تبلیغات

استخدام وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی ۹۵ (کلیه اخبار)

استخدام وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی

۲۰ دی ۹۵ – ثبت ۷۰۷ فرصت شغلی و محقق شدن ۷۰ درصد اشتغال در بندرلنگه

خبرگزاری فارس : رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان بندرلنگه گفت: آمار اخذ شده از سامانه ملی رصد حاکی از ثبت ۷۰۷ فرصت شغلی است که با این رقم ۷۰ درصد از عملکرد اشتغال شهرستان بندرلنگه محقق شده است.
به گزارش خبرگزاری فارس از بندرلنگه، عباس رمضانی ظهر امروز در کمیته اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان بندرلنگه، اظهار داشت: در ابتدای سال جاری ۱۰۳۲ مورد ایجاد شغل توسط دستگاه‌های اجرایی شهرستان بندرلنگه را پیش‌بینی کردیم که آمار اخذ شده از سامانه ملی رصد حاکی از ثبت ۷۰۷ فرصت شغلی است که با این رقم ۷۰ درصد از عملکرد اشتغال شهرستان محقق شده است.
وی افزود: در حال حاضر با هماهنگی‌های صورت گرفته با بخشداران شهرستان بندرلنگه در اکثر روستاها شرکت تعاونی توسعه و عمران روستایی ثبت شده است.
رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان بندرلنگه اضافه کرد: با اعتباراتی که دهیاری‌های شهرستان دارند می‌توان در راستای شعار سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل با احداث خانه‌های صنایع دستی و گردشگری زمینه اشتغال پایدار را فراهم کرد.
رمضانی با اشاره به تاسیس شرکت تعاونی صنایع دستی انگشتان طلایی بندرکنگ با همکاری شهرداری این بندر، تصریح کرد: امیدواریم با تاسیس این تعاونی ترویج بوم‌گردی، توسعه فعالیت گردشگری و بستر مناسبی در شرایط فعلی برای رونق اقتصاد شهرستان ایجاد شود.
وی در پایان یادآور شد: راه‌اندازی پنجشنبه و جمعه بازار بندرکنگ باعث رونق اقتصادی و توجه هر چه بیشتر به صنایع دستی در این شهرستان خواهد شد.

۸ آبان ۹۵ – ایجاد اشتغال قابل توجه در تولید کفش و پوشاک

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: درتحلیل کارشناسان بین المللی و داخلی به این نتیجه رسیدیم که ابتدا در زمینه پوشاک و سپس کفش می توان درکوتاه مدت به نتایج مطلوب ایجاد اشتغال دست یافت.
به گزارش بولتن نیوز، وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی علی ربیعی در دومین نشست تخصصی توسعه صنعت پوشاک واتصال به زنجیره ارزش جهانی افزود: صنایع پوشاک بخش مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی و ارتقای توان ملی است.
وی در این نشست که در مجموعه تلاش برگزار شد افزود: درصنعت پوشاک و در یک فرایند زمانی می توان اشتغالزایی خوبی در این بخش ایجاد کرد. مثلا بنگلادش در بخش پوشاک ۲۰میلیون شغل و ترکیه حدود ۲ میلیون شغل ایجاد کرده اند.ایران هم در یک چشم انداز قابل قبول می تواند به اشتغالزایی خوبی در این بخش دست یابد.
به گفته وی مطالعات اولیه حدود سه سال با رفت و آمد کارشناسان بین المللی به ایران منجر به شناسایی و مطالعه تجارب کشورهایی شبیه به ایران شده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد : تمرکز برصنایع پوشاک و کفش همزمان دارای اثر دوگانه ای براقتصاد مقاومتی و اشتغال هستند و می توان در زمانی کوتاه به پاسخ های مناسب دست یافت.
ربیعی به موفقیت های کسب شده در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات (آی سی تی )و زنبور عسل اشاره و این گونه موارد را ایجاد اشتغال خاص دانست.
وی تاکید کرد : برای حل موانع چند کار باید همزمان باهم دنبال شود.هماهنگی های درون دولتی به طور مداوم پیگیری می شود.مسائل شما (نمایندگان صنایع پوشاک ) نیز شنیده و پیگیری و تسهیل می شود . تولید کنندگان پوشاک خواستار افزایش سهم بازار هستند که طبیعی است اما بطور کلان باید این نوع درخواست ها درقالب اتحادیه ها ، کانون ها وتشکل ها رخ دهد.
وی ادامه داد: ما نیز در عرصه عمل دربرخی از موارد با تقسیم کار به هم افزایی (سینرژی) روابط افقی صنعت پوشاک کمک می کنیم تا در کنار یکدیگر قرارگیرند .
ربیعی در بخشی دیگر از سخنان خود درجمع نمایندگان صنایع پوشاک و مقامات حاضر در جلسه تصریح کرد : برخی از مطالعات ما نشان داد مساله نام و نشان و برند واقعیتی است که نمی توانیم آن را انکار کنیم .
وی اظهار داشت:برند سازی نیز کاردشواری است البته ما برندهای خوب و خوش نامی داریم اما گرفتن سهم در بازارجهانی و افزایش سهم ایران در بازار منطقه هدف ما است.
وی نسبت به تداوم همکاری با بخش های مختلف صنعتی اظهار امیدواری کرد و گفت : حتی می توان با اندیشیدن تدبیرهای درست در سال ۹۵ نیز شاهد آثار اولیه ای در گسترش بخش صنعت پوشاک کشور، مصرف ملی و داخلی و کسب سهمی از برندهای جهانی باشیم .
سهم اشتغال درصنعت پوشاک با حفظ نساجی و متکی بر صادرات ،تسهیل قوانین کسب و کار،موضوع گمرک و تسهیل امور گمرکی و قوانین حمایت از صادارت از جمله مورادی بود که فعالان بخش پوشاک درگفت و گو با وزیربر حل آنها تاکید داشتند.
ربیعی در زمینه های یاد شده خواستار ارائه جزئیات بیشتر در قالب قانون موجود و آئین نامه ها شد.
به گزارش ایرنا، یکی از طرح های اشتغال که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دولت یازدهم پیگیری می کند، «طرح تکاپو» است که بر اساس آن وزارتخانه درصدد است بنگاه ها با ظرفیت تولید پایین را ارتقا بخشد و واحدهای کوچک را برای هم افزایی به واحدهای بزرگ متصل کند.
این طرح در رسته هایی طراحی شده است که می تواند اشتغالزا باشد و به طور عام تاکید بر بنگاه های خرد و متوسط دارد.

۲ آبان ۹۵ – ایجاد ۵۸۵۳ شغل جدید دراستان قزوین

خبرگزاری مهر : مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: در نیمه اول امسال بیش از ۵۸۵۳ شغل جدید در استان ایجاد شده که بخش کشاورزی و صنعت بیشترین سهم را به خود اختصاص داده اند.
به گزارش خبرنگار مهر، مسعود بابایی شنبه شب در جلسه کارگروه اشتغال استان که در سالن باغستان برگزار شداظهارداشت: ازمجموع ۱۴ مصوبه جلسات کارگروه اشتغال تاکنون ۵ مصوبه اجرایی شده و ۹ مصوبه درحال اجراست.
وی افزود:تا پایان مرداد ماه آمار بیمه شدگان اجباری بالغ بر ۱۵۲ هزار و ۲۳۱ نفر اعلام شده که مستمری بگیران
۸۲۹۵ نفر و شغل های جدید ۵۸۵۳ و بیمه اجباری ۴۶۶۱ مورد است.
بابایی اضافه کرد: برای اولین بار در کشور نرخ بیکاری استان به کمتر از نرخ کشور رسید که این کار با تلاش همه دستگاههای اجرایی حاصل شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: در سامانه رصد بیشترین اشتغال با ۸۱۱۷ فقره در شهرستان قزوین ایجاد شده و در این میان جهاد کشاورزی با ۲۸۳۱ مورد و صنعت با ۲۶۰۵ شغل بیشترین فعالیت را داشته اند.
ابراهیمی پاک: ۲۰ هزارهکتار آبیاری مدرن در استان اجرا می شود
نیازعلی ابراهمی پاک رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین هم گفت: امسال قرار است در اجرای مصوبات سفر رئیس جمهور ۲۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی تحت پوش آبیاری مدرن قرار گیرد که تاکنون ۳ هزار هکتار آغاز شده و دو هزار هکتار در مرحله تفاهم نامه است.
وی افزود: برای اجرای این طرح بیش از ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که باید با کمک بخش خصوصی، کشاورزان و حمایت دولت آن را عملیاتی کنیم.
ابراهیمی پاک یادآورشد: با اجرای این طرح می توان امیدوار بود ضمن افزایش میزان عملکرد در واحد سطح مدیریت منابع آبی نیز محقق شود.

۴ مهر ۹۵ – هر سال ۶۷۰هزار شغل در کشور ایجاد می‌شود

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در بخش تعاون تحرک چشمگیری را در کشور شاهد بودیم، گفت: با توجه به طرح تکاپو در زمینه اشتغال، در سه سال گذشته هر سال در بحث اشتغال حدود ۶۷۰ هزار شغل در کشور ایجاد شد.به گزارش ایسنا، جمشید تقی‌زاده در مراسم تودیع و معارفه سرپرست جدید اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مشکلاتی که نمایندگان بخش‌های مختلف صنعت استان در این جلسه مطرح کردند، اظهار کرد: تمام آنها را شنیدم و قول می‌دهم که تک تک آنها را به صورت مکتوب به وزیر اعلام کنم.وی با اشاره به مهمترین برنامه این وزارت، افزود: مهمترین برنامه وزارت کاستن از رنج مردم و افزایش رفاه اجتماعی است که در حوزه رفاه اجتماعی دولت دارای دو نشان شاخص امنیت غذایی و بیمه‌ها است که حرف اصلی در این حوزه را وزارت کار زده است.معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در بخش تعاون تحرک چشمگیری را در کشور شاهد بودیم. با توجه به طرح تکاپو در زمینه اشتغال، در سه سال گذشته هر سال در بحث اشتغال حدود ۶۷۰ هزار شغل در کشور ایجاد شد.تقی‌زاده اضافه کرد: با توسعه تشکل‌های کارگری و کارفرمایی روابط خوبی بین این دو قشر ایجاد شده است و هر اندازه که این تشکل‌ها گسترش یابد، قدرت وزارتخانه نیز افزایش می‌یابد اما در بحث روابط کار به تحول نیاز داریم.وی ادامه داد: کارگروه‌های مختلفی برای تنظیم روابط کار به وجود آورده‌ایم از جمله کارگروه تأمین اجتماعی و فنی و حرفه‌ای که تفاهم نامه‌ای را نیز برای اعزام کارگر ماهر به ایرلند امضا کرده‌اند. در زمینه بیمه بیکاری نیازمند تحول اساسی هستیم.
همچنین با فعال کردن کلینیک‌های کار و اشتغال سعی در شناسایی بازار کار داشته‌ایم. در زمینه صندوق‌ها نیز اقدامات مؤثری انجام شده است اما نیاز به یک جراحی اساسی دارد.معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به بیمه سلامت، اظهار کرد: تا کنون ۱۱ میلیون نفر تحت پوشش این بیمه قرار گرفته‌اند و امیدواریم مجلس نیز در برنامه ششم از بیمه سلامت حمایت کند.تقی زاده با اشاره به جنبش‌های کارگری گفت: جنبشی را برای شنیدن حرف‌های کارگران ترتیب داده‌ایم که انتظار داریم اصفهان در این زمینه پیگیری‌های لازم را انجام دهد.وی با اشاره به سقف مدیریتی چهار ساله، افزود: استراتژی دولت بر این مبناست که هر مدیر تا چهار سال در سمت ریاست بماند و پس از آن مدیر جدید از بدنه همان اداره انتخاب شود. ممکن بود اگر سقف چهار ساله ریاست وجود نداشت، آقای قادری همچنان در این سمت باقی می‌ماند.معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در روزهای گذشته با افراد زیادی برای انتخاب مدیر جدید مصاحبه کردیم و ۲۰ آیتم برای انتخاب مدیر جدید تعیین کردیم. در آخر محسن نیرومند را انتخاب کردیم و پس از آن یک ماه طول کشید که وی را متقاعد کنیم که این سمت را بپذیرد تا کسی دیگر را برای ریاست این اداره کل به اصفهان منتقل نکنیم. تقی‌زاده گفت: استراتژی وزارت این گونه است که مدیر جدید ابتدا به عنوان سرپرست منصوب شود و بعد از جمع‌بندی برنامه‌هایش پس از دو سه ماه به عنوان مدیرکل تثبیت شود.وی در واکنش به صحبت‌های یکی از حضار در جلسه مبنی بر اصلاح قانون کار و اینکه این قانون نیازمند نظرخواهی از کارگران و کارفرمایان است و اینکه آنها خواهان استرداد این لایحه هستند و همچنین اصلاح اصل ۱۴۸ قانون اساسی، گفت: این موضوعات را شنیدم و تمام آنها را به عنوان یک مقام اجرایی از مجلس پیگیری خواهم کرد.

۱۸ شهریور ۹۵ – اشتغالزایی ۱۲ هزار نفر با اجرای طرح تکاپو

خبرگزاری فارس: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان، یکی از معضلات مهم جامعه را در بحث اشتغال دانست و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و تعاونی را در اشتغالزایی موثر خواند.
به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، سعید مازندرانی عصر امروز در آئین افتتاح متمرکز پروژه‎های تعاون استان گلستان که در شهرستان علی‎آبادکتول برگزار شد، اظهار کرد: کشور ما از جمله استان گلستان با معضل بیکاری دست و پنجه نرم می‎کند در بخش دولتی به دلیل محدودیت اشتغال، محدودیت قانونی و اداری نمی‎توانیم شاهد ایجاد اشتغال باشیم تنها عرصه‎ای که باقی می‎ماند بخش خصوصی و تعاونی است.
وی با اشاره به اینکه اصل ۴۴ قانون اساسی مقررات خوبی برای تقویت تعاونی در نظر گرفته است، تصریح کرد: استفاده از معافیت‎های بیمه‎ای و مالیاتی، برخورداری از تسهیلات کم‎بهره، اولویت داشتن تعاونی‎ها در استفاده از مزایدات دولتی از جمله حمایت قانون از بخش تعاونی است.

* مردم با تعاونی‎های توسعه و عمران مشارکت کنند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان با بیان اینکه خدمت به مردم در هر سطح و جایگاهی باید سرلوحه باشد، افزود: افتتاح پروژه‎های تعاون که یک حرکت نمادین است به منظور گسترش فرهنگ تعاون و تعاونی است بخش اعظمی از پروژه آکادمی علم و قدرت علی‎آبادکتول به همت ورزش و جوانان انجام شد اما به دلیل اینکه ذات فعالیت تعاونی بوده و توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مجوز گرفته است در پروژه‎های هفته تعاون قرار دارد.
مازندرانی با تأکید بر اینکه نتیجه و برون‎داد فعالیت ما باید خدمت‎رسانی به مردم باشد، اظهار کرد: یکی از عرصه‎های خدمت‎رسانی به مردم عرصه تعاون است که همه ساله از ۱۳ الی ۱۹ شهریور به عنوان هفته تعاون نامگذاری شده است.
وی افزود: یکی از کارهای مهمی که در راستای اشتغالزایی شهرستان علی‎آباد کتول می‎توان انجام داد بحث تعاونی‎های توسعه و عمران است که آحاد جامعه بالاخص دهک پایین جامعه می‎توانند تمامی پروژه‎های عمرانی و اجتماعی را بدون هیچ‎گونه برگزاری مناقصه و مزایده‎ای بر عهده بگیرند.

* مردم با عضویت در تعاونی توسعه و عمران باعث تقویت بخش اقتصادی می‎شوند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان از مسئولان خواست تا جوانان فارغ‎التحصیل که مشکل اشتغال دارند را ساماندهی کرده و با عضویت آحاد مردم در تعاونی توسعه و عمران میزان مشارکت در بخش تعاونی را تقویت کنند تا بخش اقتصادی نیز رونق بگیرد.
مازندرانی با اشاره به اینکه ۱۱ اداره و صندوق زیرمجموعه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعالیت می‎کنند، ابراز کرد: این اداره کل با این ظرفیت می‎تواند حوزه اشتغال را به خوبی ساماندهی کند.
وی از اشتغالزایی ۱۲ هزار نفر با اجرای طرح تکاپو در استان گلستان خبر داد و گفت: طرح تکاپو در چهار بخش گردشگری، شیلات، آی‎تی، نوغانداری و ابریشم زمینه اشتغال ۱۲ هزار نفر را فراهم خواهد کرد تسهیلات این طرح‎ها از طریق صندوق کارآفرینی امید تامین می‎شود.
مازندرانی از تلاش‎های اسدالله قره‎خانی نماینده مردم علی‎آبادکتول در مجلس شورای اسلامی که پیگیر سرمایه‎گذاری تامین اجتماعی در استان گلستان به ویژه شهرستان علی‎آباد کتول هستند قدردانی کرد.

۱۵ شهریور ۹۵ – توسعه تعاونی های فعال وایجاد تعاونی های دانش بنیان برای ایجاد اشتغال

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی در جلسه هماهنگی مراسم های هفته تعاون گفت : توسعه تعاونی های فعال وایجاد تعاونی های دانش بنیان یکی از راه حل های اشتغال بعنوان بنگاه های کوچک زودبازده در استان است.
به گزارش شهروندالبرز ،به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون ، مدیر کل تعاون ،کارورفاه اجتماعی استان البرز ،در جلسه ستاد هماهنگی مراسم هفته تعاون با حضور رئیس اتاق تعاون،مسئولین بخش تعاون اداره کل ونیز ،رئیس بانک توسعه تعاون و نیز مسئولین اتحادیه های تعاونی های استان البرز برگزار گردید با تاکیدبر اینکه نگاه کیفیتی به بخش تعاون برتر از نگاه کمیتی آن در توسعه اشتغال وتولید است اظهار داشت : توسعه تعاونیهای توانمند وفعال وایجاد تعاونیهای دانش بنیان یکی از راه حلهای اشتغال بعنوان بنگاههای کوچک وزودبازده دراستان است.
مهندس خلیلی در این جلسه که در سالن کنفرانس این اداره کل برگزار گردید با اشاره به کارهای خوبی که در هفته دولت با مشارکت مسئولین و مدیران استان انجام پذیرفت مشکل اشتغال را همچنان از معضلات مبتلا به استان وخواست اصلی مردم عنوان نمود وگفت : هر چند در سفرهای شهرستانی درهفته دولت اقدامات خوبی در جهت توسعه وآبادانی شهرستانهای استان صورت پذیرفت ولی آنچه در تمام مناطق ، مورد درخواست مردم بود معضل بیکاری فرزندان آنان بویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی است که باید با توجه به عزم دولت در جهت رفع مشکلات مردم برای آن چاره جویی نمود.
وی با بیان اینکه می توان بجای پرداخت ماهیانه یارانه ها به خانوارها از آن در سرمایه گذاری در تولید وصنعت جهت توسعه اشتغال استفاده نمود گفت : اگر بجای پرداخت بالسویه  ماهیانه یارانه ها به خانوارها  این میزان تجمیع ودر اختیار تولید قرار میگرفت و یا معافیتهای مالیاتی برای صنعت گران وکارآفرینان وتعاونگران درنظر گرفته می شد دیگر بیکاری در جوانان به اینگونه ایجاد نمی شد .
مدیر کل تعاون،کارورفاه اجتماعی با اشاره به سیاه نماییهای فعالیتهای دولت تدبیر وامید از سوی عده ای در کشور ابراز داشت : دولت در سه سال گذشته تمام تلاش خود را در جهت بهبود فضای اقتصاد وسرمایه گذاری انجام داده است اما متاسفانه سیاه نمایی ها باعث کند شدن حرکت در مسیر توسعه اقتصادی می گردد.اگر دولت کاری انجام نداده است پس توفیق درمذاکرات وبرجام ودر نتیجه آن رفع تحریمهای بیمه ای کشتی ها ،صادرات وواردات نفت وامنیت سرمایه گذاری درکشور چگونه صورت پذیرفته است؟
وی همچنین بااشاره به اینکه تعاونی در کشور یک بنگاه اقتصادی است خواستار تغییر نگرش به کارکرد تعاونیها بعنوان بستری برای ایجاد اشتغال با تجمیع سرمایه های خرد مردم گردیده وگفت : باید بجای ارائه امارهای غلط و غیر واقعی در تعداد تعاونیها به کیفیت این بخش مهم اقتصادی توجه نماییم زیرا با تعدادی اندک تعاونی اما فعال و با  حضور افراد صاحب فکر وتوانمند در اقتصاد واشتغال در انها با مدیریت سرمایه های خرد وکوچک مردم می توان تعاونیها را محملی قوی برای اشتغالزایی وتولید در تمامی عرصه های مطرح نمود.
مهندس خلیلی با اشاره به اقدامات انجام شده در این اداره کل در خصوص پالایش تعاونیهای استان وتوانمندسازی انها افزود : این اداره کل با استفاده از ظرفیت پژوهشگران نسبت به پالایش تعاونیهای استان در سال گذشته وابتدای سالجاری اقدام نموده است  که ۷۰۰ تعاونی غیر فعال شناسایی شده و در مرحله انحلال قرار گرفته اند همچنین مقرر شده است از تعاونیها باقی مانده با هماهنگی پژوهشگران وروسای ادارات تابعه آنهایی که مشکوک به فعال هستند مجدد پالایش گردند وسپس با احصا آمار دقیق از تعاونیهای فعال وتوانمند نسبت به برنامه ریزی ،آموزش و هدفمندسازی ونیز  ساماندهی فعالیت آنان اقدام گردد.
وی همچنین با اشاره به انعقاد قرار دادبا صداوسیما برای ساخت برنامه های ترویجی بخش تعاون ونیز مشارکت مدیران تعاونیهای فعال برای حضوردر سیمای استان البرز در راستای معرفی فعالیتهای تعاونیها اظهارداشت : باید با انجام برنامه های تبلیغی وترویجی در بخش تعاون  نگاه مردم به ظرفیتهای بخش تعاون واهمیت آن در ایجاد اشتغال تغییر کند واقبال مردم به بخش تعاونی افزایش یابد.
مهندس خلیلی با اشاره به برنامه های هفته تعاون ونیز تاکید بر با شکوه برگزار شدن این هفته به منظور نشان دادان ظرفیتهای این بخش ، فعالیت حوزه تعاون اداره کل را مطلوب اعلام نموده وگفت : بخش تعاون اداره کل بعنوان یکی از بخشهای زیرمجموعه یکی از فعالترین بخشهای این اداره است وسریعترین مکاتبات وپاسخگویی به مراجعان با همکاری مدیر و کارکنان این بخش در اداره کل صورت می گیرد و هماهنگی خوبی نیز در جهت اجرای مطلوب برنامه های هفته تعاون  با همکاری اداره کل نیز اتاق تعاون استان نیز برقرار است وتمامی حوزه ها ومعاونتهای این اداره کل نیز می بایست در اجرای مطلوب برنامه های هفته تعاون فعالیت نموده وحضور فعال داشته باشند.
وی همچنین هدف از تعیین یک هفته به نام تعاون را فرصتی برای تبلیغ تفکر تعاون دانسته وتصریح کرد : این هفته در حقیقت مبلغ ومروج تفکر تعاون است وباید از این فرصت در جهت نشان دادن اقتصاد از دید مدیریت تعاونی به مردم استفاده گردد وظرفیتهای این بخش واهمیت آن در اقتصاد واشتغال کشور نشان داده شود.
در ادامه مهندس علی محمد مدیریت بخش تعاون این اداره کل برنامه های هفته تعاون را تشریح نموده وگفت : در هفته تعاون امسال برنامه هایی با هماهنگی با تشکلات تعاونی استان صروت می پذیرد که مهمترین  آنها برگزاری جشنواره تعاونیهای برتر در ۱۵ شهریور ، دیدارتعاونگران با مسئولین استان و نمایندگان محترم مجلس ، افتتاح طرحهای تعاونی،برنامه تجلیل از تعاونیهای برتر ملی در وزارتخانه،سخنرانی پیش از خطبه های مدیر کل محترم تعاون کاردر نماز جمعه وحضور تعاونگران در این مراسم عبادی درروز جمعه وحضور مدیر کل محترم در صداوسیمای استان است که از تاریخ ۱۳شهریور الی ۱۹ شهریور برگزار میگردد.
در این جلسه همچنین هر یک از اتحادیه های تعاونی ورئیس اتاق تعاون استان در خصوص مسائل مرتبط با توسعه بخش تعاون پیشنهاداتی ارائه نمودند ودر خصوص فعالسازی بخش تعاون در اقتصاد واشتغال استان ؛ پیاده سازی اقتصاد مقاومتی با استفاده از ظرفیت بخش تعاون، توانمندسازی و آموزشهای تخصصی در تعاونی ها ،شناسایی نخبگان بخش تعاون وبالا بردن سطح کیفی فعالیتهای تعاونی ونیز ارائه تسهیلات به تعاونیهای صادرات محور به تعاونیها وآسیب شناسی مشکلات تعاونیها  مطالبی را بیان کردند .

۱۱ شهریور ۹۵ – جوانان شغل را برابر با استخدام ندانند

خبرگزاری ایسنا: ایجاد ۶۰۰ هزار شغل تا پایان سال جاری، احیای ۱۶ هزار بنگاه تعاونی و تشکیل اتاق فکر زنان کارگر از مهمترین خبرهای هفته جاری بود.
به گزارش خبرنگار ایسنا، در هفته‌ای که گذشت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اجرای طرح تکاپو با همکاری سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای، صندوق کارآفرینی امید و معاونت تعاون وزارتخانه خبر داد و گفت که با اجرای این طرح تا پایان سال ۶۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد خواهد شد.
وی گفت: صندوق کارآفرینی امید تسهیلات ارزان با کارمزد ۴ درصد در اختیار افراد آموزش دیده و متقاضیان ایجاد مشاغل خرد قرار می‌دهد.
ربیعی درعین حال از جوانان خواست تا شغل را مصادف با استخدام ندانند و با تکیه بر ابتکار و خلاقیت و نوآوری‌های خود به سمت تولید حرکت کنند.
وزیر کار همچنین با تاکید بر ایجاد جنبش عظیم کارآفرینی در کشور، گفت: برای تقویت اقتصاد و رسیدن به رشد و توسعه پایدار، باید نیروهای ماهر تربیت کنیم و با بهره‌گیری از نیروهای ماهر انسانی جنبش کارآفرینی را تقویت کنیم.
وی همچنین از احیای ۱۶ هزار و ۶۷۷ بنگاه تعاونی در دولت یازدهم خبر داد و گفت: وزارت تعاون درصدد است با جلوگیری از تعطیلی بنگاهها مانع از بین رفتن اشتغال شود و سطح معیشت مردم پایین نیاید.
تشکیل اتاق فکر زنان کارگر خبر دیگری بود که از سوی مشاور امور بانوان وزیر کار اعلام شد.
آنطور که وحیده نگین گفته قرار است در این اتاق فکر نمایندگانی از سازمان تامین اجتماعی، معاونت روابط کار وزارتخانه، تشکل‌های کارگری و کارفرمایی حضور پیدا کرده و مسایل مربوط به زنان کارگر را مورد بررسی قرار بدهند.
مشاور امور بانوان و خانواده وزارت کار همچنین از تدوین پیش‌نویس سند حمایت اجتماعی از زنان خبر داد و گفت: پیش نویس سند در اختیار معاونت امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری قرار گرفته است و در صورت اجرایی شدن، از هدر رفت سرمایه در انجام کارهای موازی جلوگیری می‌شود.
در هفته ‌ای که گذشت معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل به منظور افزایش بهره‌وری نیروهای کار خبر داد.
به گفته سید حسن هفده‌تن، کار مطالعاتی در این زمینه برای بررسی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های هر استان صورت گرفته و این طرح با هدف افزایش خلاقیت میان نیروهای کار و واحدهای تولیدی اجرا خواهد شد.
معاون روابط کار وزیر کار متذکر شد: این طرح در گذشته هزینه بر بوده ولی اکنون با اصلاحات و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته آماده اجرا است و همه واحدهایی که طرح ارزشیابی مشاغل را اجرا نکرده باشند می‌توانند به صورت آزادانه طرح را به اجرا درآورند.
وی کاهش حوادث کار و بیماری‌های شغلی، ساماندهی تشکل‌های کارگری و کارفرمایی و احیای هیاتهای سازش را از برنامه‌های در دست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ذکر کرد.
در هفته‌ای که گذشت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی تفاهم‌نامه خدمات آموزشی امضا کردند.
بر اساس این تفاهم‌نامه ۶۲۵۰ دوره آموزشی معادل ۲.۵ میلیون نفر ساعت برای ۱۰۰ هزار نفر از شاغلین واحدهای صنعتی مستقر در شهرکهای صنعتی کشور از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای ارائه خواهد شد تمام استانداردهای بین المللی در این خصوص رعایت شده است.
برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های بخش تعاون کشور در بوستان گفت‌وگو از دیگر رویدادهای هفته جاری بود.
این نمایشگاه به مناسبت هفته تعاون و با رویکرد عرضه توانمندی‌ها و دستاوردهای بخش تعاون کشور برگزار شد.
در این نمایشگاه ۵۰ درصد از تعاونی‌های تولیدی، ۱۷ درصد تعاونی‌های خدماتی، ‌ ۱۰ درصد تعاونی‌های مصرف، ۱۰ درصد تعاونی صنایع دستی و ۵ درصد تعاونی‌های فرش دستباف کشور حضور دارند و آخرین دستاوردهای خود را به معرض نمایش می‌گذارند.
برگزاری نمایشگاه در دو بخش پیش‌بینی شده که بخش دوم آن، آبان ماه سال جاری و و با رویکرد عرضه توانمندی‌های تعاونی‌های صادراتی برگزار خواهد شد.

۷ شهریور ۹۵ – باید به وسیله تعاون کار ایجاد کرد و به اشتغال رسید

خبرگزاری صداو سیما : وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تابه حال آنچه در توان داشته ایم انجام داده ایم .
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداو سیما، علی ربیعی در برنامه نگاه یک شبکه سیما در بیان بخشی از فعالیتها و دستاوردهای این وزارتخانه در دولت جدید افزود: درچارچوب اجرای طرح اشتغال و ایجاد کار، در سال قبل اقدامات بسیاری انجام شد که امسال با همت بیشتری در دست اقدام است.

برای مشاهده ادامه خبر اینجا کلیک کنید

۶ شهریور ۹۵ – ایجاد هزار شغل تا پایان سال ۹۵ در کشور

خبرگزاری میزان :  وزیر تعاون، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: طرح تکاپو توسط سازمان فنی حرفه ای، صندوق کارآفرینی امید و بخش تعاون این وزارتخانه دنبال می شود و تا پایان سال ۹۵ به واسطه این طرح ۶۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد می شود.
به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، علی ربیعی با اشاره به اینکه طرح تکاپو از سال ۹۳ و به صورت پایلوت با ۷ استان شروع شد، افزود: در سال ۹۴ پیگیری های جدی در این راستا برای توسعه مشاغل دانش بنیان انجام شد.
وی ادامه داد: برای ایجاد اشتغال در طرح تکاپو آموزش های اولیه توسط فنی حرفه ای ارائه می شود و طی برنامه ای رسته های شغلی شناسایی و فرد آموزش دیده آغاز به کار می کند.
ربیعی گفت: در بخش طراحی مشاغل نیز این افراد رها نمی شوند، بلکه با استفاده از طراحان مطرح داخلی و خارجی به آنها کمک می شود.
وی افزود: صندوق کارآفرینی امید با ارائه تسهیلات ۴ درصد سود، افراد آموزش دیده و متقاضی برای ایجاد مشاغل خرد حمایت می شود.
این مسئول با اشاره به اینکه در بازدید امروز ۱۱ طرح به عنوان الگوی استان افتتاح شد گفت: در این رابطه ۷۵ شغل به صورت مستقیم و ده ها شغل دیگر به شکل غیر مستقیم ایجاد شده است.
وی اضافه کرد: باید این فعالیت های زنجیره وار ادامه پیدا کنند، چراکه با ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه این مشاغل ایجاد شده و سود سرشار آن با توجه به ایجاد اشتغال پایدار بیشتر است.
ربیعی با بیان اینکه بر اساس ایجاد مشاغل خرد به خصوص در بخش صنایع دستی مزد بالایی نصیب فعالان این عرصه می شود گفت: در بخش تولید پوشاک یک تولید کننده البرزی برای توسعه تولید تعهد کرده و شرط این امر را کنترل واردات خارجی اعلام کرد.
وی افزود: در طرح تکاپو سازمان آموزش فنی حرفه ای آمادگی کامل برای آموزش افراد متقاضی را دارد و پس از آن صندوق کارآفرینی امید تکیه گاه محکمی برای حمایت از این افراد محسوب می شود.
وزیر کار عنوان کرد: از جوانان انتظار می رود که شغل را مصادف با استخدام ندانند بلکه با ابتکار و نوآوری به سوی تولید حرکت کنند.
وی گفت: طرح تکاپو توسط سازمان فنی حرفه ای، صندوق کارآفرینی امید و بخش تعاون این وزارتخانه دنبال می شود و تا پایان سال ۹۵ بواسطه این طرح ۶۰۰ هزار شغل تضمین می شود.

۳۰ مرداد ۹۵ – حق بومیان از ظرفیت اشتغال استان‌ها حفظ می‌شود

خبرگزاری ایلنا: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طرحی برای حفظ سهمیه بومیان از ظرفیت اشتغال منطقه تدوین شده است.
به گزارش خبرنگار ایلنا، علی ربیعی شامگاه پنجشنبه در نشست شورای اشتغال استان بوشهر گفت: این طرح در شورای عالی اشتغال مطرح شده و به زودی جزییات آن ارائه می شود.
وی افزود: راه اندازی مراکز فنی و حرفه ای در همه شهرها مصلحت نیست چرا که هزینه زیادی می طلبد ولی در این زمینه این مراکز به ویزه در شهرهای پرجمعیت مورد تاکید است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سرانه بازنشستگان را نسبت به شاغلان نامطلوب خواند و گفت: باید به ازای یک بازنشسته ۳۶ نفر در حال کار داشته باشیم ولی در کشورمان به ازای یک بازنشسته ۶ شاغل وجود دارد.
ربیعی افزود: در سال ۹۲، هشت هزار میلیارد تومان بودجه درمان اجتماعی بود و این در حالی است که امسال به ۱۸ هزار میلیارد تومان افزایش یافته و برای آن ۸ هزار میلیارد تومان دیگر هم در نظر گرفته شده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین با تاکید بر برداشتن موانع پیش روی تحصیل کودکان تصریح کرد: در کشور ۱۷۰ هزار کودک از تحصیل بازمانده اند که با برنامه ریزی های صورت گرفته تصمیم داریم آنها را به مدرسه بازگردانیم.
وی با اشاره به خدمات دولت برای بهبود وضع اقتصادی کشور گفت: دولت زمانی که روی کار آمد تورم ۳۵ درصد را تجربه می‌کردیم.
ربیعی بیمه کردن ۱۱ میلیون نفر حاشیه نشین و حمایت غذایی از ۱۱ میلیون نفر را از برنامه های حمایتی دولت عنوان کرد و افزود: فقر غذایی، معیشتی، مسکن و درمان از فقرهای شناسایی شده در کشور است که برای برطرف شدن هر کدام از آنها برنامه‌ریزی مدونی صورت گرفته است.
وی همچنین با بیان این که استان بوشهر ظرفیت های بالایی در زمینه های مختلف اقتصادی و معیشتی دارد، افزود: نداشتن مهارت یکی از مشکلات جوانان جویای کار در استان بوشهر است و این مشکل باید برطرف شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به پیگیری‌های مسئولان بوشهر برای حل مشکلات اشتغال استان بیان کرد: قبل از دولت یازدهم ۴ هزار و ۹۰۰ پرونده اشتغال و خوداشتغالی در استان بوشهر وجود داشت که در سه سال گذشته این رقم به ۶ هزار و ۷۷۰ پرونده رسیده است.
ربیعی از افزایش تسهیلات اشتغال‌زایی در استان بوشهر نیز خبر داد و گفت: اقدامات خوبی در این سفر انجام شد که ازجمله آن می توان به افزایش ۲۵ تخت به بیمارستان تامین اجتماعی استان بوشهر، فعال سازی مرکز فنی و حرفه ای در کنگان، ایجاد ساختمان  درمانگاه تامین اجتماعی دیر و بررسی ایجاد درمانگاه تامین اجتماعی خارگ اشاره کرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از عصر چهارشنبه تا شامگاه دیشب میهمان استان بوشهر بود و در این سفر به شهرستان‌های جنوبی استان دیر، کنگان، عسلویه و جم رفت و ضمن بررسی مشکلات حوزه کاری خود در این شهرستان‌ها، در مراسم رونمایی از هشت محصول جدید در پتروشیمی جم، همایش مسئولیت‌های اجتماعی عسلویه و همایش تشکل‌های کارگری جم شرکت کرد و تفاهمنامه طراحی و ساخت مرکز درمانی تامین اجتماعی شهرستان دیر امضا شد.

۱۱ مرداد ۹۵ – خلاء قانونی در زمینه توقف کار در گرمای شدید

خبرگزاری ایسنا: معاون توسعه اشتغال و کار آفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با بیان این‌که در زمینه توقف فعالیت کارگران در گرمای شدید در قانون کار خلاء قانونی وجود دارد، گفت:‌ ستاد مدیریت بحران هر استان طبق اختیارات خود در این زمینه تصمیم‌گیری می‌کند که ما نیز ملزم به رعایت آن هستیم.
رضا میرانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: ‌در قانون کار ماده، ‌بند، یا تبصره‌ای که کارفرما را در شرایط آب و هوایی خاص، ملزم به جلوگیری از ادامه فعالیت کارگران کند، وجود ندارد اما این موضوع در اختیارات ستاد مدیریت بحران هر استان قرار دارد.
وی افزود: اگر ستاد مدیریت بحران در جلسات خود طبق شاخص‌هایی که دانشگاه علوم پزشکی ارائه می‌دهد، تصمیمی مبنی بر جلوگیری از ادامه فعالیت کارکنان یا کارگران در شرایط خاص آب و هوایی اتخاذ کند، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز قادر است تا کارفرمایان و مجموعه را ملزم به رعایت قانون و دستور ستاد مدیریت بحران کند.
میرانی خاطرنشان کرد: ‌اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی طبیعتا مجری قانون کار است و در زمینه تعطیل کردن فعالیت کارگران و کارکنان در گرمای شدید هوا، در قانون کار خلاء قانونی وجود دارد و اگر نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی این موضوع را پیگیری و به قانون کار اضافه کنند، همه ملزم به رعایت آن هستند.
وی عنوان کرد:‌ اگر دولت برای جبران زیان ناشی از توقف فعالیت کارگران در شرایط آب و هوایی خاص تمهیداتی بیاندیشد، کارفرمایان در این شرایط از فعالیت کارگران خود جلوگیری خواهند کرد و در این‌صورت دیگر شاهد مرگ یک کارگر ساختمانی در اثر گرمای شدید نخواهیم بود.

۲۹ تیر ۹۵ – ایجاد ۲ درصد اشتغال در بخش کشاورزی

خبرگزاری فارس : مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان از ثبت‎نام حدود ۱۱ هزار بیکار در کاریابی‎های این استان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، محمد رهبری ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: در یک نمونه آماری صحیح و متقن تقریبا ۱۱ هزار نفر بیکار در کاریابی‎های استان گلستان ثبت‎نام کردند که نتایج قابل توجهی به دست آمد که از این تعداد بیکار ۵۷ درصد را آقایان و ۴۳ درصد را بانوان تشکیل می‎دهند.
وی با اشاره به وضعیت سواد بیکاران ثبت‎نام شده در کاریابی‎های استان گلستان تصریح کرد: این وضعیت به تفکیک ۳۶ درصد لیسانس، شش درصد فوق‎لیسانس، ۲۹ درصد دیپلم، ۱۰ درصد دیپلم و ۱۱ درصد راهنمایی بوده است.
* ۴۲ درصد بیکاران مهارت ندارند
مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان با بیان اینکه فارغ‎التحصیلان دانشگاهی بیشترین میزان بیکاران مراجعه‎کننده را به خود اختصاص دادند، ابراز کرد: از ۱۱ هزار ثبت‎نام کننده بیکار حدود ۵۲ درصد آنها دارای مهارت هستند و ۴۲ درصد آنها مهارت لازم را ندارند.
به گفته رهبری؛ سن جویندگان کار در سنین ۲۵ الی ۳۴ سال معادل ۵۸ درصد بوده است که این رقم نشان می‎دهد جویندگان کار در این سنین مرحله جوانی را پشت ‎سر گذاشتند، سن جویندگان کار در سنین ۱۵ الی ۲۴ سال معادل ۲۴ درصد است.
وی جوانان را بیشترین جویندگان کار دانست و بیان کرد: ۸۲ درصد مراجعه‎کنندگان را جوانان و افرادی که باید در سنین اشتغال قرار بگیرند تشکیل می‎دهند.
* فرصت‎های اشتغال در بخش کشاورزی هنوز ناشناخته است
مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان با اشاره به میزان فرصت‎های شغلی گفت: بیشترین فرصت‎های شغلی به ترتیب ۵۷ درصد در بخش خدمات، ۴۱ درصد در بخش صنعت و تنها دو درصد در بخش کشاورزی بوده است.
رهبری با تاکید بر اینکه فرصت‎های اشتغال در بخش کشاورزی هنوز برای ما ناشناخته است، افزود: یکسری مشاغل نوین و آی‎تی‎محور در بخش کشاورزی تعریف نشده است خدمات کشاورزی، بورس و فروش الکترونیکی از مواردی است که باید اقدام جدی در این زمینه صورت بگیرد.
وی همچنین به وضعیت سواد به کار گمارده‎شدگان اشاره کرد و گفت: ۷۶ درصد لیسانس، هشت درصد فوق‎دیپلم، یک درصد فوق‎لیسانس، ۱۱ درصد دیپلم و دو درصد بی‎سواد بودند که ۹۶ درصد آنها دارای مهارت و چهار درصد فاقد مهارت بودند.

* ۲۷ درصد مراجعه‎کنندگان بیکار دارای مدرک دکترا از دانشگاه‎های معتبر بودند
مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان بیان کرد: وضعیت سن به کارگمارده‎شدگان در سنین ۲۵ الی ۳۴ سال حدود ۲۵ درصد بودند و سنین ۱۵ الی ۲۶ سال حدود ۳۶ درصد بودند.
رهبری یکی از نگرانی‎های جدی را در تاخیر برای ورود به بازار کار عنوان کرد و گفت: دسترسی به مدرک آسان در دانشگاه‎ها یک معضل جدی است، یکی از نگرانی‎های استان از سال ۱۳۹۸ به بعد است و با ورود بیکاران تحصیلات عالیه از فوق لیسانس به بالا مواجه خواهیم شد.
وی افزود: در سال جاری ۲۷ درصد مراجعه‎کنندگان بیکار دارای مدرک دکترا از دانشگاه‎های معتبر به استثنای دانشگاه آزاد اسلامی بودند.
به گفته این مقام مسئول بیشترین بیکاری در رشته‎های محیط زیست، کشاورزی، فنی مهندسی، حسابداری بوده است و کمترین بیکاری در بخش بهداشت و درمان بودند.

۲۶ تیر ۹۵ – اجرای دو برنامه در راستای ایجاد شغل 

خبرگزاری میزان : وزیر کار با اعلام اجرای ۲ برنامه در سال جاری به منظور اشتغال‌زایی گفت: نمی‌توان به یک‌باره دستمزدها را افزایش داد.
به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، علی ربیعی با تاکید بر اینکه دولت تدبیر و امید فاصله منفی نسبت دستمزدها با تورم را ترمیم کرد، از تزریق بیش از ۱۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار رفاهی به جامعه کارگری خبر داد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: دولت تدبیر و امید با انجام کارهای کارشناسی دقیق، توانست فاصله منفی میزان دستمزدها با نرخ تورم را ترمیم کرده و با عقلانیت در این مسیر گام برمی دارد.
ربیعی با اشاره به درخواست جامعه کارگری برای افزایش دستمزدها افزود: یکی از استراتژی‌های دولت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی‌ترمیم دستمزدها بوده که البته باید توجه داشت که در این مسیر به یک‌باره نمی‌توان اقدام کرد و باید توان کارفرمایان را هم در نظر گرفته و مبنا را بر عقلانیت قرار دهیم.
وی افزود: دولت طی سه سال گذشته با برنامه ریزی‌های مدون توانست میزان دستمزدها را از نرخ تورم پیش بیاندازد به گونه‌ای که این موضوع در تأمین اجتماعی حداقل حقوق‌ها به بیش از ۳۴ درصد و در حقوق‌های کشوری ۲۰ درصد افزایش داده شد.
ربیعی یادآور شد: این در حالی است که در سال‌های قبل، نرخ تورم از میزان دستمزدها پیشی گرفته بود و بر اساس آمارهای موجود این فاصله ۷۶ درصد بالاتر از دستمزدها بود. وی از تزریق بیش از ۱۲۰ هزار میلیارد تومان پول رفاهی به جامعه کارگری خبر داد و گفت: سیاست ما مبارزه با فقر است و در این راستا ۱۱ میلیون نفر از جمعیت فقیر حاشیه نشین کشور را بیمه کرده و سرانه آنها را از ۲۳۰ هزار ریال به ۳۶۰ هزار ریال رسانده‌ایم که کاری بزرگ است.
وزیر کار افزود: هم اکنون جمعیت ۲۰ میلیون روستایی و ۱۰ میلیون شهری از خدمات رایگان بیمه‌ای برخوردار هستند. وی با اشاره به برنامه‌های سال جاری دولت در حوزه اشتغال زایی گفت: امسال دو عنوان برنامه برای اشتغال در دست اجرا داریم که یکی مبتنی بر رشد اقتصادی ۵ یا ۶ درصدی است و دیگری رشد اشتغال فراگیر فقرزداست که بر این اساس آموزش فنی و حرفه‌ای را به روستاها می‌بریم.
وی ادامه داد: برای اجرای هر دو برنامه فوق، امسال در ۲۲ استان اقداماتی آغاز شده که با مزیت‌های شغلی هر استان سازگاری و مطابقت دارد.

۲۱ تیر ۹۵ – ایجاد اشتغال در چهارمحال و بختیاری اولویت اصلی است

خبرگزاری مهر : مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: ایجاد اشتغال در چهارمحال و بختیاری اولویت اصلی در سالجاری است.
به گزارش خبرنگار مهر، عباس جزایری بعد از ظهر یک شنبه در کارگروه اشتغال استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال در چهارمحال و بختیاری اولویت اصلی در سالجاری است، اظهار داشت: با فعال کردن واحد های نیمه تمام اشتغال قابل توجهی در سطح استان ایجاد می شود.
وی افزود: باید از همه ظرفیت های استان برای ایجاد اشتغال در سطح استان استفاده شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: با ایجاد اشتغال برای جوانان بسیاری از مشکلات در این استان حل خواهد شد.
وی تاکید کرد: باید زمینه فروش بیشتر واحد های تولیدی استان فراهم شود تا تولید در این استان افزایش پیدا کند و اشتغال بیشتر ایجاد شود.

۱ تیر ۹۵ – ۱۰۵۲ نفر در سامانه رصد برای اشتغال در استان قزوین ثبت شده است

خبرگزاری مهر : مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: تاکنون ۱۰۵۲ نفر در سامانه رصد ثبت نام کرده اند و با این کار اطلاعات و آمار دقیق وضعیت مشاغل ایجاد شده رصد و کنترل می شود.
به گزارش خبرنگار مهر، مسعود بابایی دوشنبه شب در سومین جلسه کارگروه اشتغال که در استانداری قزوین برگزارشد اظهارداشت: با برنامه ریزی در دستگاههای اجرایی برای اشتغال، میراث فرهنگی تعهد ۲۵۰۰ شغل، بسیج سازندگی ۴ هزار شغل، سهم صنعت ۱۱ هزار و ۳۸۵ فرصت شغلی، در صنعت ساختمان پیش بینی شده است.
وی افزود: ایجاد نظام جامع بازار کار از برنامه های مهمی است که امسال باید اجرا شود تا با داشتن اطلاعات و آمار دقیق و درست بتوانیم برنامه های مدونی را در حوزه اشتغال پیاده کنیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یادآورشد: طرح حرکت و تکاپو از دیگر برنامه هایی است که در سال جاری در دست اجراست تا بتوانیم در این زمینه ارزیابی بهتری از کارها داشته باشیم.
بابایی یادآورشد: در استان قزوین بدنبال یک حلقه اتصال هستیم و توجه به کارهای کوچک و خرد در اولویت قرار دارد تا با کمترین تسهیلات و کوتاهترین زمان بتوانیم آن را عملیاتی کنیم.
برگزاری جشنواره کارآفرینان برتر استانی

وی از برگزاری جشنواره کارآفرینان برتر استانی هم خبرداد و اظهارداشت:در جشنواره امسال هیچ محدودیتی برای کارفرمایان نداریم و افراد بیشتری مورد ارزیابی و نظارت برای انتخاب قرار می گیرند.
بابایی در خصوص ثبت مشاغل در سامانه رصد هم گفت: تاکنون ۱۰۵۲ نفر در سامانه رصد ثبت نام کرده اند و امسال باید پس از رفع نواقص سامانه به گونه ای عمل کنیم تا پس از خروج از شغل افراد ثبت نام شده بتوانیم تغییرات را نیز اعمال کنیم تا اطلاعات به روزی از وضعیت اشتغال استان داشته باشیم.

۲۷ خرداد ۹۵ – دستگاه های اجرایی ایجاد ۱۵ هزار و ۵۲۷ فرصت شغلی را تعهد کردند

خبرگزاری ایرنا : مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان بیان کرد: دستگاه

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.