تبلیغات

96 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت و صکوک اسلامی در بودجه / اداره مملکت با قرض

گروه سیاسی-نادر قاضی پور نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکارخبر با اشاره لایحه بودجه سال 95 گفت: دولت لایحه بودجه را با 43 روز تاخیر و ایرادهای مهم و اساسی تحویل داد. کار بررسی بودجه از سوی نمایندگان آغاز شده و برخی از ارقام و اعداد بودجه برای ما بسیار تعجب برانگیز است.

وی با اشاره به معنا و مفهوم اوراق مشارکت و صکوک اسلامی گفت: دولت اوراق مشارکت و صکوک اسلامی را برای تأمین بخشی از منابع مالی مورد نیاز، طرح‌های سودآور تولیدی و خدماتی منتشر می‌کند که این چندان کار درستی نیست و مورد انتقاد و ایراد نمایندگان است.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 95 با طرح این سوال که مگر می شود مملکت را با قرض و انتشار اوراق مشارکت و صکوک اسلامی اداره کرد، افزود: دولت بجای کاهش هزینه خود در لایحه بودجه برای تامین هزینه خود و سازمانهای و وزارتخانه ها، مجوز انتشار 96 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت و صکوک اسلامی تقاضا کرده است.

قاضی پور نمایندگان با دقت لایحه بودجه را بررسی و اعداد و ارقام غیر واقعی را واقعی خواهند کرد، گفت: سوال این است که آیا با قرض از مردم می توان مملکت را اداره کرد؟ آیا بهتر نبود دولت هزینه خود و سازمانها و وزارتخانه های خود را کاهش می داد؟

وی با اشاره به ضعف های بودجه و انتقاد از آن گفت: ما هر چه در بودجه می گردیم و لایحه دولت را ورق می زنیم آثاری از جایگاه تولید ملی، اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید کنندگان چیزی نمی بینیم.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 95 قرار بود تکیه بودجه سال آینده بر صادرات غیر نفتی باشد، تاکید کرد: ما در لایحه بودجه ماده و یا تبصره ای در خصوص صادرات غیر نفتی ندیدیم. اقایان به ما بگویند که ماده ها و تبصره ها در کجای بودجه گنجانده شده که نمایندگان نمی بینند.

قاضی پور با بیان اینکه رئیس جمهور آینده مرد سیاسی، مذهبی و متدین خواهد بود، تصریح کرد: آیا سزاوار است که از همین حالا برای رئیس جمهور آینده قرض بتراشیم؟ آیا تکلیف خودمان را باید به گردن دیگران بیاندازیم؟

وی افزود: اگر دولت مجوز انتشار این مقدار اوراق مشارکت و صکوک اسلامی را داشته باشد، به معنای آن است که رئیس جمهورهای آینده باید شبانه روز کار کند تا سود و اصل اوراق مشارکت منتشر شده را پرداخت کند.

نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از برداشت های مکرر پول از صندوق توسعه ملی خاطرنشان کرد: آیا صندوق توسعه ملی مربوط به نسل های آینده نیست؟ مگر ما نباید نگهبان و امانتدار نسل آینده باشیم؟ پس چرا این دولت مکرر از صندوق توسعه ملی و آن هم بی رویه پول برداشت می کند.

قاضی پور با اشاره به فرصت کم مجلس تا پایان سال برای تصویب کامل لایحه بودجه گفت: مجلس باید بودجه را به موقع تصویب کند و به همین دلیل تقاضای چند دوازدهم را داشت و اگر دولت لایحه چند دوازدهم ندهد، خود نمایندگان بودجه دو دوازدهم تصویب خواهند کرد.

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار