تبلیغات

شرکت Aryballe از حسگر بويايي NeOse Pro پرده برداري کرد

شرکت Aryballe از حسگر بويايي NeOse Pro پرده برداري کرد

ديجياتو/ توليد سنسورهاي تشخيص دهنده بو به سادگي دوربين ها و ميکروفون ها نبوده و بسياري از شرکت ها از توليد آن نااميد شده اند. اما هنوز يک کمپاني با نام «Aryballe Technologies» وجود دارد که با محصول جديدش براي تشخيص بوهاي مختلف در نمايشگاه CES ظاهر شده است.

گجت مذکور دومين نسخه پيش نمايش است که «NeOse Pro» ناميده مي شود. زماني که کاربر لوله نازک واقع در انتهاي دستگاه را به سمت منبع بو مي گيرد، با استفاده از حسگرهاي شيميايي و سيستم اپتيکال مولکول هاي رايحه شناسايي شده و با اطلاعات موجود در پايگاه داده خود تطبيق داده مي شود.

نرم افزار مربوطه که روي آيفون قابل نصب است، مي تواند در عرض 15 الي 30 ثانيه اطلاعات مربوط به رايحه را ثبت کرده و اگر با ديتابيس موجود مطابقت داشت آن را شناسايي کند.

«NeOse Pro» داراي يک ديتابيس عمومي است و شرکت هاي مختلف مي توانند رايحه هاي مربوط به محصولات خود را در آن ثبت کرده و مقايسه کنند.

گجت پرده برداري شده براي مصارف خانگي نبوده و در آينده شرکت هاي تجاري مي توانند «NeOse Pro» را با مبلغي در حدود 10000 تا 15000 دلار خريداري کنند.

گفتني است کمپاني سازنده اعلام کرده که بازار اصلي حسگرهاي تشخيص بو، صنعت هاي لوازم آرايشي و خوراکي ها هستند که مي توانند براي کنترل کيفيت محصولات خود از «NeOse Pro» استفاده کنند.

همچنين مي توان از محصول مذکور در تشخيص کيفيت هواي شهرها و يا شناسايي بوي ناشي از نشت مدفن هاي زباله بهره برد.

مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»منبع: ديجياتو

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.