تبلیغات

خوش آمد گویی لوموند به روحانی

به گزارش افکارخبر،

 این روزنامه پرتیراژ و معتبر فرانسوی زبان در گزارشی نوشت: فرانسه در انتظار گسترش روابط اقتصادی خود با جمهوری اسلامی ایران است.

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران روز چهارشنبه و پنجشنبه میهمان فرانسه است. در این دیدار تاریخی دو روزه، فرانسه و ایران قرار است قراردادهای اقتصادی و تجاری زیادی امضا کنند.

لوموند نوشت: فرانسه حق دارد؛ زمانی که مقامات این کشور، ایران را کشوری آینده دار در منطقه بحرانی خاورمیانه می خوانند.

این روزنامه فرانسوی افزود: سفر رئیس جمهوری ایران به اروپا در حالی اتفاق می‌افتد، که به دنبال توافق هسته‌ای وین و اجرای آن، تحریم‌های بین المللی از جمله تحریم بانکی و بیمه برداشته شده است.

بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران سیاسی و اقتصادی، سفر رئیس جمهوری ایران به ایتالیا و فرانسه را سفری تاریخی می دانند.

"لوران فابیوس" وزیر امور خارجه فرانسه نیز اظهار کرد سفر "حسن روحانی" رئیس جمهوری ایران به فرانسه به دلایل سیاسی و اقتصادی از اهمیت برخوردار است.

فابیوس در این بیانیه که پیش از وورد روحانی به پاریس منتشر شد، افزود: این دیدار که امیدواریم با موفقیت همراه باشد، به ما امکان پرداختن به اوضاع بین المللی و بحران‌های منطقه را خواهد داد که امید داریم ایران بتواند نقش مثبتی برای حل آنها به ویژه در سوریه و لبنان ایفا کند و همچنین روابط دوجانبه به ویژه از جنبه اقتصادی بررسی خواهد شد.

فابیوس در این بیانیه خاطر نشان کرد توافق هسته‌ای که فرانسه نیز به دستیابی به آن کمک کرد، راه را برای تقویت روابط دو کشور باز کرده است.

سفر سه روزه روحانی به ایتالیا نخستین سفر یک رئیس جمهوری ایران به یک کشور عضو اتحادیه اروپا در 11 سال گذشته به شمار می رود که به دعوت مقام‌های رسمی این کشور در راس یک هیات بلندپایه صورت گرفت.

روحانی در سفر به ایتالیا با سرجو ماتارلا رئیس جمهوری ومتئو رنتزی نخست وزیر ایتالیا ، و پاپ فرانسیس رهبرمذهبی کاتولیک‌ها دیدار و گفتگو کرد.

در مذاکرات انجام شده اعضای هیات ایرانی با همتایان ایتالیایی نیز 14 سند همکاری دوجانبه در زمینه های اقتصادی و تجاری به ارزش حدود 17 میلیارد دلار امضا شد.

روحانی قرار است در سفر به فرانسه نیز با فرانسوا اولاند رئیس جمهوری و دیگر مقام‌های بلندپایه این کشور دیدار کند.

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار