تبلیغات

پزشکيان حاضر نشد روي صندلي رياست مجلس بنشيند!

پزشکيان حاضر نشد روي صندلي رياست مجلس بنشيند!

خبرآنلاين/ مسعود پزشکيان به دليل آنکه جلسه علني امروز به موضوع بيمه و سلامت اختصاص يافته بود، ترجيح داد تا به منظور دخيل نشدن نظر شخصيش در اداره جلسه، در غياب لاريجاني اداره مجلس را برعهده نگيرد.

به گزارش خبرآنلاين، در جلسه علني امروز-چهارشنبه،15 دي- زماني که بحث به موضوع بيمه و سلامت رسيد، جنجال هاي بسياري در مجلس به پا شد.

از مخالفت‌هاي کواکبيان براي افزايش ماليات دخانيات گرفته تا نطق پرشور مسعود پزشکيان نائب رئيس مجلس در حمايت از انتقال شوراي عالي بيمه و سلامت و دبيرخانه آن از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي به وزارت بهداشت. هر يک از نمايندگان در سخنان شان در رابطه با دغدغه‌هايشان در حوزه سلامت سخن گفتند.

پزشکيان که از ابتداي بررسي لايحه برنامه ششم توسعه،‌ در قامت موافق و مخالف به بيان کلامي نپرداخته بود، پس از آنکه نطقي را در اين خصوص داشت، در نهايت تصميم گرفت در غياب لاريجاني، اداره مجلس را به دست نگيرد تا مبادا جهت‌گيري شخصي‌اش در روند اداره مجلس تأثيرگذار باشد.

اين موضوع زماني روشن شد که پس از خروج علي لاريجاني در ساعت پاياني جلسه علني از صحن، برخلاف روال قانوني به جاي آنکه نائب رئيس اول يعني پزشکيان بر صندلي رياست تکيه بزند، اين مطهري بود که در حضور نائب اول، اداره مجلس را برعهده گرفت.

اين اتفاق موجب اعتراض نمايندگان شد.چون براساس روال قانوني زماني که نائب رئيس اول در مجلس حضور داشته باشد، نائب دوم نمي‌تواند اداره مجلس را عهده‌دار شود.

مطهري وقتي اعتراض نمايندگان را به خاطر جلوسش بر صندلي رياست ديد، اينگونه توضيح داد: آقاي پزشکيان گفتند چون مباحث در مورد بهداشت و درمان است بهتر است من نباشم. به هر حال اين تصميم خود ايشان بود.

البته پزشکيان که در آن لحظات به منظور رفع مشکل قانوني مجلس را ترک کرده بود، در ادامه بررسي لايحه به مجلس بازگشت تا بار ديگر به بيان نظرش در رابطه با پيشنهادي مربوط به پرهيز از حضور پزشکان در بيمارستان خصوصي و دولتي به طور همزمان پرداخت.

براساس ماده 19 آيين نامه داخلي مجلس: نواب رئيس به ترتيب تعداد آراء به عنوان نائب رئيس اول و نائب رئيس دوم و در صورت تساوى آراء با قيد قرعه انتخاب مى‏ شوند و در غياب رئيس مجلس به ترتيب، وظايف و اختيارات او را برعهده خواهند داشت.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: خبرآنلاين

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.