تبلیغات

واکنش بازیگران نسبت به حمله و توهین مردم کاشان به فاطمه معتمدآریا + تصاویر جدید

انجمن بازیگران سینمای ایران، فارغ از هر گرایش سیاسی و جناحی، این واقعه بسیار زشت و غیراخلاقی را تلاش در راه تخریب چهره واقعی فرهنگ والای این مرز و بوم دانسته، آن را به شدت محکوم نموده و از تمامی دستگاه‌های ذیربط استدعا دارد ضمن برخورد جدی و قانونی با عاملان این حرکت ناپسند، شرایطی فراهم ساخته تا دیگر شاهد چنین بی‌حرمتی‌هایی به ساحت ارزشمند فرهنگ و هنر کشورمان نباشیم.

واکنش بازیگران نسبت به حمله و توهین مردم کاشان به فاطمه معتمدآریا

واکنش انجمن بازیگران سینما نسبت به حمله و اهانت به فاطمه معتمدآریا

متن این بیانیه بدین شرح است:

بسیار تاسف‌انگیز است زمانی که سینمای ملی و شریف ما با قدرت تمام در جشنواره‌های بین‌المللی بالا‌ترین افتخارات را به خود اختصاص داده و درست هنگامی که کشورمان در عرصه‌های جهانی گام‌های بزرگ و نوینی برداشته و دنیا به نگرشی واقع‌بینانه از فرهنگ اصیل و عمیق ایرانی اشراف یافته است، عده‌ای خودسر در حرکتی کاملا غیرقانونی و در کمال وقاحت و بی‌فرهنگی در مراسمی کاملا قانونی و رسمی در شهر کاشان به سرکار خانم فاطمه معتمدآریا حمله‌ور شده و ایشان را با بی‌شرمانه‌ترین الفاظ مورد اهانت قرار داده‌اند.

انجمن بازیگران سینمای ایران، فارغ از هر گرایش سیاسی و جناحی، این واقعه بسیار زشت و غیراخلاقی را تلاش در راه تخریب چهره واقعی فرهنگ والای این مرز و بوم دانسته، آن را به شدت محکوم نموده و از تمامی دستگاه‌های ذیربط استدعا دارد ضمن برخورد جدی و قانونی با عاملان این حرکت ناپسند، شرایطی فراهم ساخته تا دیگر شاهد چنین بی‌حرمتی‌هایی به ساحت ارزشمند فرهنگ و هنر کشورمان نباشیم.

واکنش بازیگران نسبت به حمله و توهین مردم کاشان به فاطمه معتمدآریا

واکنش مهناز افشار به ماجرای فاطمه معتمدآریا


مهناز افشار با انتشار تصویری از فاطمه معتمدآریا نسبت به اتفاقی که در شهر کاشان برای این بازیگر سینما و تلویزیون رخ‌داده، واکنش نشان داد.

به دنبال اتفاقی که روز یکشنبه در شهر کاشان برای فاطمه معتمدآریا و همراهانش افتاد، مهناز افشار با انتشار تصویری از معتمدآریا در اکانت توییتر خود نوشت: «مگر می‌شود «گیلانه» ما را، «روسری آبی» ما را، فاطمه معتمدآریای ما را دوست نداشت؟»

«روسری آبی» و «گیلانه» هردو  ساختۀ رخشان بنی اعتماد و از آثار قدیمی معتمدآریا هستند.

معتمدآریا به همراه کاوه ابراهیم‌پور (کارگردان فیلم یحیی سکوت نکرد) و جمعی از مسئولان سینمای هنر و تجربه برای شرکت در جلسۀ پرسش و پاسخ و نمایش فیلم «یحیی سکوت نکرد» در شهر کاشان حضور یافت. تعدادی از نیروهای خودسر با تجمع مقابل درب سینما قصد در برهم زدن این برنامه را داشتند که موفق نشدند.

 واکنش بازیگران نسبت به حمله و توهین مردم کاشان به فاطمه معتمدآریا

واکنش جمشید مشایخی در مورد فاطمه معتمدآریا


در پی حضور فاطمه معتمدآریا و کارگردان فیلم «یحیی سکوت نکرد» در شهر کاشان عده‌ای از نیروهای خودسر سعی کردند مانع از برگزاری برنامه با حضور این هنرمندان شوند.

 جمشید مشایخی رئیس هیئت مدیره‌ی این انجمن صنفی در گفت‌وگو با خبرآنلاین، این اتفاق را رفتاری قبیح دانست و آن را به شدت محکوم کرد. مشایخی سخنانش را با این بیت از حضرت حافظ شروع کرد:
 
«حافظ این حال عجب با که توان گفت که ما              بلبلانیم که در موسم گل خاموشیم»
 
بازیگر نقش کمال‌الملک ادامه داد: «هنرمندان دارای رسالتی هستند. آن‌ها کلید درهای بسته هستند و امثال این برخوردها با این افراد دور از انتظار و نادرست است.»
 
این هنرمند پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون معتمدآریا را هنرپیشه‌ای جهانی خواند و ادامه داد: « خانم معتمدآریا هنرپیشه‌ای جهانی است و همان‌طور که می‌دانید در سطح دنیا با احترام زیادی با او برخورد می‌شود. ما انتظار رفتارهای به این شکل را نداریم و می‌خواهیم در داخل کشور نیز با این هنرمندان با احترام برخورد شود.»
 
رئیس هیئت مدیره‌ی انجمن صنفی بازیگران و سینمای ایران مجددا این اتفاق را به شدت محکوم کرد و حساب عموم مردم کاشان را از عده‌ای که این رفتار از آن‌ها سرزده است، جدا دانست.
 
مشایخی در آخر سخنانش را با جمله‌ی همیشگی‌اش به پایان برد و گفت: «ما خاک پای مردمیم.»
 
همچنین در طی این گفت‌وگو امیر بارانلویی، پیشکسوت انجمن صنفی بازیگران سینما و تلویزیون ایران به اتفاق اعضای هیئت مدیره‌ی این انجمن و بازرسان آن درباره‌ی این اتفاق اظهار داشتند:«هر فیلمی که ساخته می‌شود، قبل از ساخته شدن مراحلی را برای اخذ مجوز طی می‌کند.

واکنش بازیگران نسبت به حمله و توهین مردم کاشان به فاطمه معتمدآریا

بعد از صادر شدن پروانه‌ی فیلم و ساخته شدن آن، فیلم بازبینی شده و سپس اجازه‌ی نمایش آن در قالب صدور پروانه‌ی ‌نمایش صورت می‌گیرد. فیلم «یحیی سکوت نکرد» نیز از این قاعده مستثنی نیست و تمام این مراحل را طی کرده است. اگر یحیی نامی سکوت کرده و ما نمی‌دانیم علت این سکوت چه بوده است، حق نداریم قبل از نمایش فیلم کارگردان و بازیگران آن را سنگباران کنیم و به سمت آن‌ها گوجه فرنگی پرتاب کنیم.»
 
اعضای این انجمن صنفی در آخر هنرمندان و ورزشکاران را ویترین هر مملکتی دانستند و گفتند: «باید با این دو قشر با احترام برخورد شود و از برخورد‌های این چنینی جلوگیری به عمل بیاید.»
 
فاطمه معتمدآریا به همراه کاوه ابراهیم‌پور کارگردان فیلم سینمایی «یحیی سکوت نکرد» به همراه عده‌ای از مسئولان سینمای گروه هنر تجربه روز یکشنبه 4 بهمن ماه برای حضور در جلسه‌ی پرسش و پاسخی که برای این فیلم برگزار شده بود به شهر کاشان سفر کردند که متاسفانه با برخوردی نامناسب از جانب عده‌ای از مردم رو‌به‌رو شدند.

 واکنش بازیگران نسبت به حمله و توهین مردم کاشان به فاطمه معتمدآریا

واکنش پرویز پرستویی به توهینی که به معتمدآریـا شد

 انتشار خبر برخورد بد با فاطمه معتمد‌آریا در کاشان پرویز پرستویی را به واکنش واداشت.
 
پرویز پرستویی در حمایت از همکار قدیمی خود چنین نوشت : «حتما در دنیای مجازی ورسانه ها شنیدید که چه توهینی به بازیگر ارزنده و همکار خوب من در کاشان ، شهر سهراب سپهری شده . فقط میتونم بگم برای اون دسته از هموطنانی که مرتکب چنین عمل زشت وپست شده اند متاسفم چرا که معتمد آریا دشمن نیست بلکه یکی از هنرمندان خوب کشورمان است .چه خوب است که دوغ را از دوشاب تشخیص دهیم .این برخورد شایسته با یک هنرمند نیست،یادمان باشد با کسانی که سرمایه های مملکت را غارت کردند چنین برخوردی نکردیم.»

 واکنش بازیگران نسبت به حمله و توهین مردم کاشان به فاطمه معتمدآریا

یادداشت دستیار مجیدی درباره فاطمه معتمدآریا و اتفاقات کاشان⇐هرکه می‌آید می‌زند و می‌رود


 حواشی حضور فاطمه معتمدآریا به خاطر نمایش فیلم “یحیی سکوت نمی کند” در کاشان و برخورد عده ای با وی(اینجا را بخوانید) همچنان ادامه داد.

 بعد از انتقاد انجمن بازیگران خانه سینما از برخوردی که با معتمدآریا صورت گرفته به تازگی حسن نجفی نویسنده و کارگردان آثاری چون “آسمان هشتم”، “عشق و جنون” و “شرفناز” که سالها دستیار مجید مجیدی در آثاری چون “باران”، “بید مجنون” و “محمد رسول ا..(ص)” بوده است با نگارش یادداشتی به صحبت با معتمدآریا پرداخته است.

سینماژورنال متن کامل یادداشت حسن نجفی را ارائه می دهد:

بسم الله…
اسلامی که من می‌شناسم به نام فاطمه حرمت قایل است…پیامبرش به وقت فتح بزرگی به رخ نمیکشد. اسلامی که من می‌شناسم منطق دارد…اسلامی که من می‌شناسم ادب دارد…زن در ساحت او در امان است…اسلامی که من می‌شناسم هزار و چند صد سال قبل به جهلی چنین پایان داده است…
فاطمه عزیز
نامت برای من مقدس است…مقامت بزرگ…و احترامت واجب…
ناراحت نباش…فاطمه ها همیشه مظلوم بودند در طول تاریخ…خرده مگیر…بگذر  بزرگ….
اما اجازه بده من از خودی ها شکوه کنم…آتش تهیه این بی احترامیها را قبلا خود ما بر سر خودمان ریخته ایم…یادته چند دستگی ها…شکافها…اختلافها…یادته بی‌اهمیتی به صنف ها، جریانها، خب میشود این…امروز تو …فردا یکی دیگر…ما که بزرگ و صاحب نداریم…هرکه میاید میزند و میرود…
اتفاقات بزرگتر از این دارد شکل می‌گیرد. کسی جیکش در نمیاد…آیا سینمای ایران حرمتش این جشنواره است…راستی اسم دبیرش کی بود؟ …برنامه تلویزیونی اش اون…منتقدش اون…
فاطمه عزیز…
تو که جای خود داری…فرهنگ سالهاست در این ملک ناسزا میشنود و بی مهری میبیند…من بیشتر از آنکه از غیرها دلگیر باشم از خودیها دلگیرم…ببینید ما را به کجا رسانده‌اند…یک مدیر با عرضه میخواهم که میزش را فدای مصالح فرهنگ کند. سراغ دارید؟
ناراحت نشید بانو …از شما بزرگترها هم بی مهری دیدند…ظاهرا فعلا در این دیار این در به این پاشنه می‌چرخد…هر که آمد ساز خویش زد…اما فرهنگ خیری ندید….
عزت زیاد

 واکنش بازیگران نسبت به حمله و توهین مردم کاشان به فاطمه معتمدآریا

 چه کسانی به فاطمه معتمد‌آریا حمله کردند؟

به دنبال حمله چند روز گذشته عوامل خودسربه جلسه نقد و بررسی فیلم «یحیی سکوت نکرد» در شهر کاشان و ایجاد رعب و وحشت، کارگردان این فیلم، توضیحاتی درباره این حادثه ارائه داد.

کاوه ابراهیم‌پور، کارگردان فیلم، حضور این افراد را عجیب و غیرقابل باور دانست و گفت: چنین اتفاقی برای فیلمی که از وزارت ارشاد مجوز ساخت و نمایش دارد و در سینماها در حال اکران است، منطقی نیست.ابراهیم‌پور درباره تصمیمش برای شکایت از عناصر خودسر گفت: از چه کسی باید شکایت کنیم؟

واکنش بازیگران نسبت به حمله و توهین مردم کاشان به فاطمه معتمدآریا

این افراد معلوم نیست چه کسانی هستند و به هیچ ارگان رسمی و دولتی هم وابسته نیستند. نیروی انتظامی بود که ما را از دست این افراد نجات داد و اگر نیروی انتظامی نبود معلوم نیست چه بلایی سر ما می‌آمد. من به شخصه شکایت نمی‌کنم.

 بعید می‌دانم خانم معتمد آریا هم قصد شکایت داشته باشند، باید از خودشان بپرسید. ابراهیم‌پور حساب عناصر خودسر را از مردم کاشان جدا دانست و گفت: من عاشق کاشان و مردم کاشان هستم.

 اهالی کاشان مردمی خونگرم و فرهیخته هستند و حساب این آدم‌ها از مردم کاشان جدا است از نظر من این افراد به هیچ جایی تعلق ندارند.

  واکنش بازیگران نسبت به حمله و توهین مردم کاشان به فاطمه معتمدآریا

عکسهایی از اعتراض‌ به معتمدآریا در کاشان

کاوه ابراهیم‌پور (کارگردان فیلم یحیی سکوت نکرد) با اشاره به شرایطی که بر وی و فاطمه معتمدآریا گذشته؛ گفت: قرار بود دو شب گذشته (یکشنبه ۴ بهمن ماه) فیلم "یحیی سکوت نکرد" در کاشان به نمایش درآید و بعد از نمایش فیلم؛ با حضور من و فاطمه معتمدآریا (بازیگر اصلی فیلم) نشست نقد و بررسی برگزار شود.

وی ادامه داد: هنگامی که می‌خواستیم وارد سالن شویم جمعیتی نزدیک به ۵۰ الی ۶۰ نفر در جلوی در سینما تجمع کرده بودند و با عصبانیت تمام علیه فیلم و خانم معتمدآریا شعار می‌دادند و خواستار خروج ما از شهر بودند. به همین دلیل ما مجبور شدیم از درب پشتی سالن سینما وارد سینما شویم.

وی ادامه داد: زمانی که این گروه خودسر متوجه شدند ما قصد ورود به سالن را داریم؛ به ما حمله کردند و الفاظ به شدت زشت و نادرستی به ما گفتند. آنها به من و خانم معتمدآریا ناسزاهایی می‌گفتند که تاکنون نشنیده‌ بودم اما با کمک نیروی انتظامی سرانجام توانستیم وارد سالن شویم.

ابراهیم‌پور ادامه داد: بعد از نمایش فیلم؛ جلسه نقد و بررسی برگزار شد اما در زمان برگزاری باوجود آنکه جمعیت زیادی در داخل سالن مشتاقانه حضور پیدا کرده ‌بودند، گروه زیادی نیز در بیرون سالن با صدای بلند فحاشی می‌کردند و به شدت تلاش داشتند داخل سالن شده و نظم جلسه را به‌هم بریزند که با درایت نیروی انتظامی و مدیریت آن‌ها این امر رخ نداد.

واکنش بازیگران نسبت به حمله و توهین مردم کاشان به فاطمه معتمدآریا

کارگردان یحیی سکوت نکرد با اشاره به اینکه خطاب بیشتر سخنان معترضین معتمدآریا بود، گفت: فاطمه معتمدآریا پیشنهاد کرد بعد از پایان جلسه نقد و بررسی فیلم؛ سالن تخلیه شود و گروه معترض به داخل سالن بیایند و رودرو با هم گفت‌وگو کنند و وی پاسخ سوالات آن‌ها را بدهد. باوجود آنکه نیروی انتظامی این پیشنهاد را پذیرفت و اعلام کرد که آماده همکاری است؛ گروه معترض پیشنهاد را نپذیرفتند و به اعتراضات خود ادامه داد.

ابراهیم‌پور ادامه داد: بعد از پایان جلسه ما به سختی با همکاری نیروی انتظامی از سالن خارج شدیم و به سرعت به سمت ماشین‌های خود حرکت کردیم. در هنگامی که سوار اتومبیل شده بودیم بازهم دو نفر روی سقف ماشین آمده و قصد داشتند با شکستن شیشه‌ها وارد خودرو شوند که نیروی انتظامی مانع آن‌ها شد. همچنین زمانی که درحال حرکت بودیم تعدادی موتورسوار ما را تعقیب می‌کردند ولی نتوانستند به ما دسترسی پیدا کنند.

وی ادامه داد: صدای جیغ، فریاد و فحاشی معترضان در طول برگزاری نشست و همچنین بعد از آن کاملا به گوش می‌رسید.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان کاشان درباره اتفاق پیش آمده برای این گروه از هنرمندان سینما گفت: در سومین جلسه سینمای هنروتجربه کاشان برای نقد فیلم "یحیی سکوت نکرد" کارگران این فیلم مجوز حضور در نشست را داشت. ایشان به همراه خانم فاطمه معتمدآریا (بازیگر فیلم) در جلسه حاضر شده بود.

مصطفی جوادی‌مقدم ادامه داد: وقتی گروهی از معترضان به حضور فاطمه معتمدآریا در جلسه درخواست مناظره را مطرح کردند؛ مقرر شد پس از پایان نقد و بررسی فیلم؛ مناظره برگزار شود اما در پایان جلسه؛ معترضان حاضر به مناظره و گفتگو نشدند.

وی با اشاره به اینکه خانم معتمدآریا بدون هماهنگی مقامات شهری در این جلسه حضور یافته بود و تنها کارگران برای حضور در جلسه مجوز داشته است؛ گفت: نماینده ولی فقیه، امام جمعه کاشان، شورای فرهنگ عمومی شهرستان کاشان و سایر ارگان‌ها با حضور خانم معتمدآریا در نشست مخالف بودند؛ با این وجود ایشان در جلسه حضور یافته بود.

ایلنا در انتهای این گزارش می‌نویسد: رئیس‌ اداره ارشاد شهرستان کاشان درحالی این موضوع را مطرح می‌کند که کارشناسان و خبرگان سینما معتقدند نمایش و نقد و بررسی فیلم "یحیی سکوت نکرد" مجوزهای لازم را در شهر کاشان داشته و هیچ نیازی به دریافت مجوز برای تک تک افراد حاضر در این نشست نبوده است.

تصاویری که می‌بینید در سایت صدای بامداد منتشر شده‌اند.

 واکنش بازیگران نسبت به حمله و توهین مردم کاشان به فاطمه معتمدآریا

واکنش بازیگران نسبت به حمله و توهین مردم کاشان به فاطمه معتمدآریا

واکنش بازیگران نسبت به حمله و توهین مردم کاشان به فاطمه معتمدآریا

واکنش بازیگران نسبت به حمله و توهین مردم کاشان به فاطمه معتمدآریا

واکنش بازیگران نسبت به حمله و توهین مردم کاشان به فاطمه معتمدآریا

 ایلنا - خبرآنلاین - هنرآنلاین - سینماژورنال - فتوکده - صدای بامداد

گرداوری و تنظیم : پرشین وی

اخبار مرتبط:

فحاشی و توهین عجیب به فاطمه معتمدآریا در کاشان و واکنش وی ! +تصاویر

تجمع و اعتراض در کاشان به خاطر حضور فاطمه معتمدآریا! + تصاویر

جشن تولد فاطمه معتمدآریا با حضور چهره های سرشناس بازیگری + تصاویر

رازگشایی سانسور فاطمه معتمدآریا در تلویزیون از زبان خودش ! + تصاویر پدر ، همسرش و فرزندش

فاطمه معتمدآریا عزادار شد / تصاویری از پدر و همسر و پسرش

عکس : فاطمه معتمد آریا همراه پسرش نریمان

فاطمه معتمدآریا و همسرش چشم ها را خیره کردند! + عکس و فیلم

به مناسبت تولد سیمین سینمای ایران / سبک زندگی ، بیوگرافی و نوع پوشش افراد مشهور (13) / فاطمه معتمدآریا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار