تبلیغات

علامت سوال/ آيا ژن ها در عدم موفقيت برنامه هاي کاهش وزن مقصرند؟

علامت سوال/ آيا ژن ها در عدم موفقيت برنامه هاي کاهش وزن مقصرند؟

ويستا/ ممکن است افراد ژن ها را در افزايش وزن و افزايش خطر چاقي مقصر بدانند اما نتايج مطالعه منتشر شده در ژورنال BMJ نشان مي دهد نمي توانند ژن ها را علت عدم موفقيت براي کاهش وزن قلمداد کنند.
مشخص شده است که افراد داراي ژن FTO به طور ميانگين ۳ کيلوگرم چاق تر هستند و احتمال چاق بودن آن ها ۷۰ درصد بيشتر است. با اين حال، نتايج تحقيقي که به تازگي با بررسي ۸ مطالعه که شامل ۹۵۶۳ نفر بود نشان داد وجود اين ژن از کاهش وزن جلوگيري نمي کند.
اين مطالعه نشان مي دهد که بهبود رژيم غذايي و افزايش فعاليت بدني مستقل از ساختار ژنتيکي فرد به کاهش وزن کمک خواهد کرد و اثرات ناشي از ژن FTO بر افزايش وزن مانعي جهت کاهش وزن نيست.
در اين بررسي محققان دريافتند پاسخ به مداخلات انجام شده جهت کاهش وزن در افراد حامل ژن FTO در زنان و مردان، افراد جوان و مسن و مردم اقوام مختلف مشابه بود. به گفته محققان مطالعات آتي بايد اثر FTO را بر روي کاهش وزن در ساير گروه هاي قومي بررسي نمايند. علاوه براين، اثرات ساير ژن هاي مرتبط با چاقي بر روي کاهش وزن بايد بررسي شود.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ويستا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.