تبلیغات

مراسم ارتحال آيت الله هاشمي رفسنجاني در آتن

مراسم ارتحال آيت الله هاشمي رفسنجاني در آتن

ايرنا/ مراسم ارتحال آيت الله هاشمي رفسنجاني سه شنبه شب در محل رايزني فرهنگي سفارت جمهوري اسلامي ايران برگزار شد.

دراين مراسم ملکوتي که با تلاوت آياتي چند از کلام الله مجيد آغاز شد، ' مجبد مطلبي شبستري' سفير جمهوري اسلامي ايران، کارکنان سفارت و ديگر ارگان هاي جمهوري اسلامي ايران در آتن به همراه خانواده هايشان، روساي انجمن هاي مسلمانان مقيم يونان، تعدادي از مسلمانان مقيم، دانشجويان ايراني حضور داشتند.
' علي محمد حلمي' رايزني فرهنگي سفارت جمهوري اسلامي ايران طي سخناني ارتحال آيت الله هاشمي رفسنجاني يار امام راحل شخصيت برجسته سياسي دوران معاصر کشورمان را به مقام معظم رهبري ، ملت ايران، خانواده آيت ايشان و مدعوين تسليت گفت.
وي درادامه افزود: آيت الله هاشمي رفسنجاني بيشتر عمر خود را در مبارزه با استکبار و براي پيشرفت انقلاب اسلامي و اهداف مقدس آن صرف کرد و در جبهه هاي مختلف از دفاع مقدس تا سازندگي شجاعانه تلاش نمود.
' مجيد مطلبي شبستري' سفير جمهوري اسلامي ايران نيز در مراسم رحلت آيت الله هاشمي رفسنجاني يار ديرين امام ( ره) و مقام معظم رهبري ، با اشاره به مبارزات و تلاش هاي وي قبل و بعد از انقلاب ، گفت: بهترين توصيف ايشان را مي توان در پيام مقام معظم رهبري در رابطه با رحلت آيت الله هاشمي رفسنجاني مشاهده کرد.
وي در ادامه سخنان خود نير تصريح کرد: مقام معظم رهبري ، هاشمي را از آن جهت ذخير انقلاب ارزشمند اسلامي خواندند که کمتر کسي را با سابقه مبارزات منتهي به انقلاب 1357 ،مي توان هم پايه او يافت.
هاشمي از آن رو مرد سياست نام گرفت که در بزنگاه همچنان که مقام معظم رهبري تصريح داشت:'با هوش وافر و صميميت کم نظير' به سر انگشت تدبير گره از کار نظام مي گشود و تهديدهاي پيش روي کشور را به فرصت مبدل مي ساخت و در برابر تندروي ها و کندروي ها مي ايستاد و جز مصلحت مملکت و منفعت ميهن چراغ راهنمايي نداشت.
مطلبي شبستري در ادامه افزود: رئيس محترم جمهوري اسلامي ايران نيز در باره هاشمي، گفته است: بعد از حادثه هفتم تير، امام تنها ماند و اين آيت الله هاشمي بود که در کنار امام خميني(ره) بارسنگيني در نظام را بر دوش گرفت، در دوران جنگ تحميلي به بهترين وجه فرماندهي جنگ را عهده دار بود و اين شخصيت بزرگ همواره درکنار مقام معظم رهبري بوده است.
وي ادامه داد: ايشان راه درست را با شهامت، شجاعت و فکر روشن به جوانان و همه احاد کشور نشان داد و آرزوي هاي بسيار بلندي براي سربلندي و عظمت ملت بزرگ ايران و انقلاب اسلامي داشت و اين راه ادامه دارد و همه بايد در صحنه باشند تا انقلاب اسلامي و نظام را به نقطه مطلوب نظر و خواست مردم و مقام معظم رهبري برساينم.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ايرنا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.