تبلیغات

حرکت نخستین قطار باری چین به سمت ایران

اقتصاد > بازرگانی - ایرنا خبرداد: برای اولین بار یک قطار باربری از مسیر ریلی که چین را به خاورمیانه مرتبط می کند از شرق این کشور راهی ایران شد.

قطار کانتینربری که چین را به ایران متصل می کند روز پنجشنبه طی مراسمی به سمت ایران حرکت کرد. این قطار از ایستگاه راه آهن شهر 'یی وو' در استان جه جیانگ واقع در شرق چین به حرکت درآمد و بار آن محموله هایی از کالاها و اقلام ریز ساخت چین است.

شرکت سرمایه گذاری تیانمن در شهر یی وو که مجری این برنامه است و تامین مالی آن را برعهده دارد ، اعلام کرده که این اولین قطار باربری است که چین را به ایران و خاورمیانه متصل می کند.

این قطار باربری طبق برنامه تعیین شده از طریق گذرگاه آلاتا در منطقه مسلمان نشین سین کیانگ در شمال غرب چین از محدوده مرزهای این کشور خارج می شود و پس از عبور از قزاقستان و ترکمنستان وارد جمهوری اسلامی ایران خواهد شد.

کل مسیری را که این قطار باربری طی می کند 10 هزار و 339 کیلومتر است و بر اساس اظهارات یکی از مسئولان این اقدام، این قطار از زمان حرکت 14 روز بعد به مقصد خواهد رسید.

انتظار می رود که با انجام این سفر و شروع فعالیت های تجاری از طریق خطوط ریلی مرتبط با برنامه احیای جاده ابریشم ، سهم تجارت چین با خاورمیانه از جمله با ایران افزایش چشمگیری داشته باشد.

شهر یی وو یکی از مشهورترین شهرهای دارای کارخانه هایی است که اقلام ریز در چین تولید می کنند و بسیاری از بازرگانان کشورهای خاورمیانه از جمله ایران در آن فعالیت تجاری دارند.

نزدیک به 4 هزار نفر از کشورهای خاورمیانه 180 شرکت در این شهر تاسیس کرده اند و ارزش صادرات یی وو در شرق چین به خاورمیانه سال گذشته میلادی هشت میلیارد و 800 میلیون دلار بوده است.

22339

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار