تبلیغات

آي تي آموزي/ چگونگي نحوه رمزگذاري روي ويندوز

آي تي آموزي/ چگونگي نحوه رمزگذاري روي ويندوز

باشگاه خبرنگاران/ در اين خبر براي شما عزيزان نحوه رمز گذاري روي ويندوز را آموزش مي دهيم.

بيشتر ما اطلاعاتي را بر روي رايانه هاي شخصي و تلفن هاي همراه خود نگه مي داريم که خصوصي و يا شايد بسيار حساس باشند و تمايل نداريم افراد ديگر به آن دسترسي داشته باشند. براي محافظت از اطلاعات خود بر روي دستگاههاي مختلف لازم است داده هاي خود را رمزگذاري کنيد. با اين کار تقريبا هيچ کس قادر به دسترسي به داده هاي شما نيست.

رمزگذاري، فرآيند کدگذاري داده ها است به صورتي که تنها افراد مجاز قادر به خواندن آن هستند. داده هاي رمز گذاري شده براي افرادي که کليد رمز گشايي را نداشته باشند به صورت حروف درهم و ناخوانا به نظر مي رسند. بنابراين اگر اطلاعات خود را رمزگذاري کنيد، هنگامي که گوشي شما سرقت و يا گم مي شود، اطلاعات مورد حفاظت است.

در اين قسمت براي شما عزيزان نحوه رمز گذاري روي ويندوز را آموزش مي دهيم

رمزگذاري در بسياري از رايانه هاي شخصي ويندوز 10 به ويژه تبلت ها و هايبريدها، به طور پيش فرض فعال است. براي اطمينان از اين قضيه، به بخش تنظيمات برويد و بر روي System > About کليک کنيد. اگر دستگاه شما از رمزگذاري پشتيباني کند Drive Encryption فعال است.

اگر گزينه اي در مورد رمزگذاري دستگاه وجود نداشته باشد، يعني دستگاه شما از آن پشتيباني نکند. اگر ويندوز 7، 8 و يا 10 داشته باشيد مي توانيد با استفاده از ابزار BitLocker که بخشي از ويندوز است، کامپيوتر خود را رمزگذاري کنيد. در واقع يعني مايکروسافت دو گزينه مختلف براي رمزگذاري دارد.

اگر از نسخه اصلي ويندوز استفاده مي کنيد ولي Drive Encryption يا BitLocker دسترسي نداريد، مي توانيد از نرم افزار ديگري به نام VeraCrypt براي رمزگذاري درايو خود استفاده کنيد.

براي فعال کردن BitLocker به بخش کنترل پنل رفته و بر روي BitLocker Drive Encryption کليک کنيد.

اگر BitLocker خاموش باشد، يک لينک در کنار درايوها با نام Turn on Bitlocker وجود دارد.

مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»منبع: باشگاه خبرنگاران

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.