تبلیغات

مردم استرالیا به پرچم انگلستان پشت کردند/ بومیان استرالیا لوگوی گوگل این کشور شدند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در روز ملی استرالیا 64 درصد از مردم این کشور به تعویض پرچم پیشین این کشور که طرح پرچم انگلستان بود، رای دادند.

به نوشته تلگراف، از میان طرح‌های ارائه شده برای رای‌گیری، طرح «افق جنوبی» بیشترین آراء را کسب کرد.

پرچم پیشین که طرح پرچم انگلستان بود از سال 1901 مورد استفاده بود و امروز اکثریت مردم استرالیا رای به تعویض آن دادند.

دولت نیوزلند ابتدا تصمیم برگزاری همه‌پرسی برای تغییر طرح پرچم انگلستان را اتخاذ کرده بود که بعد از آن دولت استرالیا نیز در روز ملی استرالیا (امروز) با رای‌گیری طرح پرچم جایگزین را تعیین کرد.

«افق جنوبی» نام طرح جدید پرچم استرالیا

 

همچنین در روز ملی استرالیا طرحی که یک دختر نوجوان اهل کانبرا آن را ترسیم کرده بود، لوگوی امروز گوگل استرالیا شد.

به نوشته اسکای نیوز، این طرح لوگو از میان 26 هزار طرح دانش‌آموزان استرالیایی انتخاب و لوگوی امروز گوگل استرالیا شده بود.

همچنین به گزارش شبکه خبری راشاتودی، روز ملی استرالیا در حالی جشن گرفته شد که بومیان و غیربومیان این کشور با جشن در کنار اعتراضات سرودی سردادند که قتل عام را محکوم می‌کرد.

راهپیمایی‌هایی در برخی شهرهای استرالیا برگزار شد که نسبت به قتل عام بومیان این کشور در سال‌های گذشته و اوایل اشغال استرالیا اعتراض کرد و به قربانیان آن روز ادای احترام کردند.

روز ملی استرالیا یا روز گریستن از صد و پنجاهمین سالروز آغاز استعمار بریتانیا در استرالیا یعنی از سال 1938 به بعد تعطیل رسمی است و جشن گرفته می‌شود.

انتهای پیام/م

 

http://fna.ir/GZQSN

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار