تبلیغات

گزارش لحظه به لحظه از نشست خبری روحانی در رم

روحانی در نشست خبری در ایتالیا: عربستان اگر صدها بار از ملتهای مسلمان عذرخواهی کنند باز هم کم است.

روحانی در نشست خبری در ایتالیا

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در نشست خبری با حضور رسانه‌های کشور ایتالیا، اظهار کرد: در شرایط تحریم کشورهای اروپایی ضرر کرده‌اند چرا که حتی چین و روسیه به تحریم‌ها اعتنایی نکردند و به روابط خود با ایران ادامه دادند. اما کشورهای اروپایی که از گذشته روابط خوب اقتصادی و سنتی با ایران داشتند به خاطر تحریم‌ها از فضای فعالیت در ایران محروم شدند.

رئیس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه امروز با به نتیجه رسیدن برجام شرایط برد- برد برای ایران و کشورهای اروپایی فراهم شده است، خاطرنشان کرد: بعد از برجام سفرمان را از ایتالیا آغاز کردیم چون دو تمدن بزرگ ایران و رم باستان از گذشته‌های دور ارتباطات فرهنگی و تمدنی و اقتصادی خوبی با یکدیگر داشته‌اند و در دهه‌ها و سال‌های قبل از تحریم روابط خوبی میان دو کشور وجود داشت که این سوابق خوب زمینه را برای همکاری‌های دوباره فراهم می‌کند.

روحانی با اشاره به اینکه مذاکرات ما با مقامات ایتالیایی صرفا اقتصادی نبود،‌ توضیح داد: در سفر خود به کشور ایتالیا مذاکراتی در موضوعات علمی، دانشگاهی،‌ فناوری‌های نو، مرمت آثار باستانی، توسعه گردشگری، مسائل منطقه به خصوص عراق، سوریه، لبنان، لیبی، یمن با مقامات کشور ایتالیا داشته‌ایم.

وی با اشاره به مذاکرات خود با پاپ در کشور ایتالیا در مورد مسائل معنوی و دینی، خاطرنشان کرد: افکار ما در موضوعاتی مثل محو شدن سلاح‌های کشتار جمعی در جهان، مبارزه با خشونت و افراطی‌گری و تروریسم و تبیین آزادی بیان بسیار به هم نزدیک بود.

روحانی با تأکید بر اینکه آزادی بیان به معنای این نیست که هر کسی هر کاری خواست در جهان انجام دهد، گفت: آزادی بیان به این معنا نیست که کسی به مقدسات ادیان دیگر تعرض کند که این کار غلط است و شکاف اجتماعی را بیشتر می‌کند. در مذاکرات خود با پاپ هر دو با زبان‌های گوناگون اینگونه حرکت‌ها را محکوم کردیم. چون همانطور که ترور و خشونت محکوم است توهین به دیگران نیز محکوم است.

روحانی در نشست خبری درباره رابطه ایرا و آمریکا گفت:این امکان وجوددارد بین آمریکا وایران رابطه غیرخصمانه بوجود آید،کلید اینکار در واشنگتن است.اگراین کلید درتهران بود من حتما از آن استفاده میکردم.باشرایط موجود اگر سرمایه‌گذاران اقتصادی آمریکا بخواهند در ایران سرمایه‌گذاری کنند ازنظر ما بلامانع است.

ادامه دارد....

منبع: ایسنا/ میزان

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار