تبلیغات

احمد توکلي و چند خاطره از ايت الله هاشمي

احمد توکلي و چند خاطره از ايت الله هاشمي

الف/ احمد توکلي مهمان ويژه برنامه يارديرين شبکه يک سيما، با اشاره به حضور خود در مراسم تشييع آيت الله هاشمي رفسنجاني گفت: ازدحام بسيار شديد بود همه تيپ مردم بودند و تقريبا ميشد گفت همه بودند، تعداد اين زمان‌ها آن قدر مهم نيست که ترکيب مهم است و همبستگي و الفتي ايجاد ميکند که خاص اينطور مراسم است و توجه به مرگ ايجاد ميشود و گذرا بودن زندگي به رخ کشيده ميشود و به قول مقام معظم رهبري اين سرنوشت همه است. شرکت در اين مراسم ها مواهب زيادي براي کشور دارد و ميتواند آثار مهم اقتصادي، سياسي بگذارد.

توکلي در مورد ويژگي‌هاي آيت الله هاشمي اظهار کرد: صاحبان قدرت در معرض هلاکت هستند، هرچقدر مقام بالاتر ميرود، خطر بزرگتر ميشود، ارزش کار هم بيشتر ميشود ولي خطر هم بيشتر ميشود. سقوط در آن کشنده تر است. کساني که مزه قدرت را نچشيده‌اند، نميدانند که من چه مي‌گويم. بنده هم مزه قدرت را چشيده ام. آقاي هاشمي که از ما بسيار جلوتر بوده است و از اول انقلاب هم سمت بالا داشت و در مجلس اول بنده هيات رئيسه بوده و دست چپ ايشان مي نشستم. در آن رمان که مامثلا باسابقه مبارزاتي بوديم، ايشان از ما بسيار با سابقه تر بود. اينکه قدرت آدم را عوض نکند و يا اينکه در سر بزنگاههاي بسيار مهم خدا دستش را بگيرد و اينکه وظيفه را بر قدرت ترجيح بدهد خيلي مهم است، اين صفت در آقاي هاشمي واقعا وجود داشت.

وي با بيان اينکه بنده منتقد سياست هاي بسيار زياد آقاي هاشمي بودم، افزود: بنده همواره اگر منتقد و رقيبشم بودم اما رفيقش هم بودم، يعني هيچ وقت بي معرفتي را نسبت به او تحمل نکردم، گاهي در صحنه اي که به ايشان حمله شده است، درست نبوده و يک‌تنه پا شدم و دفاع کردم.

توکلي به فرماندهي جنگ آيت الله هاشمي اشاره کرد و گفت: آقاي هاشمي ميگفت وقتي قرار شد جنگ تمام شود، کنار امام (ره) نشسته بوديم و دنبال راه حل بوديم و گفتم که به عنوان جانشين فرمانده کل قوا که يکي از اختيارات من است، اعلام آتش بس ميکنم و بعدا اگر شد شما من را محاکمه کنيد ولي مسوليتش را بنده بر دوش بگيرم که اين احساس وظيفه ايشان را نشان ميدهد که حاضر است مقابل عده اي و پيش افرادي که کشور را فداکارانه نگه ميداشتند، بدنامي را پييشه کند .

وي همچنين به بحث انتخاب رهبري بعد از امام خميني(ره) اشاره کرد و ادامه داد: يک حادثه دو وجهي در مجلس خبرگان رخ داد که هردو وجه زيبا بود، يکي اين بود که آقاي هاشمي با آن سوابق پشت تريبون مي ايستد و ميگويد امام(ره) گفتند که شورايي شدن رهبري خوب نيست و به مصلحت کشور نيست و گفتيم که چه کسي را انتخاب کنيم، گفت همين آقاي خامنه‌اي. اينکه کسي خودش در معرض مقام ديني، سياسي، عاطفي و ايماني است اما وظيفه‌اش را انجام ميدهد يعني اگر کسي بود که ميخواست قدرت طلبي کند حتما در اين وادي مي افتاد. کسي که مزه قدرت را چشيده باشد اين را درک مي‌کند.

توکلي ادامه داد: نه روز قبل از فوتشان يک سخنراني کردند و دوباره همين را تکرار کردند ومي‌خواستند به کساني که عقايد خدشه‌داري دارند بگويند هنوز من با آقاي خامنه‌اي هستم.

وي به خاطره اي در مورد آقاي هاشمي اشاره کرد و گفت: سال 1360 بود. بنده جزو هيات رئيسه بودم، ايشان ميخواست به سفر کره شمالي برود و رهبر اين کشور هم پايه گذار کره شمالي بود که آقاي هاشمي با خانواده بودند و من فکر ميکنم آقاي هاشمي تعمد داشت که خانمشان را با چادر مشکي به آنجا بياورد که حجاب زن ايراني را نشان دهد. شهيد نامجو و محسن رفيقدوست بود.

مسئول مذاکره سياسي بوديم ولي برنامه هاي تفريحي هم گذاشته بود. يک برنامه اي بود که اپرايي بود که در سالن بسيار بزرگ برگزار شد که دسته دختراني بودند که لباس هاي بسيار نامناسبي پوشيده بودند که ما بسيار ناراحت شديم، اعتراض کرديم و بلند شديم، آقاي هاشمي تنهايي نشست، از آقاي هاشمي دلخور شديم که چرا نشست. بعد ما به ايشان اعتراض کرديم که شما روحاني هستيد چرا نشسته ايد گفت من که نميتوانم به اينها بگويم که چرا بلند ميشوم، شماها که رفتيد اينها براي کي ميخواستند برنامه اجرا کنند. سيصدتا دختر هنرمند را من اينجا له ميکردم و من وظيفه شرعي خود را انجام دادم که توجه نکنم. اما کاري که کرد اين بود که در اولين جلسه بعدي که با رهبر کره شمالي داشتيم با صراحت تمام گفت که شما يک حکومت مارکسيستي هستيد و هرزگي هاي غربي را شما قبول نداريد و شما به اخلاق توجه داريد چرا همچين کاري کرديد که رييس جمهور کره رنگش سرخ شد.

توکلي افزود: يکي ديگر که براي من از همه مهم تر است ماجراي آخرين نامزدي ايشان براي رياست جمهوري بود که در سال 92 بود که من تلاش هايي کردم که ايشان منصرف شود و نگران کشور بودم اما موفق نشدم. ساعتي تدبير کردم که ايشان نرود و وقتي آمد تلاش کردم که رد نشود و اين نگراني اصلي من بود که تلاش ما تاثير نکرد. شما به صحنه نگاه کنيد. يکي مثل اکبر هاشمي رفسنجاني با آن رفاقت و نزديکي با امام (ره) و آقاي خامنه اي، يک چنين کسي در انتخابات رياست جمهوري که ايشان در سازندگي کشور شرکت دارد، ببنيد که چه افرادي تاييد ميشوند و چه کساني رد ميشوند و من ديدم اين خيلي سخت است. نامه اي براي ايشان نوشتم و به ايشان گفتم که شناسنامه شما را با انقلاب مهر کرده اند مبادا اين شناسنامه آسيب ببيند. بعد مثال الگور با بوش در دورد دوم انتخابات رياست جمهوري آمريکا را زدم که تاکيد هم کردم که به دست خودشان بدهند و به دست بچه ها ندهد ودر نامه نوشتم شما بايد به قانون تمکين کنيد حتي اگر قبول نداريد ايشان درپاسخ گفتند که من همين کار را مي کنم که من شب دعا کردم و برايشان نماز خواندم.

وي ادامه داد: من اين حرفايي که ميزنم يک عده بسيار کم دلخور ميشوند که چرا انقدر از ايشان انتقاد مي کردي و چرا انقدر دير گفتين. کسي که از دنيا ميرود که در مراسم ختمش ازاو انتقاد نميکنند چرا که اينجا جاي ابراز عاطفه است و خودش که رفته است، کارهاي خوبش را بايد گفت تا مردم ياد بگيرند. درمراسم بايد خوبي ها گفت.

توکلي با بيان خاطره اي در مورد مقام معظم رهبري گفت: آقاي خامنه اي در دوران رياست جمهوريشان ميخواستند نخست وزير تعيين کنند که داستان هايي داشت که موسوي را تعيين کرد که مايل هم نبود و استدلال قوي داشت. در مخمصه اي بود آقاي خامنه اي که تصميم بگيرد چه کار کند. بنده و آقاي پرورش خدمت ايشان رسيديم و قبل از آمدن آقاي پرورش به آقاي خامنه اي گفت آقا يادتون شما قبلا چه خوابي ديديد و براي من تعريف کرديد. بعد آقا خواب را تعريف کرد که "يک شب خواب ديدم که امام (ره) به رحمت خدا رفته و در حال تشييع ايشان هستيم و حوادثي رخ ميدهد و بنده ميخواهم ايشان را در قبر بگذارم که در تابوت را که باز ميکنم امام(ره) نيم خيز مينشيند و انگشتش را بر پيشانيم ميگذارد و ميگويد تو يوسفي، تو يوسفي، تو يوسفي که من هم براي مادرم تعريف کردم و مادرم گفت پسرجان تو از يوسفي فقط چاهش گيرت مي آيد".اين جمله را به خاطر سختي ها و زندانهاي آقاي خامنه اي مادرشان مي گويد. آقاي پرورش به ايشان گفت خير، شما از اين مشکلات در مي آيي و به مصر ميرسي.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: الف

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.