تبلیغات

ضررهاي ازدواج نکردن را بدانيد

 ضررهاي ازدواج نکردن را بدانيد

باشگاه خبرنگاران/يک وقت کسي عذر موجه دارد، مثلاً هنوز به سربازي نرفته يا منتظر است شغل مناسبي پيدا کند و بعد به سراغ ازدواج برود. خوب، اين شخص حق دارد.اگر کسي بي جهت و در عين حال که شرايط برايش مهياست ازدواج نکند، معلوم است که بسيار ضرر مي کند. در اين جا به بعضي از اين ضررها اشاره مي کنيم.

1) فاصله گرفتن از پيامبر اکرم(ص) و سنت آن حضرت

حتماً شنيده ايد که پيامبر عزيزمان فرموده اند: « ازدواج سنت من است و هرکس از سنت من دوري کند از من نيست.» پس حتي اگر ما حکمت ها و فوائد ازدواج را هم ندانيم، وقتي به توصيه ي رسول خدا عمل کنيم، خير و سعادت نصيبمان خواهد شد و اگر بي توجهي کنيم، ضرر کرده ايم؛ به ويژه که آن حضرت در جمله ي ديگري فرموده اند: «هرکه قدرت ازدواج داشته باشد و ازدواج نکند، از من نيست. »

2) فراهم بودن زمينه ي دخالت شيطان و گرفتار شدن به گناه

نمي خواهم بگويم هر آدم مجردي گناه کار است؛ چه بسا جوان هاي مجردي که وقتي يوسف وار از زمينه هاي گناه فرار مي کنند چنان پيش خدا عزيز مي شوند که ده ها متأهل هم به گردشان نمي رسند. اما واقعيت اين است که اگر کسي بتواند ازدواج کند و نکند، شيطان خيلي به او طمع مي کند و برايش نقشه مي کشد! پيامبر اکرم(ص) به شخصي فرمودند: « آيا همسر داري؟ گفت: نه يا رسول الله. فرمودند: « آيا ثروت و امکانات ازدواج داري؟ گفت: بله. فرمودند: ازدواج کن و گرنه از گناهکاران خواهي بود. »

3) در معرض خطر بودن اعمال صالح

کارهاي خوبي که انسان انجام مي دهد مانند پس اندازي است که جواني کوشا و پرتلاش دارد. حالا مجسم کن اگر جواني زحمت بکشد و کار کند اما پول هاي خود را جايي پنهان کند که در دسترس دزدان و شيادان است، هر لحظه خطر سرقت هست. چقدر اين جوان در معرض خطر قرار دارد؟ از همين روست که امام باقر(ع) فرموده اند: « دو رکعت نماز همسردار بهتر است از آنکه فرد بي همسر شب را تا صبح نماز بخواهند.» بله، اجر نمازهاي او زياد است اما شايد شيطان با يک فريب دستاورد او را غارت کند.

4) محروم شدن از نسل پاک

مي داني که فرزند صالح بهترين دستاورد زندگي است. گاهي در ميان اخلاف انسان، افرادي ممتاز متولد مي شوند که اجداد ايشان هم از برکات اعمالشان بهره مند مي شوند. ازدواج نکردن انسان را از اين نعمت محروم مي کند.

5) ضررهاي ديگر

علاوه برآنچه گفتم، اگر بعد از سالها که تصميم نداشته اي ازدواج کني در سن بالا به فکر ازدواج بيفتي، ضررهاي غيرقابل جبراني متوجه تو خواهد بود:

1) از دست دادن شور و شوق زندگي
2) سخت شدن هماهنگي و هم دلي زن و شوهر، چون شخصيت هريک تا آن سن شکل گرفته و تثبيت شده است.
3) بالا رفتن توقعات و مشکل پسندي
4) کم شدن احتمال پيدا کردن همسر مورد نظر
5) زود رنجي و ضعف اعصاببا کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: باشگاه خبرنگاران

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.