تبلیغات

پخش رادیو داعش این بار به زبان فارسی

رادیو داعش در ولایت ننگرهار این بار به زبان فارسی دری در حالی شنیده می‌شود که پیش از این مردم، نهادها، دولت افغانستان و گروه طالبان نسبت به این رادیو واکنشهای متفاوتی نشان داده بودند.

رادیو داعش این بار به زبان «فارسی دری»

 رادیو داعش موسوم به «صدای خلافت» در ولایت ننگرهار در شرق افغانستان این بار برنامه‌های خود را به زبان فارسی دری پخش می‌کند.

این در حالی است که پیش از این مردم، نهادهای مدنی، دولت افغانستان و حتی گروه طالبان واکنشهای متفاوتی نسبت به رادیو داعش نشان داده بودند.

رادیو داعشدر روز دو ساعت به زبان دری در ولایت ننگرهار شنیده می‌شود در حالی که پیش از این برنامه‌های این رادیو به زبان پشتو پخش می‌شد.

«صدیق الله توحیدی» رئیس دفتر حمایت از رسانه‌های آزاد افغانستان (نی) پیش از این گفته بود که رادیوی داعش هنوز هم در بخش‌هایی از ولایت ننگرهار فعال است و باید مقامات امنیتی و دولت کاری انجام دهند.

وی افزود: از کارانداختن این رادیو از لحاظ فنی کار ساده ای است؛ اما چرا حکومت به این موضوع اقدام نمی کند هنوز مشخص نیست.

رئیس دفتر نی تصریح کرد که فعالیت این رادیو علاوه بر تاثیرگذاری بر ذهنیت برخی افراد تهدید جدی برای خبرنگاران ولایت ننگرهار است.

 بسیاری از مقام‌های افغان در ننگرهار مرکز این رادیو را در خاک پاکستان اعلام کرده بودند و وزارت مخابرات و اطلاعات و فرهنگ افغانستان نیز این اظهارات را تایید کرده‌ بود.

وی گفته بود که تبلیغات گسترده درمورد برنامه‌های این رادیو از طریق رسانه‌ها؛ اهداف پیدا و پنهانی دارد.

این در حالی است که طالبان افغانستان گزارشی را در مورد سفر «اشتون کارتر» وزیر دفاع آمریکا به ننگرهار روی سایت رسمی خود منتشر کردند.

در بخشی از این گزارش آمده است: چند روز قبل از سفر وزیر دفاع آمریکا به ننگرهار، رادیوی اف‌ام قوی با نام «خلیفه» در بیشتر بخش‌های این ولایت آغاز به انتشار برنامه‌های خود کرد.

گفته می‌شود که این ایستگاه رادیویی و تجهیزات آن از داخل فرودگاه «جلال‌آباد» و یا از ساختمان اطلاعاتی امن راه‌اندازی می‌شود زیرا تبلیغات روزانه آن از آغاز تا پایان، فقط به اصول جهادی و شجاعت افغان‌ها توهین می‌کند.

طالبان افزودند: گزارش‌ها نشان می‌دهد که سرویس‌های ولایتی امنیت ملی در ننگرهار در کنار عناصر افغان داعش همکاری می‌کنند.

دولت افغانستان نیز بارها وعده داده بود که برای توقف این رادیو تلاش می‌کند اما تاکنون نتیجه‌ای نداشته است.

«عطاء الله خوگیانی» سخنگوی والی ننگرهار گفته است که فرستنده این رادیو با تغییر از محلهای مختلفی پخش می‌شود که کار برای شناسایی آن را مشکل می‌کند.

وی اظهارداشت که این رادیو در مناطق نزدیکی خط مرزی دیورند قرار دارد که دولت افغانستان تسلطی بر این مناطق ندارد.

تسنیم

اخبار مرتط:

زنان عضو گروه داعش از کجا آمده اند ؟ + عکس

خواننده زن ایرانی در لیست مرگ داعش

4دانشجوی دختر پزشکی در دستان داعش

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار