تبلیغات

مراسم ختم مرحوم همایون بهزادی برگزار شد + مصاحبه و عکس

مراسم ختم پیشکسوت پرسپولیس امروز در مسجد جامع شهرک قدس برگزار شد.

به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان مراسم ختم همایون بهزادی پیشکسوت پرسپولیس امروز  ساعت 14  در مسجد جامع شهرک قدس برگزار شد.

 در این مراسم علی پروین پیشکسوت پرسپولیس، احمدی معاون وزارت ورزش و جوانان، گرشاسبی، جعفر کاشانی، احمدرضا عابد زاده، آتیلا حجازی، افشارزاده، اعضای کادر فنی تیم تراکتورسازی به همراه بازیکنان این تیم، اعضای تیم پایه پرسپولیس،‌ علی جباری، پندار خمارلو،‌ علی اکبر طاهری، ضیا عربشاهی،‌ بهروز منتقمی، سعید شیرینی از کسانی بودند که در این مراسم حضور یافتند.

همچنین محمدرضا عارف سعید راد سرپرست باشگاه نفت تهران، اعضای باشگاه سپاهان ،جلال بشرزاد ،مهدی محمد نوید، مجید جلالی در مراسم همایون بهزادی شرکت کردند.

در ادامه این مراسم خبرنگار ما گفتگویی با حاضران داشت که در زیر می خوانید:

*پسر همایون بهزادی:پدرم با دلگیری رفت

پسر همایون بهزادی در حاشیه مراسم ختم آن مرحوم گفت: پدر من با دلخوری دنیا را ترک کرد و این موضوع برای جامعه فوتبال خوب نیست.

علی بهزادی افزود: پدر عاشق مردم بود و بیان می‌کرد که من از طرف مردم به اینجا رسیدم.

وی در مورد خوشحالی نکردن دایی بعد قهرمانی تیمش در جام شهدا گفت: من وقتی متوجه این موضوع شدم از دایی تشکر کردم. دایی فوتبالیست بزرگی است همانطور که پدرم بزرگ بود به نظرم بزرگان فوتبال تا وقتی هستند باید شأن شان حفظ شود اما پدرم با دلگیری دنیا را ترک کرد.

پسر همایون بهزادی در مورد علل دلگیری مرحوم بهزادی بیان کرد: گرفتاری‌ها باعث می‌شود که مسئولان کمتر به پیشکسوتان توجه کنند چه خوب است بزرگان فوتبال تا وقتی زنده هستند از آنها یاد شود پدرم دنبال مسائل مادی نبود و بیشتر به توجه نیاز داشت همچنین وی با وجدان پاک رفت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مگر ما چند اسطوره در فوتبال داریم که توجه به آنها نمی‌کنیم به هر حال من از همه کسانی که در مراسم تشییع و ختم پدرم شرکت کردند تشکر می‌کنم.

عباسی:  بازی های بهزادی به جامعه نشاط داد

وزیر سابق ورزش و جوانان افزود: مرحوم همایون بهزادی یک چهره شناخته شده در فوتبال و فرد بزرگواری بود. وی با بازی هایش نشاط را در فوتبال دهه 50 به هواداران هدیه کرد.
 
عباسی در ادامه بیان کرد: بهزادی الگوی سایر ورزشکاران بود. به هر حال برایش از خداوند منان آمرزش می طلبم.

*نصیری: محبوبیت بالای بهزادی بی دلیل نبود

پیشکسوت وزنه برداری کشور از درگذشت سرطلایی فوتبال ایران ابراز تأسف کرد.

محمد نصیری قهرمان اسبق وزنه برداری کشورمان در حاشیه مراسم ختم مرحوم همایون بهزادی گفت: همه ایران می دانند این شخصیت چقدر بزرگ و با عظمت بود. ما سال ها هم دوره بودیم و در مسابقات المپیک و آسیایی زیادی همراه هم شرکت کردیم. مطمئن باشید این محبوبیت بالا، بی دلیل نیست و قطعا مردم کسی را دوست دارند که خصوصیات مثبت زیادی داشته باشد. 

وی ادامه داد:بهزادی همیشه در قلب مردم جا داشته و این موضوع در مراسم  تشییع پیکر وی نیز مشخص شد. من هم به عنوان یک ورزشکار،‌ هرگز کارهایی را که از  وی دیده بودم  را از خاطر نخواهم برد و از همین تریبون به همه مردم ایران، اهالی فوتبال و به خصوص خانواده عزیزش تسلیت عرض می کنم.

*فرامرز ظلی: ما که رفتیم وای به حال دگران

پیشکسوت فوتبال گفت: تمام کسانی که برای فوتبال این کشور زحمت کشیدند در انزوا هستند.

فرامرز ظلی در ادامه اظهار داشت: زندگی هم یک ساعت انتظار است تا کی باید منتظر بمانیم. کجا رفتند بزرگانی که با شرافت و جوانمردی زندگی کردند اما افسوس نامی از آن ها نیست.

وی گفت: بزرگانی که رفتند راه را برای دیگران باز کردند و الان این بی توجهی ها جز تأسف  بار  دیگری ندارد.

وی افزود:‌ سخنم با مسئولان ورزشی این است که همین هایی که رفتند راه را برای شما باز کردند.

پیشکسوت فوتبال گفت: گاهی بی توجهی ها بوجود می آید اما چرا؟‌ تمام کسانی که برای ورزش زحمت کشیدند الان در انزوا هستند. ما که رفتیم وای به حال دگران.

*جاسمیان:  پیشکسوتان به نان شب محتاج هستند 

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس درباره مرحوم بهزادی گفت: برخی از پیشکسوتان به نان شب محتاج هستند اما حمایتی از آن ها صورت نمی گیرد.

افزود: من با مرحوم همایون بهزادی همبازی بودم خاطرات خوبی از وی دارم. کاپیتان و سرپرست تیم بودم بر این اساس الگوی مرحوم بهزادی بودم.

جاسمیان در ادامه عنوان کرد: کانون پیشکسوتان در دوران دادکان تشکیل شد. پیشکسوتان از آن زمان دور هم جمع می شوند و بحث و تبادل نظر می کنند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر جنازه پیشکسوتان را در ورزشگاه شیرودی تشییع می کنند و بعد از آن کاری برای خانواده هایشان انجام نمی دهند. 

وی ادامه داد:همایون بهزادی و رضا احدی از لحاظ امکانات زندگی وضعیت مناسبی نداشتند اما هیچ یک از مسئولان به وضعیتشان رسیدگی نمی کردند.

پیشکسوت فوتبال در پایان خاطر نشان کرد: مسئولان فوتبال باید از پیشکسوتان حمایت کنند تا آن ها به این روز نیافتند.

*قلعه نویی: بهزادی نوکر اهل بیت بود

امیر قلعه نویی در حاشیه مراسم ختم همایون بهزادی گفت: نوکری برای اهل بیت از افتخارات دیگری همایون بهزادی بود.

وی در ادامه عنوان کرد: همایون بهزادی نوکر اهل بیت بود و همین موضوع باعث شد تا مردم بزرگ ایران با خوشی از این اسطوره فوتبال یاد کنند.

وی در خصوص عملکرد تیم ملی امید گفت: این تیم فوتبال با کیفیتی را ارائه داد و اگر شانس همراهی می‌کرد و موقعیت‌های ما گل می‌شد دیگر رسانه‌ها عملکرد محمد خاکپور را به انتقاد نمی‌کشیدند.

قلعه نویی در پایان خاطرنشان کرد: برنامه ورزشی پربیننده باید از مربیان داخلی حمایت کند. در صورتی که خلاف این موضوع را شاهد هستیم و این به جامعه ورزش و مربیان داخلی آسیب می‌رساند.

*احمدی:سرمایه هایمان در خطر است

معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان درحاشیه مراسم ختم بهزادی گفت: سرمایه های فنی خانواده استقلال و پرسپولیس را از دست دادیم.

عبدالحمید احمدی عنوان کرد: متاسفانه در روزهای اخیر شاهد از دست دادن بزرگانی از خانواده استقلال و پرسپولیس بودیم که از سرمایه های فنی و انسانی فوتبال و ورزش ما بودند. به طور حتم پرکردن جای خالی این بزرگواران بسیار سخت است.

وی افزود: این دو عزیز از اهالی معرفت و علم بودند و از اسطوره های فوتبال ایران به شمار می رفتند و ضایعه مرگ آن ها برای ورزش ما بسیار سنگین است.

معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان در پایان گفت: امیدوارم کسانی که امروز در میادین فوتبال و سایر رشته های ورزشی فعالیت دارند راه این بزرگواران را ادامه دهند و آن ها را الگوی خود سازند.

*گرشاسبی: وضعیت سوشا مکانی مشخص نیست

عضو هیئت مدیره پرسپولیس در حاشیه مراسم ختم بهزادی گفت: هنوز وضعیت سوشا مکانی قطعی نشده و تصمیمی برای این بازیکن نگرفتیم.

عنوان کرد: هنوز از طرف قوه قضاییه نامه‌ای مبنی بر مجرم بودن و یا تبرئه شدن سوشا مکانی به باشگاه پرسپولیس ارسال نشده است و به محض دریافت این نامه تصمیم‌گیری لازم را در مورد این بازیکن انجام می‌دهیم.

وی ادامه داد:  خبر استعفای من از سمت هیئت مدیره پرسپولیس صحت ندارد و قصد حضور در فدراسیون فوتبال را ندارم.

عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس در پایان گفت: امیدوارم بتوانیم با مانوئل ژوزه مدارا کنیم و این  مسئله را به صورت خوش برای هر دو طرف و با آرامش بدون مشکل به پایان برسانیم تا باشگاه پرسپولیس دچار مشکل نشود.

* جعفر کاشانی:‌ همایون بهزادی مؤسس پرسپولیس بود

رئیس هیأت مدیره پرسپولیس در حاشیه مراسم ختم بهزادی گفت: همایون بهزادی بانی و مؤسس پرسپولیس بود و ما یکی از بزرگان را از دست دادیم.

افزود: همایون بهزادی یکی از بزرگان پرسپولیس بود که ما از دست دادیم.

وی در پایان درباره برنامه های باشگاه پرسپولیس برای همایون بهزادی خاطر نشان کرد: مرحوم همایون بهزادی از بزرگان پرسپولیس بود و ما تمام تلاشمان را برای رفع مشکلات خانواده آن مرحوم انجام می دهیم.


بهزادی از اساطیر فوتبال ملی ما است

مربی سابق استقلال در خصوص همایون بهزادی اظهار کرد: بهزادی تنها متعلق به پرسپولیسی ها نبود بلکه متعلق به فوتبال کشور و از اسطوره های فراموش نشدنی این رشته است.
 
وی در ادامه افزود: مرحوم بهزادی زحمات زیادی برای فوتبال ایران کشید اما ما قدر اسطوره هایی همچون بهزادی را نمی دانیم.
 
زرینچه در پایان یادآور شد:‌ ما باید بیشتر قدر بزرگان عرصه ورزش را بدانیم تا از تجربیات این عزیزان استفاده کرده و از رهنمودهایشان استفاده کنیم.


حجازی:  نمی دانم چه بلایی سر جامعه ورزش آمده  استآتیلا حجازی در مراسم ختم همایون بهزادی گفت:‌ نمی دانم چه بلایی سر خانواده ورزش آمده که هر هفته شاهد از بین رفتن یکی از بزرگان ورزش هستیم.

حاج رضایی: مرحوم بهزادی 20 سال پیش از دنیا رفته بود کارشناس فوتبال کشورمان گفت ما در این دو هفته دو تن از بزرگان عرصه فوتبال را از دست دادیم که این دو برای ما ارزش فراوانی داشته‌اند.
 
وی در ادامه افزود: با از دست دادن مرحوم احدی و بهزادی فوتبال کشورمان اسطوره‌های بزرگی از دست داد و فوت این بزرگان ضایعه دردناک برای فوتبال کشورمان بود. 
 
حاج رضایی اضافه کرد: این دو نفر از عزیزان من هستند و امیدوارم دیگر شاهد چنین اتفاقات تلخی نباشیم.
 
کارشناس فوتبال کشورمان با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان در قبال پیشکسوتان عنوان کرد: در واقع مرگ سراغ هر کسی خواهد آمد درست است مرحوم بهزادی 6،5 روز پیش دچار مرگ فیزیکی شد اما در واقع  20 سال گذشته وی از دنیا رفته بود. پس از پایان زمان فوتبالی این بازیکن که با بی توجهی مسئولان ، تنهایی ، عزلت و انزوا مواجه شد از دنیا رفته بود و دچار مرگ شده بود که این روش برخورد با زحمتکشان عرصه فوتبال چندان درست نیست.
 
وی در پایان یادآور شد: امیدوارم دیگر شاهد چنین برخوردی با پیشکسوتان نباشیم و قدر بزرگان عرصه فوتبال را پیش از پیش بدانیم.

زادمهر: بهزادی پدر پرسپولیس بود/ حضور مردم در مراسم نشان از بزرگی این مرد است

کارشناس فوتبال کشورمان اظهار کرد: در واقع من ضایعه فوت مرحوم همایون بهزادی را به جامعه ورزش تسلیت عرض کرده و امیدوارم دیگر شاهد چنین حوادث تلخی نباشیم.
 
وی در ادامه افزود: مرحوم بهزادی در تیم‌های شاهین و پرسپولیس همواره اخلاق مدار بود و در مکتب بزرگانی چون اکرامی و برومند پرورش یافته بود.
 
زادمهر ادامه داد: مرحوم بهزادی پدر پرسپولیس است و اخلاق را در این تیم بزرگ گسترش داد. 
شما می‌بینید که تا چه اندازه مردم در مراسم ختم وی حضور داشته‌اند و این نشان از بزرگی مرحوم بهزادی است در واقع این باشکوه‌ترین مراسمی بوده که تاکنون دیده‌ام.

بختیار رحمانی: جامعه فوتبال داغدار است

بازیکن سابق تیم تراکتورسازی عنوان کرد: ضایعه درگذشت بهزادی را به خانواده پرسپولیس تسلیت می گویم و از خداوند برای این اسطوره فوتبال طلب آمرزش می کنم و ما در این مدت داغدار شدیم و از دست دادن احدی و بهزادی برای جامعه فوتبال بسیار سنگین بود.
 
وی در خصوص رفتار کانون هواداران تراکتورسازی گفت: من در این مورد حرفی ندارم و به بهترین شکل فوتبال ام را در این تیم ارائه دادم.
 
بختیاری در پایان خاطر نشان کرد: حسین فرکی حکم پدری بر گردن من دارد و من در خصوص زندگی فوتبالی خود از وی مشورت می گیرم و عکس گرفتن با او ربطی به مسائل فوتبال ندارد.

پنجعلی: کاش طوری دیگر با اسطوره ها رفتار کنیم

پیشکسوت تیم پرسپولیس عنوان کرد: ما تنها کاری که برای پیشکسوتان می کنیم این است که بعد از مرگشان آن ها را به دور باشگاه شیرودی چرخانده و پیکرشان را به بهشت زهرا منتقل می کنیم و در آخرین منزلشان قرار می دهیم.
 
وی ادامه داد: اسطوره های فوتبال بسیار تنها هستند و با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند و نیاز بیشتری به حمایت مردم و مسئولین دارند.
 
پیشکسوت تیم پرسپولیس در پایان گفت: امیدوارم مسئولین حمایت مادی و معنوی مناسبی را از این عزیزان داشته باشند و تا زمانی که زنده هستند و نیاز به توجه ما دارند باید آن ها را دریابیم و حمایت لازم را بکنیم و نیز امیدوارم که دیگر جامعه فوتبال شاهد تنهایی اسطوره های خود نباشد.
 
محمودی:  یکی از مفاخر ورزشی را از دست دادیم

کاپیتان اسبق تیم ملی والیبال عنوان کرد: ارادت ویژه‌ای به همایون بهزادی داشتم و وی یکی از مفاخر ورزش ایران بود.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: بهزادی الگوی ورزش در همه رشته‌ها بود و باید سعی کنیم از این اسطوره‌ها بیشتر حمایت کنیم و سایر ورزشکاران باید راه وی را ادامه دهند.

مراسم ختم همایون بهزادی برگزار شد+عکسمراسم ختم همایون بهزادی برگزار شد+عکسمراسم ختم همایون بهزادی برگزار شد+عکسمراسم ختم همایون بهزادی برگزار شد+عکسمراسم ختم همایون بهزادی برگزار شد+عکس

گفتنی است همایون بهزادی معروف به سرطلایی فوتبال ایران بامداد روز جمعه  دوم بهمن به علت بیماری درگذشت.

 

خبر درحال تکمیل است ....

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار