تبلیغات

خاطره محسن رضايي از اولين ديدار با آيت الله

خاطره محسن رضايي از اولين ديدار با آيت الله

برترين ها/ دکتر محسن رضايي، در مراسم يادبود مرحوم آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در مسجد صادقيه کاشان گفت: مرحوم آيت‌الله هاشمي رفسنجاني الگويي از سياست ورزي و حرکت در مسير انقلاب و برادري بود.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام سه‌شنبه شب 21 دي‌ماه 1395 در مراسمي که به مناسبت ارتحال يار ديرين امام و رهبري، مرحوم آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در مسجد صادقيه در ميدان کمال‌الملک کاشان برگزارشده بود با تسليت رحلت آيت‌الله هاشمي رفسنجاني به محضر حضرت بقيه‌الله ارواحنافداه، مقام معظم رهبري، مراجع و علما و خانواده اين عالم مجاهد گفت: آيت‌الله هاشمي رفسنجاني يار ديرين و هم‌سنگر رهبري و يکي از شاگردان برجسته مکتب امام امت بود. از طرف خودم و همه اعضاي مجمع تشخيص مصلحت نظام بابت برگزاري اين مراسم از مردم ولايتمدار کاشان و حضرت آيت‌الله نمازي تشکر مي‌کنم. همچنين از عموم ملت ايران که در مراسم تشييع پيکر شاگرد مکتب امام، بر وحدت و ولايت‌پذيري و تکريم آيت‌الله هاشمي تأکيد کردند، قدرداني مي‌کنم.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: يکي از ارکان انقلاب اسلامي را از دست داده‌ايم. آقاي هاشمي رفسنجاني از ميان ما پرکشيده و به آسمان‌ها رفته است. او يک عالم مجاهد و خستگي‌ناپذير بود. هيچ شرايط سختي را نمي‌شناسم که آيت‌الله هاشمي در آن حاضر نبوده باشد. قبل از انقلاب در دوران مبارزه با طاغوت ، زندان‌ها و شکنجه‌ها را به جان خريد. در روزهاي سخت پيروزي انقلاب و در جريان حمله به تحصن ياران امام در دانشگاه تهران حاضر بود و سال‌هاي اول انقلاب که منافقين و گروهک‌ها آرامش را سلب کرده بودند و در همه روزهاي هشت سال دفاع مقدس با انقلاب بود. در وداع آسماني امام راحل و انتخاب جانشين صالح امام نقش کليدي داشت. در پايان جنگ تحميلي و تن دادن صدام به قطعنامه سازمان ملل و پذيرفتن مرزها بر اساس توافقنامه الجزاير و تا همين روزهاي آخر، آيت‌الله هاشمي رفسنجاني حاضر بود و با انقلاب و مردم پشت سر امام و رهبري همراهي کرد.
تشييع باشکوه پيکر آيت‌الله هاشمي رفسنجاني و پيام رهبر انقلاب، قدرت ملت ايران را نشان داد

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: ملت قدرشناس ما در اين دو سه روز از تهران و شهرستان‌ها به جماران آمدند و با ايشان وداع کردند، اين موج مردم قدرشناس، نشان‌دهنده وابستگي دلي و عميق بين مردم و مسئولين است.

استاد دانشگاه جامع امام حسين (ع) گفت: در يکي از آيات قرآن آمده است که کساني که اطاعت خدا و رسولش را مي‌کند اين‌ها با انبيا و صديقين و صالحين همراه هستند و گرد هم جمع هستند و با هم رفاقت خوب دارند. کلمه رفيق در بيانيه مقام معظم رهبري، نشانگر يکي از ارزش‌هاي انقلاب است. که همان برادري و رفاقت در راه آرمان‌هاي اسلام و انقلاب است. مؤمنين همان‌طور که اشدا علي الکفار هستند و در مبارزه با استکبار و استعمار جدي هستند و همين‌طور در رحما بينهم نيز جدي هستند. اين‌ها دو روي سکه زندگي مؤمنين و دو بعد از ايمان است. رحلت آيت‌الله هاشمي فرصت خوبي است که به دو بعد زندگي اجتماعي‌مان انديشه کنيم.

تشييع باشکوه پيکر آيت‌الله هاشمي رفسنجاني و پيام رهبر انقلاب، قدرت ملت ايران را نشان دادوي افزود: اين نمايش ملت ايران در وداع و بدرقه يار وفادار امام و رهبري مي‌تواند ما را به وحدت و مجاهدتي برگرداند که در دهه اول انقلاب تجربه کرديم. بايد با همين وحدت و حضور در صحنه پشت سر رهبر انقلاب مسيرمان را ادامه بدهيم.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: رحلت آيت‌الله هاشمي حقيقتاً ناگهاني بود. ايشان هيچ بيماري خاصي نداشتند و در سلامت کامل بودند. صبح يکشنبه با ايشان در مجمع جلسه داشتيم و پيرامون کمبود انرژي برق و براي جبران نيازهاي مردم در پنج سال آينده صحبت مي‌کرديم. کارشناسان و ايشان روي صرفه‌جويي تأکيد کردند و بحث به دوران رياست جمهوري خودشان رسيد که قواي سه‌گانه با رهبري وحدت و انسجام داشتند. مي‌گفتند که در زمان ما با رهبري هماهنگ عمل مي‌کرديم و ايشان هم در همه زمينه‌ها از ما حمايت مي‌کرد. آن روز حس و حال ايشان خيلي خوب بود. حالشان واقعاً متفاوت بود. بر وحدت و همراهي با رهبري و انسجام قواي سه‌گانه را تأکيد مي‌کرد. به ما گفت که صرفه‌جويي هفت هزار مگاواتي برق وحدت مردم و مسئولين را مي‌خواهد. ايشان در کمتر از دو ساعت از ميان ما رفت و به معراج الهي رفتند. زندگي اين مرد بزرگ نشان داد که اعتبار همه ما به ادامه راه انقلاب و دلسوزي‌ها براي اين است که اين انقلاب به آرمان‌هايش برسد. بدرقه باشکوه مردم و تلاش صداوسيما در نشان دادن خدمات آيت‌الله هاشمي رفسنجاني و بيانيه‌هايي که مراجع و علما دادند و به‌ويژه پيام رهبري، قدرت و وحدت ملت ايران را نشان داد. اگر همه با هم در راه امام و انقلاب حرکت کنيم کارهاي بزرگ انجام مي‌شود.

دکتر رضايي با اشاره به خاطراتي از آشنايي و همراهي با مرحوم آيت‌الله هاشمي رفسنجاني گفت: اولين بار که ايشان را ديدم در سال 57 در اهواز بود. ايشان با اعضاي شوراي انقلاب آمده بودند تا اعتصاب کارگران شرکت نفت را تقويت کنند. آنجا همراه با ديگر دوستان مبارزم با ايشان آشنا شديم و پيام مهم امام را خواندند. امام در آن پيام از علما خواسته بودند که نگذاريد اعتصاب شکسته شود. در آن دوران ايران شش ميليون بشکه نفت توليد مي‌کرد و نفت اسرائيل را تأمين مي‌کرد و امام مي‌خواست اين روند عوض شود. براي جهانيان هم مهم بود که معلوم شود که شاه مي‌تواند کشور را اداره کند يا نه؟ اگر اعتصاب شکسته مي‌شد نشان مي‌داد که شاه قدرت دارد. امام از علما تقاضا کرده بود که تلاش کنند تا اعتصاب ادامه پيدا کند.در حوادث بعدي پس از انقلاب و ترورهاي فرقان ، ما يک گروه اطلاعاتي تشکيل داديم و به ايشان خبر داديم که ايشان را مي‌خواهند ترور کنند. اما در فرصتي کوتاه اعضاي گروهک به طرز ماهرانه‌اي به ايشان نزديک شدند و هفت هشت گلوله به‌طرف ايشان شليک کردند و همسر آقاي هاشمي با فداکاري و شجاعت ايشان را نجات داد. آن‌وقت امام فرمودند: هاشمي زنده است چون نهضت زنده است.

دکتر رضايي گفت: در مسائل آقاي بني‌صدر، سختي‌هاي زيادي کشيديم و به امام مراجعه کرديم. از اهانت‌هاي آقاي بني‌صدر جلوي امام دوستانم گريه کردند و امام گفت دندان روي جگر بگذاريد. آقاي بني‌صدر به همه نيروهاي انقلاب حمله مي‌کرد. آقاي هاشمي و شهيد بهشتي و مقام معظم رهبري هم آماج اهانت‌ها و دشمني‌هاي او بودند. بعدازآن در مسئله جنگ تحميلي و تا امروز يک زندگي پر عبرت همراه با تلاش و فداکارانه براي انقلاب داشت.آقاي هاشمي آزادگي و صراحت داشت و نظرات خودش را در زمان امام و رهبري مي‌گفت هاشمي اجازه نداد دشمنان انقلاب از صراحت و آزادگي او سو استفاده کنند، چون عميقاً به راه ولايت اعتقاد داشت. موردي يادم نيست که ايشان دستور امام و رهبري را اطاعت نکرده باشد. رفتار و مواضع مرحوم هاشمي رفسنجاني يکي از الگوهاي سياست ورزي و حرکت در مسير ولايت بود. البته الگوهاي ديگري همه وجود دارد.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام در پايان گفت: در اين چند سال آيت‌الله مشکيني، آيت‌الله طاهري خرم‌آبادي، آيت‌الله مهدوي کني و آيت‌الله واعظ طبسي و تعدادي از ياران مبارز حضرت امام از ميان ما رفتند. اميدواريم خدا عنايت کند و مقام معظم رهبري را براي ما حفظ کند و بتوانيم پرچم اين انقلاب را به صاحبش برسانيم.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: برترين ها

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.