تبلیغات

هرايراني بالاي 50 سال بطور متوسط 21 دندان دارد

هرايراني بالاي 50 سال بطور متوسط 21 دندان دارد

ايرنا/ دکتر باقر شهني زاده روز چهارشنبه در حاشيه يازدهمين کنگره انجمن دندانپزشکان عمومي ايران با اشاره به اينکه درمان پوسيدگي دندان را بايد جدي بگيريم،گفت: براساس اعلام قائم مقام وزارت بهداشت، به طور متوسط هر ايراني 45 ساله حدود 12 دندان پوسيده دارد.
وي با اشاره به روش هاي پيشگيري از پوسيدگي دندان در برخي نقاط کشور در حال انجام است، اظهار کرد: پوسيدگي دندان در بين افراد شش تا 12 ساله در شهرهاي کمتر از 20 هزار نفر رو به کاهش است.
رييس انجمن دندانپزشکان عمومي ايران با اشاره به اينکه بايد امکاني فراهم شود تا پوسيدگي دندان معالجه شود گفت: اين کار يا از طريق ايجاد مراکز درماني با امکانات مناسب يا از طريق بيمه فراهم مي شود که ما فکر مي کنيم بهترين راه حل بيمه دندانپزشکي است.
شهني زاده به استفاده از تجهيزات ديجيتالي در شهرهاي بزرگ اشاره کرد و افزود: در حال حاضر اين کار در شهرهاي بزرگ مانند تهران، شيراز و مشهد بيشتر در حال انجام است.
وي اظهار کرد: چنانچه اين تکنولوژي توسعه بايد و با قيمت پايين تر ارايه شود، فراگير تر خواهد شد. حتما آموزش تجهيزات ديجيتالي بايد در اولويت قرار گيرد.
شهني زاده با اشاره به اينکه درايمپلنت با استفاده از شيوه هاي جديد درماني به موفقيت هايي دست يافته ايم، گفت: به روش هايي دست يافتيم که مي تواند دقيقا تراکم، قطر يا طول استخوان دندان را نشان دهد.
رييس انجمن دندانپزشکان عمومي ايران در ادامه تعداد دانشکده هاي دندانپزشکي درکشور را بيش از 60 دانشکده اعلام و بر ضرورت ادغام دانشکده هايي که در جاهاي مختلف کشور راه اندازي شده اند تاکيد کرد.
شهني زاده افزود:زمينه تربيت نيروهاي متخصص را بايد طوري فراهم کنيم تا شرايط کار در کشور براي آنها فراهم باشد.
وي کيفيت کار درمان در اين حوزه را خوب ارزيابي کرد و گفت: کيفت کار دندانپزشکان از طريق آموزش و نظارت انجام مي شود که خوشبختانه درايران کيفيت درمان خوب است.
يازدهمين کنگره انجمن دندانپزشکان عمومي ايران از امروز ( 22 دي ماه ) با حضور دندانپزشکان در سالن همايش هاي برج ميلاد آغاز به کار کرد و تا 24 دي ماه ادامه خواهد يافت.
علمي ** 1201 **1440با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ايرنا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.