تبلیغات

دو سال پيش در فضاي مجازي تصاوير مستهجن ديدم

دو سال پيش در فضاي مجازي تصاوير مستهجن ديدم

خراسان/ نوجواني هستم 19 ساله. دو سال پيش در فضاي مجازي به صورت اتفاقي، تصاوير مستهجني ديدم با اين که پشيمانم؛ اما باز به سراغش مي روم. به لحاظ روحي آزار مي بينم و نمي خواهم به گناه بيفتم. لطفا کمکم کنيد.
متاسفانه اين گونه تصاوير به دليل تأثيرات مخربي که بر سيستم رواني و ذهني ما دارند، ماندگاري بيشتري هم دارند و فراموش کردن آن ها تا حد خيلي زيادي سخت است اما به طور کلي راهکارهايي وجود دارد که شما بتوانيد ارتباط خود را با اين تصاوير قطع و شرايط را طوري کنترل کنيد که احساس نياز مجدد به ديدن اين تصاوير را مديريت و از اين اتفاق جلوگيري کنيد. برخي از نيازهاي ذاتي و غريزي که سيستم جسماني و رواني ما به برآورده کردن آن ها تمايل دارد داراي شرايط خاصي است و بايد در زمان و مکان مناسب براي برآورده کردن آن ها اقدام کرد. نياز جنسي يکي از اين موارد است که هم در شرع و هم در روانشناسي تأکيد زيادي به رفع آن از مسير امن و پسنديده يعني ازدواج شده است.
دو گام اساسي براي حل مشکل تان
در وهله اول بايد از تمامي مواردي که احتمال مي دهيم موجب تحريک اين نياز در ما مي شود دوري کنيم. در گام دوم اگر بنا به هر دليلي با اين موارد روبه رو شديم بايد راهکارهايي داشته باشيم که بتوانيم با کنترل شرايط از ميل به رجوع مجدد به منابع تحريک کننده دوري کنيم. در ادامه به چند مورد پرداخته مي شود:
1-فقط زماني که به انجام کار مهمي نياز داريد از اينترنت استفاده کنيد:
زماني که شما هيچ هدف مشخصي در زمان استفاده از اينترنت نداشته باشيد، ممکن است در حين همين وبگردي با مواردي روبه رو شويد که ناخودآگاه ميل به تماشاي اين تصاوير و ويدئوها را در شما ايجاد کند؛ بنابراين تنها زماني که به اينترنت احتياج داريد از آن استفاده کنيد و پس از اتمام کار، از فضاي اينترنت خارج شويد.
2-زمان پرت و بي هدف نداشته باشيد:
تا مي توانيد براي خود برنامه ها و فعاليت هايي داشته باشيد که با آن اوقات خالي و پرت تان را پوشش دهيد. در اوقات بيکاري و زماني که هيچ کاري براي انجام نداريد افکار بيهوده و پوچ به سراغ شما مي آيند و همين، ممکن است به گرايش شما به وبگردي و مشاهده تصاوير نامناسب منجر شود؛ بنابراين براي تک تک لحظات خود برنامه داشته باشيد.
3-اعتقادات ديني خود را قوي کنيد:
به عنوان يک روانشناس شايد خيلي اجازه نداشته باشم درباره مسائل ديني اظهارنظر کنم اما به عنوان يک دوست و برادر به شما توصيه مي کنم، براي رهايي از شر افکار شيطاني بهترين راهي که وجود دارد پناه بردن به دامان خداوند با کمک گرفتن از اهل بيت(ع) است. وجود مقدس اهل بيت(ع) اين خاصيت را دارد که با پيروي از آنان، روح و جسم ما پاک مي شود و ميل به پاکي پيدا مي کند. سعي کنيد با محکم کردن اعتقادات ديني و قوي کردن ارتباط خود با ائمه اطهار(ع) شرايطي را فراهم کنيد که حتي وسوسه تماشاي اين تصاوير و ويدئوها هم نتواند شما را مجاب کند به سمت آن ها برويد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: خراسان

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.