تبلیغات

چطور مادرشوهرهايي رويايي داشته باشيد!

چطور مادرشوهرهايي رويايي داشته باشيد!

تبيان/ در تمام دنيا بستگان مي توانند خوشي و آسايش زن و شوهرها را به خطر بيندازند. دل کندن از بچه ها براي بعضي از پدر و مادرها سخت است. در نتيجه در زندگي زناشويي فرزندشان دخالت مي کنند. مشکل زن و شوهر با بستگان از همان ابتداي ازدواج شروع مي شود و گاهي اوقات با مرگ آنها خاتمه مي يابد. دخالت بستگان مي تواند زن و شوهررا از يکديگر ناراضي کند.
البته در اين مواقع مشاوران به زن و شوهرها توصيه مي کنند که بايد جلوي مداخله والدين و بستگان را بگيرند. اگر مي خواهند آرامش زندگي زناشويي خود را حفظ کنند بايد حق تقدم را به نيازهاي همسرشان بدهند نه به نيازهاي والدين شان. چون وقتي زن و شوهر رضايت يکديگر را در اولويت اول قرار مي دهند تقريبا امکان دخالت اطرافيان غير ممکن مي شود.
ولي در اين مقاله براي اينکه از اين کدورتها و مشکلات جلوگيري و پيشگيري نماييم سعي داريم نحوه پذيرش يک عضو جديد در خانواده يعني يک عروس يا داماد را آموزش دهيم.
صرفنظر از اينکه کسي داماد شما باشد يا عروس شما؛ پذيرش يک عضو جديد در خانواده وظيفه شماست و البته وظيفه اي سخت است و به نظر مي رسد که سازگاري با آن بسيار مشکل و چالش برانگيز باشد. صرفنظر از اينکه شما درباره اين عضو جديد چه فکري مي کنيد بايستي تلاش کنيد تا شوهر و يا همسر يکي از اعضاي خانواده را بپذيريد و راهي بيابيد تا بتوانيد او را در امور خانواده تان درگير کنيد.
لذا به شما بزرگترها که قرار است پدر زن يا پدر شوهر؛ ماد زن يا مادر شوهر شويد توصيه مي کنيم که:
نگرش مثبتي داشته باشيد. مثبت انديشي يک مساله واگيردار و مسري است و به آساني به ساير افراد خانواده هم سرايت مي کند. مثلا شما مادر شوهر محترم اگر نسبت به عروس جديد خانواده نگرش مثبتي داشته و رابطه اي خوب با او برقرار کنيد مسلما ساير اعضاي خانواده مثل بقيه عروسها يا حتي دختران تان و .. هم با اين عروس جديد الورود بهتر رابطه برقرار مي کنند.
احساسات شان را در نظر بگيريد. به هر حال او يک غريبه و ورودي جديد است، بنابراين يقين حاصل کنيد که آداب و رسوم و شوخي هاي شخصي و .. را براي او توضيح دهيد تا شوخي هاي احتمالي در جو خانواده باعث کدورت و رنجش خاطر او نشود و از طرف ديگر او را تشويق کنيد که موضوعات مدنظرش را با شما و خانواده در ميان بگذارد.
عضو جديد را به گفتگو بکشانيد. او را در گفتگوهاي خانوادگي شرکت دهيد. در عين حال به طور خصوصي هم با او صحبت و گپ و گفتگو داشته باشيد.
به چيزهايي که به آنها علاقمند است يا از آنها متنفر است توجه کنيد. گفتگو و گوش دادن به حرفها و احساسات يک نفر بهترين راه براي شناخت از اوست.
در مورد فعاليتهايي که بتوانيد با هم در آنها شرکت کنيد برنامه ريزي زماني داشته باشيد.
صبور باشيد. ايجاد يک فضاي راحت و آرام با يک عضو جديد خانواده محتاج گذر زمان است پس زمان لازم براي تطبيق را به او بدهيد.
از او حمايت کنيد. هر کس دير يا زود عمل اشتباهي انجام مي دهد و يا حرف اشتباهي مي زند. براي اينگونه مواقع يک خاطره، يک لطيفه يا موضوع بامزه اي به خاطر داشته باشيد تا با گفتن آن ضمن کاهش تنش احتمالي و تغيير فضاي جلسه يا جو خانوادگي از او حمايت کرده باشيد.
توانايي هاي او را شناسايي کنيد و از او در آن زمينه ها براي خانواده يا فاميل کمک بگيريد. مثلا ممکن است او در طراحي، نقاشي، خدمات کامپيوتري، ارايشگري و .. توانايي خاصي داشته باشد اين توانايي ها را بشناسيد و در مواقع لزوم از وي براي انجام اين کارها استفاده کنيد حتي مي توانيد اين توانايي ها را وسيله اي براي تعريف و تمجيد از او در جمعهاي خانوادگي و دوستانه استفاده نماييد.
توصيه هايي به عروس يا داماد هاي تازه وارد
اگر تازه وارد جهان متاهلها شده و براي نخستين بار است که رابطه با خانواده همسر را تجربه مي کنيد و از طرف ديگر احساس مشکل يا دخالت از طرف خانواده همسرتان داريد بهتر است اين روش را امتحان کنيد.
مثلا شما و همسرتان تازه ازدواج کرده ايد. شما به عنوان يک مرد از دست پدر زن تان جان به لب شده ايد. پدر زن شما آخرهفته ها به شما تلفن مي زند و به ديدن شما مي آيد. پدر همسرتان در مورد پول خرج کردن و بودجه بندي تان هم اظهار نظر مي کند، ايرادات خانه شما را گوشزد مي کند و مثلا به شما دايما گوشزد مي کند که وقت تعويض ماشين تان رسيده است. شما مي دانيد که پدر زن تان حسن نيت دارد ولي توصيه ها و انتقادهاي او را دوست نداريد.
براي حل اين مشکل بايد اين مراحل را طي کنيد
مرحله اول: احترام متقابل- در حل اختلاف بايد تا حدودي خطر را به جان بخريم اما احترام متقابل خطر را کم مي کند
مرحله دوم: مشخص کردن مشکل واقعي- وقتي بستگان يکي از طرفين اولويت پيدا مي کند، طرف ديگر احساس غريبه بودن مي کند. مثلا شما با همسرتان ازدواج کرده ايد و مي خواهيد با وي زندگي کنيد، با وي اخر هفته ها را بگذرانيد و در مورد مديريت مالي و .. خودتان دو نفر تصميم بگيريد ولي به نظر مي رسد پدر زن تان اين موقعيت را از شما گرفته است.
مرحله سوم: يافتن زمينه هاي مورد توافق- شما و همسرتان متوجه شده ايد که پدر زن تان مرد خوش قلبي است اما مانع از زندگي زناشويي شما شده است. شما دو نفر متوجه شده ايد اگرچه کمکها و راهنمايي هاي ايشان به شما کمک کرده است ولي مشکلاتي هم به وجود آورده است به همين دليل هر دو نتيجه مي گيريد که بايد سبک زندگي خود را عوض کنيد و حتما برخي از آخر هفته ها را پذيراي مهمان نباشيد و صرف خودتان دو نفر کنيد.
مرحله چهارم: مشارکت متقابل- پي بردن به مشکل اصلي، راه را براي مشارکت زن و شوهر در حل اثر بخش مشکل هموار مي کند.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: تبيان

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.