تبلیغات

گزارشي جديد از بازار مسکن تهران

گزارشي جديد از بازار مسکن تهران

تسنيم/ قيمت فروش مسکن در شهر تهران طي تابستان امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶ درصد افزايش يافت و معاملات مسکن نيز در تابستان امسال با رشد ۲۲ درصدي مواجه شد.

مرکز آمار ايران در جديدترين گزارش خود از بازار مسکن تهران در تابستان امسال اعلام کرد متوسط قيمت فروش هر مترمربع زمين يا زمين ساختمان مسکوني کلنگي معامله شده از طريق بنگاه‌هاي معاملات ملکي در شهر تهران 45416 هزار ريال با ميانگين مساحت 277 مترمربع بوده است که نسبت به فصل قبل 0.2درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال قبل 3.3 درصد افزايش داشته‌است.
همچنين تعداد معاملات فروش زمين يا زمين ساختمان مسکوني کلنگي انجام شده از طريق بنگاه‌هاي معاملات ملکي در شهر تهران نسبت به فصل قبل 21.1 درصد افزايش و نسبت به فصل مشابه سال قبل 5.3 درصد، کاهش داشته است.
بر اساس اين گزارش متوسط قيمت فروش هر مترمربع زيربناي مسکوني معامله شده از طريق بنگاه‌هاي معاملات ملکي در شهر تهران 42725 هزار ريال با ميانگين مساحت 88 مترمربع و متوسط عمر بناي 9سال بوده است که نسبت به فصل قبل 0.8 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 6 درصد، افزايش داشته است، همچنين تعداد معاملات فروش زيربناي مسکوني انجام شده از طريق بنگاه‌هاي معاملات ملکي در شهر تهران نسبت به فصل قبل 24.9 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 22 درصد، افزايش داشته است.
متوسط مبلغ اجاره ماهانه به‌علاوه سه درصد وديعه پرداختي براي اجاره يک مترمربع زيربناي مسکوني معامله شده از طريق بنگاه‌هاي معاملات ملکي در شهر تهران 225144 ريال با ميانگين مساحت 77 مترمربع و متوسط عمر بناي 13 سال بوده است که نسبت به فصل قبل 6.1 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 9.9 درصد، افزايش داشته است، همچنين تعداد معاملات اجاره زيربناي مسکوني انجام شده از طريق بنگاه‌هاي معاملات ملکي در شهر تهران نسبت به فصل قبل 34.2 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 4.4 درصد، افزايش داشته است.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: تسنيم

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.