کاهش تولید خود اقدام کنند. بارکیندو نیز در این نشست گفته است که انتظار داریم کاهش شدیدی در بازار دیده شود، چون افت تولید نشان داده قیمت نفت را افزایش می دهد.

کشورهای غیر اوپکی هم برنامه دارند از اول سال ۲۰۱۷ تولید خود را به اندازه ۱.۸ میلیون بشکه در روز کاهش دهند. آخرین باری که اوپک تصمیم گرفت تولید خود را کاهش دهد، ۷۰ درصد به نتيجه رسيده است. 

در حال حاضر برنت با افزایش ۵ سنت، به قیمت ۵۴ دلار و ۹۹ سنت در بازار عرضه مي شود. 

وزیر نفت کویت گفته است که نیازی نیست حتما از اول ژانویه همه برنامه كاهش تولید اجرايي شود ، بلكه میانگین ۶ ماهه بايد اجرايي شود.

 

منبع: بلومبرگ

35224

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.