تبلیغات

جوانان بیکار کهگیلویه و بویراحمدی همچنان در پی شغل

به گزارش افکارنیوز،

  نرخ بیکاری استان کهگیلویه و بویراحمد که قبلا توسط مسئولان امر ۱۶٫۱ درصد بیان شده بود و به گفته مسئولان استان در ۲ سال خدمت دولت یازدهم به ۱۴٫۸ درصد کاهش یافته، امسال با رشد بیش از ۲ درصدی به ۱۷٫۷ درصد رسید و همچنان نیز جزو سه استان اول کشور است.

از دلایل بیکاری در استان کهگیلویه و بویراحمد می‌توان گفت که کارخانه ای نیست و یا اگر هم هست تعطیل و یا نیمه فعال است که جوانان این شهر در این کارخانه‌ها کار کنند و ماهانه حقوق بگیرند.

این جوانان مجبورند برای اینکه حداقل سرگرم باشند به شغل‌های کاذب مثل بیرون برها، پیتزایی‌ها، فلافلی ها و یا ساندویچی‌ها روی بیاورند.

 

وضعیت تاسفبار غذا فروشی ها در کهگیلویه و بویراحمد

نمایندگانی که موقع انتخابات قول ایجاد اشتغال و تأسیس کارخانه و رونق صنعت در استان می‌داند، الآن کجایند؟ دقیقاً کجا هستند که ببیند جوانان این استان از بیکاری به چه کارهایی روی می‌آورند؟

هر چند که مسئولان مربوطه در اداره کار و سایر مسئولان استان این نرخ بیکاری در استان را قبول ندارند اما در حال حاضر کهگیلویه و بویراحمد جزو ۳ استان اول در تعداد بالای آمار بیکاران است که ضروری است علل افزایش بیکاری بیش از گذشته مورد کالبدشکافی و بررسی مسئولان مربوطه قرار گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد در این خصوص گفته است: ۶۰۰ نفر متقاضی دریافت تسهیلات خوداشتغالی به این اداره کل مراجعه کردند و  از این تعداد ۲۱۸ نفر برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شدند که به ۱۴۲ نفر تسهیلات پرداخت شد.

وی گفت: بازارچه مشاغل خانگی در رفع بیکاری موثر است اما تاکنون این بازارچه در هیچ یک از شهرستان‌های استان تشکیل نشده است.

مظاهری افزایش نرخ تسهیلات بانکی برای واحدهای صنعتی و تعطیلی برخی واحدها را در افزایش این آمار موثر دانست و افزود: افزایش نرخ تسهیلات بانکی برای واحدهای صنعتی منجر به تعطیلی واحدها و در نتیجه رشد جمعیت بیکار استان شده است.

سهراب بنام مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کهگیلویه و بویراحمد از فعالیت مجدد ۷۳ واحد تولیدی و صنعتی راکد و نیمه فعال در شرکت شهرک‌های صنعتی خبر داد و افزود: با آغاز به کار این واحدها ۶۰۶ نفر مشغول به کار شدند این در حالی است که این آمار در هیچ سامانه‌ای به ثبت نرسیده است.

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.