تبلیغات

لشگري از پهپادها بدون برخورد هوايي به پرواز درآمدند

لشگري از پهپادها بدون برخورد هوايي به پرواز درآمدند

مهر/ هدايت انبوهي از پهپادها در کنار هم در حين پرواز، بدون نگراني از برخورد آنها با هم از مهمترين دغدغه هاي فعالان اين صنعت است که سرانجام به وقوع پيوست.

به گزارش واشنگتن پست، وزارت دفاع آمريکا براي اولين بار موفق به هدايت و پرواز همزمان ۱۰۳ پهپاد کوچک در کنار هم، برفراز درياچه اي در کاليفرنيا شده است.

هدايت اين تعداد پهپاد مستلزم استفاده از فناوري هوش مصنوعي پيشرفته اي است، زيرا مجموعه اي از تصميمات جمعي براي رساندن پهپادها به مقصد، انجام وظايف محوله و جلوگيري از برخورد آنها بايد اتخاذ شود.

پرواز موفق همزمان اين تعداد پهپاد گام مهمي در جهت گسترش کاربرد نظامي پهپادها محسوب مي شود. آزمايش مذکور در ماه اکتبر صورت گرفته و پنتاگون بعد از گذشت چهار ماه موضوع را علني کرده است.

براي اجراي اين آزمايش سه جنگنده F/A-۱۸ به پرواز درآمده و در حين پرواز آنها ۱۰۳ پهپاد کنترل از راه دور کوچک که به Perdix شهرت دارند از جنگنده ها خارج شده و وظايف محوله را انجام داده اند.

Perdix پهپادي ارزان قيمت، سبک وزن و نسبتا ساده است که ساخت آن با استفاده از چاپگرهاي سه بعدي ممکن است. از اين پرنده ها براي انجام عمليات شناسايي در ارتفاع کم و انجام برخي ماموريت هاي ديگر استفاده مي شود. اين پهپاد اولين بار توسط دانشجويان رشته هاي مختلف مهندسي در دانشگاه ام آي تي ساخته شده است.

به اين پهپادها دستور داده شد تا يک فرودگاه دشمن را مورد کنترل و بررسي قرار دهند و آنان توانستند ضمن ارتباط با يکديگر و همين طور مرکز فرماندهي انجام اين وظيفه را به اتمام برسانند.

با توجه به پيچيدگي وظيفه محوله، Perdix ها از قبل براي انجام اين کار برنامه ريزي نشدند و در حين پرواز به تقسيم وظيفه پرداختند و اقدامات دستور داده شده را انجام دادند.

Perdix که اولين بار در سال ۲۰۱۴ با پرتاب از داخل يک جنگنده اف – ۱۶ مورد استفاده نظامي قرار گرفت، قابليت حمل و پرتاب بمب هاي کوچک را هم دارد.

مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»منبع: مهر

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.