تبلیغات

بارش باران در حوضه‌های آبریز چقدر بوده است؟

بر اساس بررسی های صورت گرفته ارتفاع كل ريزش‌های جوی از اول سال آبی تا 23 روز دی ماه بالغ بر 53 ميليمتر بوده که این رقم در مقایسه با هفته گذشته 1 میلیمتر افزایش داشته است.

 اين حجم از بارندگی نسبت به ميانگين دوره‌های مشابه درازمدت( 88 ميليمتر) 40 درصد كاهش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته( 127 ميليمتر) 58 درصد كاهش را نشان می‌دهد.  همچنین حجم بارش اول مهر تا پايان 23 دی ماه معادل 87.345 ميليارد مترمكعب گزارش شده است.

میزان بارش در حوضه آبریز دریای خزر در سال آبی جاری 145 میلیمتر گزارش شده، که این رقم در مقایسه با سال آبی گذشته 33 درصد کاهش و در مقایسه با بلند مدت 48 ساله 6 درصد کاهش داشته است.

در حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان، میزان بارش‌ها تاکنون 76 میلیمتر گزارش شده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 67 درصد کاهش و در مقایسه با متوسط 48 ساله 49 درصد کاهش داشته است.

حوضه آبریز دریاچه ارومیه تاکنون شاهد 82 میلیمتر بارش بوده که این رقم در سال گذشته 134 میلیمتر بوده است، از همین رو در مقایسه با سال آبی گذشته این حوضه آبریز شاهد کاهش 39 درصدی بوده است.

میزان بارش در فلات مرکزی ایران با 60 درصد کاهش نسبت به سال گذشته 28 میلیمتر به ثبت رسیده است.گفتنی است این حوزه در مدت مشابه سال گذشته 70 میلیمتر بارش تا این مدت داشته و همچنین میانگین متوسط بارش در 48 ساله گذشته این حوضه 46 میلیمتر گزارش شده است.

حوضه مرز شرق از ابتدای سال آبی جاری تاکنون 4 میلیمتر بارندگی داشته و این در حالی است که این منطقه در مدت مشابه سال آبی گذشته 33 میلیمتر بارش را تجربه کرده بود و این نشان از افت 88 درصدی بارش ها در این حوضه است.

حوضه آبی قره‌قوم تاکنون 18 میلیمتر بارش داشته است که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 58 میلیمتر بوده که نشان دهنده کاهش 69 درصدی بارش ها نسبت به سال گذشته و کاهش 64 درصدی نسبت به بلند مدت 47 ساله است.

بیشترین میزان بارندگی به ایستگاه دینارسرا استان مازندران با 775 میلیمتر و کمترین میزان برای ایستگاه چابهار سیستان و بلوچستان بدون بارندگی گزارش شده است.

35223

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.