تبلیغات

برندگان جايزه مکمل نوبل اعلام شدند

برندگان جايزه مکمل نوبل اعلام شدند

ايسنا/ يک دانشمند ژاپني و دو دانشمند آمريکايي براي اکتشافات بنيادي در تنظيم سيستم ايمني موفق به دريافت جايزه علمي کرافورد شدند.
کميته جايزه کرافورد اعلام کرد که شيمون ساکاگوچي از دانشگاه اوساکا، فرد رامسدل از موسسه ايمني‌درماني سرطان در سان‌فرانسيسکو و الکساندر رودنسکي از مرکز سرطان مموريال اسلون-کترينگ در نيويورک بطور مشترک جايزه‌ اي به ارزش شش ميليون کرون سوئد (600 هزار دلار) دريافت کردند.
اين دانشمندان به پاش اکتشافات‌شان در زمينه سلول‌هاي تنظيم‌کننده T که با واکنش‌هاي مضر سيستم دفاعي بدن در بيماري‌هاي آرتروز و ساير بيماري‌هاي خودايمني مقابله مي‌کنند، اين جايزه را دريافت کردند.
جايزه کرافورد يک جايزه علمي سالانه است که از سال ۱۹۸۰ اعطا مي‌شود. هولگر کرافورد پايه‌گذار اين جايزه که نخستين کليه مصنوعي را طراحي کرده بود، آن را به‌عنوان مکملي براي جايزه نوبل عنوان مي‌کرد، زيرا به رشته‌هاي تحت پوشش جايزه کرافورد يعني ستاره‌شناسي، رياضيات، زمين‌شناسي و زيست‌شناسي، جايزه نوبل تعلق نمي‌گيرد.
اين جايزه هر سال به يک رشته اختصاص مي‌يابد که امسال به پلي آرتريت تعلق گرفت. آکادمي علمي سلطنتي سوئد هر سال اين جايزه را براي پوشش‌دهي ساير دستاوردهايي که هميشه در زير سايه جايزه شناخته‌شده‌تر نوبل ديده نمي‌شوند، اهدا مي‌کند.

مجري انتخاب کانديداها و اعطاي جايزه کرافورد، همچون اکثر جوايز نوبل، آکادمي سلطنتي علوم سوئد است.
با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ايسنا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.