تبلیغات

همه چيز درباره دوربين‌هاي پايتخت

همه چيز درباره دوربين‌هاي پايتخت

ايسنا/ رييس مرکز کنترل ترافيک شهرداري تهران برنامه‌هاي اين مرکز را در رصد و پايش تصويري شهر تشريح کرد.

ايلوش وزيري در تشريح برنامه‌هاي شرکت کنترل ترافيک شهرداري تهران با بيان اينکه سال 71 اين شرکت با تنها 30 عدد دوربين فعاليت خود را با حضور رييس جمهور وقت آغاز کرد،گفت: حالا به جايي رسيديم که شهرمان را با 1500 دوربين نظارت تصويري رصد مي‌کنيم.

وي با بيان اينکه حدود 332 دستگاه دوربين ثبت تخلف سرعت که عمدتا در بزرگراه‌ها جانمايي شده، رصد جريان ترافيک را برعهده دارد، گفت: در حال حاضر 75 درصد بزرگراه‌ها و 65 درصد شريان‌هاي اصلي توسط دوربين‌ها پوشش داده شده‌اند.

رييس مرکز کنترل ترافيک شهرداري تهران با بيان اينکه 5045 دستگاه چراغ راهنمايي و رانندگي در تقاطع‌هاي شهر تهران نصب شده است، افزود: از اين ميان 1317 چراغ چشمک‌زن برقي، 2955 چراغ چشمک‌زن سولار و 284 چراغ راهنمايي برنامه‌پذير و يا هوشمند در تقاطع‌ها نصب شده است.

وزيري با بيان اينکه 332 دوربين ثبت تخلف سرعت در بزرگراه‌ها فعال هستند، گفت: تا پايان سال نيز لاين سرعت اتوبان آزادگان نيز به اين دوربين‌ها مجهز مي‌شود.

وي در مورد سامانه ثبت تخلفات در محدوده زوج و فرد و طرح ترافيک گفت: 116 دستگاه کادر دور محدوده را بررسي مي‌کنند و اين در حالي است که در داخل محدوده نيز دوربين‌هاي کنترلي زوج و فرد نسبت به ثبت تخلف ورود غيرقانوني به محدوده اقدام مي‌کند.

رييس مرکز کنترل ترافيک شهرداري تهران با بيان اينکه 270 دوربين پلاک‌خوان در محدوده طرح ترافيک فعال هستند، گفت: اکثر اين دوربين‌ها در مکان ورود به طرح قرار دارند. با اين حال بايد گفت که تعداد تخلفات غيرمجاز به محدوده طرح زوج و فرد و طرح ترافيک 20 درصد است که البته شامل خوردوهاي امدادي، آمبولانس و... نيز مي‌شود و برهمين اساس عدد واقعي ورود غيرمجاز خودروهاي شخصي به اين محدوده‌ها بسيار کمتر از اين عدد است.

وزيري با بيان اينکه بسياري از شهرونداني که در محدوده طرح ترافيک و يا زوج و فرد زندگي و يا کار مي‌کنند از دوربين‌ها گلايه داشته و درخواست دارند که اين دوربين‌ها از محدوده برداشته شوند و نامه‌هاي مکرري نيز در اين خصوص ارائه کردند، گفت: با اين حال ما براساس مصوبه شوراي عالي ترافيک دوربين‌ها را در معابر جانمايي کرده و نمي‌توانيم نسبت به جابه‌جايي آنها اقدام کنيم.

به گفته وي، در صورتي که راننده متخلف بيش از يک ساعت در محدوده باقي بماند، مجددا جريمه مي‌شود و برهمين اساس افراد يا نبايد وارد محدوده شده و يا بايد نسبت به خريد آرم طرح ترافيک اقدام کنند.

رييس مرکز کنترل ترافيک شهرداري تهران با انتقاد از برخي ناهنجاري‌ها درخصوص پوشاندن پلاک گفت: دوربين‌هاي نظات تصويري به راحتي و تنها با رويت 3 کاراکتر از پلاک مي‌توانند پلاک خودرو را دقيقا شناسايي کنند و پليس نيز نسبت به اعمال قانون بر روي آنها اقدام خواهد کرد.

وزيري همچنين از کنترل مسير ويژه اتوبوس و خطوط تندرو توسط دوربين‌ها خبر دادو گفت: در برخي مسيرهاي ويژه اتوبوس، به جاي نصب گاردريل از دوربين استفاده کرديم که بايد گفت مسير اتوبوس بزرگراه رسالت، امام علي (ع)، خيابان حافظ مسير بي‌آرتي خيابان مولوي، و همچنين مسير اتوبوس مطهري – شهيدبهشتي از جمله اين موارد هستند.

وي همچنين در مورد کنترل عبور غيرمجاز از خط اضطرار نيز گفت: پل طبقاتي صدر، تونل توحيد، اميرکبير، نيايش و رسالت توسط دوربين‌ها کنترل مي‌شود.

رييس مرکز کنترل ترافيک شهرداري تهران همچنين در مورد عبور غيرمجاز خودروهاي غيرسنگين نيز گفت: از 332 دوربين ثبت تخلف سرعت، 120 دوربين مجهز به سيستم ثبت تخلف خودروهاي سنگين شده‌اند که برهمين اساس پل صدر، نيايش توحيد، اميرکبير و رسالت نيز مجهز به اين دوربين‌ها هستند.، اما بنا به خواسته وزير کشور که در جلسه اخير شوراي عالي ترافيک نکاتي درخصوص تردد وسايل سنگين و همچنين توزيع بار و کالا در محدوده طرح ترافيک بيان کردند، در نظر داريم که درخصوص اين مسائل ترافيک را نيز کنترل کنيم.

وزيري با رد برخي شايعات مبني بر خاموش بودن دوربين‌ها در برخي معابر گفت: دوربين‌ها در همه سطح شهر تهران فعال هستند مگر اينکه به طور روزانه نياز به سرويس و رفع اشکال داشته باشند که بايد گفت قطعا طي ساعاتي محدود، مشکلشان رفع شده و دوباره به چرخه برمي‌گردند.


با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ايسنا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.