تبلیغات

وزير ارشاد به جشنواره موسيقي فجر پيام داد

وزير ارشاد به جشنواره موسيقي فجر پيام داد

فارس/ سيدرضا صالحي‌اميري وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي به سي و دومين جشنواره بين المللي موسيقي فجر پيام داد.
در پيام وزير ارشاد آمده است: «فرهنگ و هنر ايران اسلامي سند هويت بخش و شاخص زيست اجتماعي مردم اين سرزمين است و در ميان هنرهاي برآمده از متن اين مجموعه، «موسيقي» از مردمي ترين جلوه هاي ذوق و خلاقيت و انديشه اهالي اين گستره محسوب مي شود.
آن چنان که به شايستگي مي تواند مرزهاي مرسوم جغرافيايي را طي کند و پيام انسان مدارانه و فضيلت خواه آيين و مرام جمعي ايرانيان را به جان مشتاقان در اقصي نقاط دنياي امروز برساند.
در اين ميان، واقعيت ناگزيري هم فرا چشم مي آيد، اينکه در شرايط کنوني ضرورت بهره گيري از زبان تأثيرگذار موسيقي، براي بازگويي مؤلفه هاي فرهنگي و پيوندهاي اجتماعي احساس مي شود. مؤلفه هايي مانند اميد و نشاط اجتماعي، وفاق، تعامل و سازگاري ساير ضروريات فرهنگي که جهان امروز و مردم ما – به ويژه نسل جوان مان – به آن نياز مبرم دارند.
در سايه توجه و حمايت هدفمند از گروه هاي پوياي هنر موسيقي در گونه هاي مختلف، به ويژه بخش هاي هويت مدار آييني، مقامي و سنتي و همچنين مؤسسات فعال در اين عرصه، مي توان در اين موقعيت و شرايط نقش مؤثري ايفاد کرد و اين مهم چشم اندازي است که همواره مورد تأئيد و پشتيباني دولت تدبير و اميد بوده است.
اميد است «سي ودومين جشنواره بين المللي موسيقي فجر»، فرصت و امکان مناسبي براي مرور و تماشاي برداشت ها و ارايه هاي موسيقي امروز کشورمان از داشته هاي غني فرهنگي – هنري ايران سربلند، همراه با جلوه هاي اميدبخش هنرمندان جوان، در سايه سار حضور وزين پيشکسوتان مان باشد.
تلاش تمامي هنرمندان، دست اندرکاران و حاضران در صحن اين رويداد بزرگ موسيقايي را ارج نهاده و توفيق همگان در دست يابي به افق هاي پيشاروي را از درگاه ايزد متعال، خواستارم.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: فارس

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.