تبلیغات

تسليت تلفني اردوغان به رييس جمهور

تسليت تلفني اردوغان به رييس جمهور

پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري/ رييس جمهوري در تماس تلفني تسليت رييس جمهوري ترکيه گفت: ابراز همدردي ملت و دولت ترکيه نشان آن است که ما دو ملت همسايه و مسلمانيم که در غم و شادي يکديگر شريکم و اين از سنت هاي نيکوي دين مبين اسلام است که ما در غم هاي بزرگ ، يکديگر را تسلي دهيم.

حجت الاسلام والمسلمين حسن روحاني پنجشنبه در تماس تلفني 'رجب طيب اردوغان' با قدرداني از ابراز تسليت دولت و ملت ترکيه به مناسبت ارتحال آيت الله هاشمي رفسنجاني، افزود: مرحوم آيت الله هاشمي رفنسجاني سياستمداري بودند که پيوسته بر گسترش و تحکيم روابط دوستانه ايران با کشورهاي اسلامي، همسايگان و بويژه ترکيه تاکيد داشتند.
وي همچنين با ابراز تسليت متقابل به رييس جمهوري ترکيه به خاطر کشته شدن شماري از اتباع اين کشور در حملات تروريستي گفت: اميدوارم با همکاري دو دولت ترکيه و ايران بتوانيم تروريسم را از بين ببريم تا به اين ترتيب ، مردم منطقه احساس آرامش بيشتري داشته باشند.
روحاني با بيان ضرورت گسترش همکاري هاي دو کشور براي مصالح بلند مدت منطقه ، افزود: جمهوري اسلامي ايران از همکاري نزديکتر آنکارا- تهران – مسکو براي ايجاد صلح در اين منطقه خرسند است.
رييس جمهوري با ابراز خرسندي از آتش بس در سوريه ، اظهارداشت: همه بايد تلاش کنيم که اين آتش بس تداوم يابد و بي ترديد همکاري نزديک آنکارا ،مسکو و تهران در مسير ايجاد صلح و ثبات در منطقه، بسيار حائز اهميت است.
روحاني در ادامه به مذاکرات آتي 'آستانه ' با موضوع سوريه اشاره کرد و با تاکيد بر اينکه هدف ما مبارزه با همه گروه هاي تروريستي در منطقه است ، گفت: اميدوارم با همکاري ايران و ترکيه ،بزودي شاهد يک ثبات نسبي در سوريه و منطقه باشيم .
رييس جمهوري با اشاره به اينکه همه گروه هاي تروريستي در منطقه دشمن مشترک ما هستند، اظهارداشت: اميدواريم با همکاري يکديگر شاهد توسعه بيش از پيش روابط دوجانبه باشيم و بتوانيم مشکلات بزرگ منطقه را نيز حل و فصل کنيم.
'رجب طيب اردوغان' رييس جمهوري ترکيه در اين تماس تلفني با تسليت ارتحال آيت الله هاشمي رفسنجاني به ملت و دولت ايران اظهارداشت: ارتحال آيت الله هاشمي رفسنجاني همه ما را بشدت متاثر و متالم کرده است . ايشان بزرگمرد و سياستمدار محترمي بود که براي صلح ، ثبات و آسايش منطقه و بويژه بناي روابطي مستحکم ميان تهران - آنکارا زحمات زيادي متحمل شد.
رييس جمهوري ترکيه با تاکيد بر اينکه کشورش مصمم به توسعه همکاري ها در همه عرصه ها با جمهوري اسلامي ايران است ، افزود: پيوند مستحکم روابط دو کشور براي حل و فصل مسايل منطقه بسيار اثرگذار است و دولت ترکيه بر پيشبرد و تداوم گفت وگوي دوجانبه و منطقه اي تاکيد دارد.
وي باتاکيد بر اينکه بايد با همکاري هاي مشترک ، گروههاي تروريستي در منطقه را از بين ببريم، افزود: ايران و ترکيه در منطقه وظيفه بزرگي بردوش دارند و بايد همکاري هاي خود را براي کاستن از تنش هاي منطقه ، بيش از پيش تقويت کنند.
اردوغان با اشاره به برقراري آتش بس در سوريه و مذاکرات پيش رو در آستانه پايتخت قزاقستان گفت: همه بايد تلاش کنيم تا پايه هاي آتش بس در سوريه مستحکم تر شود.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.