تبلیغات

خوشرو: مخاصمات درجهان به شکل تروريسم وافراط گرايي صورت مي گيرد

خوشرو: مخاصمات درجهان به شکل تروريسم وافراط گرايي صورت مي گيرد

ايرنا/ سفير و نماينده دائم ايران نزد سازمان ملل متحد در سخنراني خود در نشست شوراي امنيت گفت:اکنون مخاصمات بيشتردرداخل کشورها و به شکل تروريسم و افراط گرايي؛ تروريستهاي خارجي؛ برنامه ريزي عمليات تروريستي و جرائم سازمان يافته بين المللي صورت مي گيرد که سازمان ملل براي مقابله با آن ايجاد و طراحي نشده بود.

غلامعلي خوشرو روزسه شنبه در نشستي با عنوان ' پيشگيري از مخاصمات و صلح پايدار ' که از سوي شوراي امنيت و به ابتکارنماينده سوئد رئيس دوره اي اين شورا برگزار شد، با اشاره به هدف نخستين ايجاد سازمان ملل متحد يعني جلوگيري از بروز جنگ ميان کشورها ؛ اظهار داشت: هرچند مي توان گفت که سازمان ملل بخاطر کاهش تعداد جنگها ميان کشورها موفقيت هايي داشته است اما در عين حال بايد اذعان داشت که ميزان خشونت در جهان ما نه تنها کاهش نيافته که هم افزايش يافته و هم پراکنده شده است.
وي گفت:درعين حال با نگاهي عميق ترمي توان دريافت که تجاوزگري در همان مفهوم کلاسيک و متداول هنوز ريشه اصلي مخاصمات است. اشغالگري رژيم صهيونيستي عليه سرزمين فلسطينيان؛ حمله و تهاجم امريکا به عراق در سال 2003 ودخالت خارجي عليه سوريه و يمن همه مصاديق همان مفهوم تجاوز است که در منشور ملل متحد به آن اشاره شده و ادامه آن چشم انداز صلح را در اين مناطق تيره و تار ساخته است.
سفيرکشورمان همچنين گفت:افزون براين، سر بر آوردن افکار افراط گرايانه، تکفيري و بيگانه هراسي که در شرق و غرب جهان بصورتي همسو در حال رشد و گسترش است از جمله ريشه هاي خشونتي است که بخشهايي بزرگي از دنياي ما را در برگرفته است . سازمان ملل متحد بايد از کشورهاي عضو خود بخواهد تا در هر دو سوي مانع تبليغات و ترويج نفرت شوند و به جاي آن گفتگو و تفاهم ميان تمدن ها، فرهنگها و اديان را ترويج، تشويق و حمايت کنند.
خوشرو درپايان اظهار داشت: لازم است سازمان ملل متحد و دبير کل جديد با شجاعت و اراده سياسي با اين چالشها و ضرورتهاي عصر ما روبرو شوند و نيروهاي خود را در مسير طولاني پيشگيري تا ايجاد صلح پايداربسيج کنند .
درابتداي اين نشست آنتونيو گوترش دبيرکل جديد سازمان ملل متحد به بيان راهبردهاي کلي خود مبني بر اولويت دادن به صلح و پيشگيري از جنگ و مخاصمات پرداخت. اين بحث با استقبال بي نظير کشورهاي عضو روبرو شد و بيش از 90 کشور از جمله ايران در آن شرکت کردند.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ايرنا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.