تبلیغات

حذف فلسفه غربي از رشته شرق شناسي دانشگاه لندن

حذف فلسفه غربي از رشته شرق شناسي دانشگاه لندن

ايسنا/ اتحاديه دانشجويان شرق‌شناسي در تجمعي اعتراضي حذف نظرات فلاسفه غربي از مباحث دروس خود را خواستار شدند.
دانشجويان رشته‌هاي شرق‌شناسي در دانشگاه معتبر لندن در يک تجمع اعتراضي اعلام کردند با توجه به مطالب درسي خود علاقه دارند بيشتر با نظريات فلاسفه شرق آشنا شوند و هيچ علاقه‌اي به مطالعه نظريات فلاسفه غربي نظير افلاطون، دکارت و کانت ندارند.
دانشجويان اعلام کردند که بايد با اکثر فلاسفه شرقي و آفريقايي آشنا شوند و مطالعه نظريات فلاسفه غربي برايشان ضرورتي ندارد.
اتحاديه دانشجويان شرق‌شناسي دانشگاه لندن اعلام کرده است که اين اعتراضات بخشي از کمپين "مبارزه با استعمار و شناخت کامل ميراث آن" است.
شدت گرفتن اين اعتراضات از آنجا آغاز شد که دولت انگليس اعلام کرد که ميزان رضايت دانشجويان را به عنوان يک فاکتور اساسي در امتيازدهي به دانشگاه‌ها در نظر مي‌گيرد.
منتقدان اين طرح معتقدند که اين موضوع سبب کاهش قدرت دانشگاه و تغيير روند علمي دانشگاه‌ها مي‌شود.
اتحاديه دانشجويان شرق‌شناسي اعلام کرده که مطالعه اين مباحث ضرورتي ندارد و دانشجويان صرفا به خاطر مد بودن فلسفه غرب، زير بار مطالعه اين مباحث نخواهند رفت.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ايسنا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.