تبلیغات

شفاخونه/ آنچه بايد در مورد چاي هاي لاغري بدانيد!

شفاخونه/ آنچه بايد در مورد چاي هاي لاغري بدانيد!

سيمرغ/ دمنوش و چاي هاي لاغري يکي از روش هاي نوين و جديد براي لاغر شدن و کاهش وزن هستند. اما بهتر است قبل از استفاده از اين دمنوش هاي لاغري اين مقاله را بدانيد.

دمنوش ها و چاي هاي گياهي لاغرمان مي کنند يا نه؟
ادعاي چاي ها و دمنوش هاي رژيمي اين است که مي توانند به تميز کردن، سم زدايي و به طور کلي کاهش وزن بدن کمک مي کنند. اما مدارکي که نشان دهد آنها حداقل يکي از اين کارها را انجام دهند در بهترين حالت، ناقص است.
چاي ها و دمنوش هاي رژيمي که با نام هاي (slimming tea ) يا (weight-loss tea ) نيز ممکن است آنها را ببينيد، بر پايه گياه دارويي سنا که سازمان غذا و دارو آمريکا ( FDA ) آن را براي درمان يبوست هاي گاه به گاه مورد تاييد قرار داده توليد مي شوند. سنا حاوي مواد شيميايي است که روده بزرگ را تحريک مي کند و تاثير ملين را دارد.

ادعاهاي اين محصولات
کمک به دفع ناخالصي ها
حمايت گياهي دارويي هنگام رژيم گرفتن
کمک به کاهش وزن
تميز کننده
کمک به تقويت سم زدايي
ترکيب اختصاصي گياهان دارويي

واقعا تاثير گذار هستند؟
چاي هاي رژيمي و سم زدا مي توانند کمک تان کنند به مرور وزن آب بدن و وزن مدفوعي را کم کنيد اما تاثير ماندگاري ندارند. در يکي از شکايات مطرح شده از چاي هاي رژيمي چنين آمده :
” چون محصولات رژيمي سنا حاوي هيچ ماده کاهش دهنده وزن يا چربي سوزي نيستند، بنابراين روشي تاثير گذار براي کاهش وزن يا کاهش اشتها به حساب نمي آيند، بنابراين طرح چنين ادعايي در تبليغات اشتباه است. به علاوه، سنا باعث نمي شود جذب کالري از غذا کاهش پيدا کند، چون باعث تحريک روده بزرگ مي شود نه روده کوچک. بر اين اساس، سنا تنها باعث از دست دادن مدفوع و آب از روده هاي پاييني شده و در نتيجه فقط موجب کم آب شدن بدن، از دست دادن الکتروليت هاي حياتي و گاهي گرفتگي هاي درد آور مي شود . ”

بر اساس اين طرح دعوي، اين چاي ها حتي مي توانند باعث افزايش وزن نيز بشوند :
” يک مليّن گياهي ( سنا ) که مي تواند در واقع با پايين آوردن سرعت سوخت و ساز کاهش وزن را خنثي کند و با ترکيب شدن با ديگر مواد ادرار آور باعث بروز مشکلاتي براي فرد شود. ”

سم زدايي و تميز کردن براي کاهش وزن لازم است؟
خير، بدنتان طوري طراحي شده که خودش به صورت طبيعي سم زدايي مي کند.

گياهي يا طبيعي به معناي بي خطر بودن نيست!
محصولات سنا عوارض جانبي دارند، با اين حال اين چاي ها روي جعبه خود برچسب هشداري ندارند. FDA تنها استفاده کوتاه مدت از اين گياه را توصيه مي کند. با استفاده کوتاه مدت عوارض جانبي مي تواند شامل ناراحتي معده، گرفتگي و اسهال شود. اين دارو براي کساني که اختلالات الکتروليتي، کمبود پتاسيم، بيماري قلبي، کمبود آب بدن، مشکلات دستگاه گوارشي دارند يا افرادي که داروهايي خاص دريافت مي کنند منع شده است.
استفاده طولاني مدت سنا مي تواند باعث مشکلاتي جدي شود، بر اساس تحقيقات NIH:
” استفاده طولاني مدت مي تواند باعث شود روده ها به صورت طبيعي کار نکنند و همچنين ممکن است فرد به مسهل ها وابستگي پيدا کند. مصرف طولاني مدت همچنين مي تواند باعث تغيير مقدار يا عدم تعادل برخي مواد شيميايي در خون ( الکتروليت ها ) شود که مي توانند باعث اختلال در عملکرد قلب، ضعف عضلاني، آسيب به کبد و ديگر تاثيرات مضر شود.

سخن پاياني
تبليغاتي که براي چاي هاي رژيمي و دمنوش ها مي شود تنها نقطه ضعف مخاطبان را هدف قرار داده و آن هم ساده و سريع بودن تاثير، بدون هيچ دردسري است. انسان همواره به دنبال اکسيري بوده که با خوردنش سريع به چيزي که مي خواهد برسد. کاهش وزن و تناسب اندام فرآيندي است که به واسطه تغيير در سبک زندگي، انتخاب هاي هوشمندانه غذايي و ورزش مرتب حاصل مي شود. يک دمنوش يا چاي رژيمي هرگز نمي تواند چنين تاثيري را روي بدنتان داشته باشد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: سيمرغ

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.