تبلیغات

اشتغال نخبگان دانشگاه و توليد ثروت در بستر اقتصاد دانش‌بنيان

اشتغال نخبگان دانشگاه و توليد ثروت در بستر اقتصاد دانش‌بنيان

باشگاه خبرنگاران/ فعاليت بيش از هزار شرکت دانش‌بنيان بستري مناسب را براي اشتغال و ثروت‌آفريني جوانان دانشگاهي ايجاد کرده است.
طه هاشمي معاون فرهنگي و دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به فعاليت شرکت‌هاي دانش‌بنيان و ارتباط آن با اشتغال دانشجويان اظهار داشت: در سراسر واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي بيش از هزار شرکت دانش بنيان و استارت‌ آپ‌ دانشجويي مشغول به فعاليت هستند و در اين دانشگاه سعي شده است با اجراي برنامه‌هاي آموزشي ايده تا عمل، شرايط کار بيشتر براي شرکت‌هاي دانش‌بنيان فراهم شود.
وي بيان کرد: استارت‌آپ‌هاي دانشگاه به وسيله استادان بازنگري شده است تا اين مسئله به کمک دانشجويان آمده تا شرکت‌هاي دانش‌بنيان دانشگاهي بتوانند علمشان را تبديل به محصول کنند.
هاشمي ادامه داد: از زماني که محصولات استارت‌ آپ‌هاي دانشگاهي به توليد انبوه برسد امکان ايجاد شرکت‌هاي دانش‌بنيان در حوزه‌هاي مختلف مهندسي، پزشکي و علوم انساني وجود دارد که به واسطه آن، فعاليت دانشجويان نخبه در زمان تحصيل به خوبي فراهم مي‌شود.
وي عنوان کرد: اخيرا برنامه‌ريزي‌هاي خوبي براي تأسيس شرکت‌هاي دانش‌بنيان در حوزه‌هاي علوم انساني، فرهنگي، اجتماعي و هنري آغاز شده و تصور ما اين است که اين حوزه‌ها بيش از ساير موضوعات براي فعاليت‌هاي دانش‌بنيان طرفدار دارد و به همين خاطر برنامه‌ريزي جدي‌تري به وسيله مسئولان دانشگاهي در اين زمينه شده است.
هاشمي تأکيد کرد: با ايجاد بازارچه‌هاي فني و هنر در سراسر واحدهاي دانشگاهي سعي مي‌شود که افراد محصولشان را به ديگران عرضه کنند و اگر دانشجو يک کار هنري توليد کرد بتواند مستقيما آن اثرش را در معرض فروش برساند.
معاون فرهنگي دانشجويي اظهار داشت: مسئولان دانشگاه علم و صنعت همه گونه امکانات را براي فعاليت دانشجويان در شرکت‌هاي دانش‌بنيان در دستور کار خود قرار داده زيرا معتقد است اين شرکت‌ها و استارت‌‌ آپ‌هاي دانشگاهي مکان خوبي براي شناسايي ايده‌ها و تبديل علم به ثروت و اشتغال است.
وي يادآور شد: فعاليت شرکت‌هاي دانش بنيان سبب مي‌شود تا توليدات داخلي به محصولات فناور تبديل شوند و تجاري‌سازي توليدات دانشجويي در آن رونق بيشتري بگيرد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: باشگاه خبرنگاران

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.